Fulgusori de nov-dec 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
b]Lili, nu, nu n-ai voie! Hai spune catelul cum ii, mai bine? In ce sens e bolnav?


Are cancer da nu vreau sa va plictisesc pe voi cu chestia asta, imi revin eu
Biara[/b] votat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Diana ieri a mancat 1 bibe cu lapte si doua cu morcov iar azi doua cu lapte si urmeaza morcovul. Intre timp a facit si kk dar e ok.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
b]Lili[/b], nu, nu n-ai voie! Hai spune catelul cum ii, mai bine? In ce sens e bolnav?


Are cancer da nu vreau sa va plictisesc pe voi cu chestia asta, imi revin eu


Offf


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

na_bo, am inteles, la noi nu-i asa, adica nu plange niciodata si doarme f bine si ziua si noaptea, ceea ce zic eu ca ii bine, se satura.......doar ca uneori face ,,circ'' cand papa si ma gandeam ca poate...

DianaR, asta vroiam sa zic si mai sus...la analize i-au iesit anemia si calciul la limita inferioara, de aia ma cam ingrijorez...iar eu nu pot manca fructe si legume proaspete (doar fierte sau in compot), ou f putin, jumate sau maxim 1 pe sapt, iar lactate pot manca doar branza dulce de vaca asa putina dimineata si lapte doar de 1,5% grasime, in rest smantana sau lapte gras nici vb, in rest nimic grasimi.....
aaaa, pot si putin unt, asa cat mananc dimineata
nici prenatale nu pot lua sau calciu sau fier
la david ii dau fier, picaturi
de aia ma gandesc ca poate ar trebui sa-i dau cate putin suc?

la toate fetele


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

buna seara...

noi am ajuns acasa...siii...avem si cercelusi ...deocamdata medicinali, pusi cu pistolul...Sabina a fost cumintica...a plans ea un picut, mai mult pt ca o tineam eu de cap sa nu il miste si s-a linistit inainte sa ajungem inapoi la masina.

Ieri am fost si am schimbat si cercelusii din aur si i-am luat verigute cu pietricele cum au majoritatea fetelor dealtfel

nu am citit nimic din urma...am de recuperat un capitol jumate...kiss ya!

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Salutare la ceas de seara,
La multi ani fulgusorilor nostri dragi sarbatoriti azi
Simina faina casa, sa o stapaniti santosi
Lili pup fata sa treaca supi , eu inteleg perfect, chiar si acum la 4 luni dupa, nu suntem vindecati. La Vlad nu se vad dintisorii dar am dedus ca de aici maraiala. Imi roade degetele si tot el plange si maraie . Am vorbit cu homeopata, a zis ca se poate ca sa-l doara cu o luna chiar doaua luni inainte de a sparge gingile, cert este ca m-a creierit .
Camy frumos dezvoltat Flavius .
Andre lasa gandurile negre. Poate ca a trecut prin maraiala si ptr. faptul ca a fost schimbat lapticul .
Transmitem pupici la toate mamicile si piticile.
Noi azi am fost la baby expo.Am plecat dupa scaun auto si umdificator (apropos Shtephy nu mai sunt Tigex-uri in tara, abia in martie se importa iar) si am venit acasa cu scutece bio si umidificator. Am luat pana la urma Nscesitty (abur rece/cald, higrometru, digital etc). Cand eram noi acolo se anunta concursul de salsa baby si ma gandeam la mamica nostra dansatoare
Gata ma duc la baita.
Pupici

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Rescriu mesajul, nu eram logata
Andre , nebunie curata cu pretul ala. Aici cel mai scump lapte (in formula bio) de la Hipp de ex costa opt euro. Am vazut de asemenea ca cei de la Babylove au scos tot in formula bio la sase euro. Bine ca ai reusit sa iei cu 12.

Diana , ma bucur nespus ca este asa dat fiind ca eu deja sunt la trei luni jumate de alaptat. Imi era tot timpul teama ca intr-o zi o sa sece izvorul pentru ca bebelina mea suge doar putin restul il pompez si primeste biberon (istorie lunga si complicata). Prin urmare voi putea sa o alaptez pana la cel putin sase luni si poate chiar mai mult.

Am vazut ca se tot vb de calciu. Mie pediatra nu mi-a spus nimic, noi avem 5600g la trei luni si o saptamana si luam doar o picatura de vigantol pe zi.

Va doresc o seara cat mai linistita si o noapte pe masura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

No, A_driana, la voi ii clar treaba complicata, (nu inteleg zau de ce e nevoie de un regim atat de draconic la tine...) . Totusi in locul tau decat sa risc sa introduc alimente pe un organism asa fraged mai degraba as apela la vitaminele ptr sugari, desi te rog sa ma crezi ca nu-s adepta lor. La Vlad si la Timeea le-am dat ptr ca eram disperata ca nu cresc suficient in greutate si vroiam sa le stimulez apetitul... Exista complexe de vitamine sub forma de picaturi gen www.pharco.ro/content/produs_det.php?categorie=2&id=35" target="_blank">Polyvital, care mi se par mai ok decat siropurile cu vitamine, doar ca sunt cumplite la gust.

Ancutza sa-si poarte sanatoase cerceii!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura - andreeaAndre , nebunie curata cu pretul ala. Aici cel mai scump lapte (in formula bio) de la Hipp de ex costa opt euro. Am vazut de asemenea ca cei de la Babylove au scos tot in formula bio la sase euro. Bine ca ai reusit sa iei cu 12.
Aici in Koln spui tu? Pentru ca am rude la Stuttgart si au cautat prin magazine, cel mai ieftin au gasit la 12,50 (Aptamil AH 1). Cred ca e mai scump pentru ca e hipoalergenic. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Laura-Andreea, ca sa te incurajez, am avut 2 colege care si-au hranit copii cu lapte muls si dat cu biberonul, si au reusit sa o faca un an si chiar peste. Una avea o Medela electrica si cealalta o Avent, imi aduc aminte ca am vorbit cu ea cand baietelul ei (al doilea) avea un an jumate si nu stia cum sa faca sa-l convinga sa bea si alt lapte ca se saturase de muls. La primul se mulsese 9 luni. Deci se poate!
Teodora tot pe acolo ii cu greutatea si nu primeste decat vigantol. De ea chiar sunt f multumita cum arata.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput