Dovlecei de sept-oct 2009 *93* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

SANTORINI ce mare si frumos e Andrei,si ce tort bengos a avut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Mada Saru mana pentru raspuns. Nu te ingrijoreaza episoadele astea? Eu am incercat sa o plimb, sa ii dau dupa, dar suge de 3 ore din biberon si iar se chirceste si urla si tot asa si imi fac griji. Colicile astea vin, pleaca si revin oare? Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Doamna Hepilica,am intrebat peste, n-aveau jucarii pt adulti, cica se gasesc la alt targ. Da' nu va uit, cum gasesc, iau.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


mai fragusenie, mai doamna, nu stiu ce-ai inteles tu, da' mi se pare cam dubiosenie. ce jucarii pentru adulti? am zis eu asa ceva? eu? eu? nu stiu la ce te gandeai tu (eheee!), da' eu cand am scris ma gandeam la jucarii de dentitie pt incisivi . deci, putina atentie...ca rosesc toata. poate tu nu stii, dar exista si d-astea cu arome...pentru diversificare. doamne, doamne...in ce stadiu am ajuns. maine-poimaine o sa ma trezesc cu vreo scula cu fundita la usa - cadou de la fetele de pe forum. bai, sunt o doamna respectabila.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.



Bunaciune Hepilica, [una foarte pioasa]
mai sunt si copii p-aici.... ....
invata prostiii... deh...

[plecaciuni]..........[alte plecaciuni] (copyright techila)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Eu nu am gasit pozele cu clujencele

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

nici eu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

andre- si noi am avut un asfel de episod, pe la 4luni si jumatate, a tinut cateva zile bune, si apoi a disparut precum a aparut, brusc.

ce faceam: incercam sa o calmez, o mangaiam, vorbeam cu ea, si daca apuca sa ia sanul se linistea, dar dura vreo 10 minute, comparat cu inainte cand lua sanul din prima fara probleme.

elle-
super culoare, si tunsoare...pentru super mama de 2 super fete. si as mai adauga cu super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



avem totosei frumosi foc!

si mai avem o elle tunsa dar nemachiata .. am si 2 pozute de acum 5 ani

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


mai eu credeam ca nu egzista asa ceva, si frumoasa si gospodina,
da uite ca da
ori poate sunt pozele trucate

mami frumoasa cu 2 fetite frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Mada Saru mana pentru raspuns. Nu te ingrijoreaza episoadele astea? Eu am incercat sa o plimb, sa ii dau dupa, dar suge de 3 ore din biberon si iar se chirceste si urla si tot asa si imi fac griji. Colicile astea vin, pleaca si revin oare?

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa




Andre, ai schimbat laptele?
ii mai dai picaturi anticolici?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Mada Saru mana pentru raspuns. Nu te ingrijoreaza episoadele astea? Eu am incercat sa o plimb, sa ii dau dupa, dar suge de 3 ore din biberon si iar se chirceste si urla si tot asa si imi fac griji. Colicile astea vin, pleaca si revin oare?

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa



ANDRE iti dai seama ca imi era mila de el si am avut si eu in minte sa ma duc la dr dar se potolea.Eu ii dadeam espumisan cand il durea burtica,a fost singurul care am vazut ca-si face efectul.De ex si azi am avut o faza cand urla daca ii apropiam biberonu de gura si nu i-am mai dat,l-am adormit nemancat(mancase mai devreme supa) dar se intampla si cand e nemancat de 5 ore.Cu kk sincer eu nu prea am stat sa ii iau seama,poate daca s-ar fi simtit si rau adica sa fie molseit sau fara chef atunci as fi fost atenta la orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Elle multumim pentru capitol. Sa-ti fie de bine!

Cristina esti membru senior! Ce stelute! Felicitari! Cand am vazut pozele cu tine in costum popular m-am gandit la Padureanca. Foarte mult mi-a palcut cum iti sta.



mami fericita de Alex


Lull, ce face Alex?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Mada Saru mana pentru raspuns. Nu te ingrijoreaza episoadele astea? Eu am incercat sa o plimb, sa ii dau dupa, dar suge de 3 ore din biberon si iar se chirceste si urla si tot asa si imi fac griji. Colicile astea vin, pleaca si revin oare?

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa



ANDRE iti dai seama ca imi era mila de el si am avut si eu in minte sa ma duc la dr dar se potolea.Eu ii dadeam espumisan cand il durea burtica,a fost singurul care am vazut ca-si face efectul.De ex si azi am avut o faza cand urla daca ii apropiam biberonu de gura si nu i-am mai dat,l-am adormit nemancat(mancase mai devreme supa) dar se intampla si cand e nemancat de 5 ore.Cu kk sincer eu nu prea am stat sa ii iau seama,poate daca s-ar fi simtit si rau adica sa fie molseit sau fara chef atunci as fi fost atenta la orice
EDIT:parerea mea sa o lasi pe moment linistita si mai peste ceva timp sa-i faci alt lapte,eu stiu ca nu e bine sa tinem mai mult de o ora(maxim) in biberon



Mergi la inceput