Dovlecei de sept-oct 2009 *93* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



avem totosei frumosi foc!

si mai avem o elle tunsa dar nemachiata .. am si 2 pozute de acum 5 ani

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Techiluto, Mada, ce-aveti mama cu musafirii care vorbesc mult? Mie imi plac, ma binedispun!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE


apai draga mea...si mie imi plac musafirii...la mine mereu e cineva seara la o sticla de vin si la papita gatita de sotz...dar nu imi plac aia care vorbesc mult, prost si degeaba...

te-ar interesa o discutie despre cum schimba musafira mea yala in caminul de fete...despre farfurii sparte de colegele de acum 1000 de ani...si asta era discutia propriu-zisa, nu doar amanunt sau detaliu la alta discutie interesanta...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

mai, nu o luati si voi mot-a-mot.
mie, de ex, pediatra mi-a taiat de pe schema asta "gaina" si a spus clar "pui sau curcan", iar la fructe mi-a scris " + para".

miha - nu, eu nu am pus schema pana acum aici. e interesanta si asta de la 6 luni. multumim.

cristina - nici maia nu bea apa desi cred ca ar cam trebui. eu incerc zilnic cu lingurita, dar mai mult de 1 buc nu serveste. cu bibe nici nu vrea sa auda.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

deci nu se da gaina???? Ca se zice nu carne tanara...de ce? Cu ce pana mea sa incep ca indata ajung la carnita ...pui? curcan? vita batrana...de unde stiu eu ca e vita batrana? VOI CE CUMPARATI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ce poze frumoase am vazut, cu bebeluse dragutele tare de tot! Ce scumpa e Ana cu Sophie alaturi, si Natalix tot asa era, cu prietena dupa ea!
Vik, Dana, sunteti frumoase foc! Au cu cine semana fetitele!
Ellenuto, sa ne zici neaparat cum e restaurantul ala, ca a zis sotul ca ma duce si pe mine.
Miha, eu zic sa amani cura de slabire pana dupa alaptat, ca acum e greu tare!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

HEPILICA, MERCIC DE RASPUNS!

Acu am recuperat si cap trecut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Salutare dovlecime, eu iar intru cand am nevoie de sfaturi, dar voi sunteti dragute cu mine si ma iertati.

Pitica mea de 3 zile urla cand mananca, am ajuns aseara cu ea la medic si ne-a spus ca are colici (ii trecusera de vreo luna) si ca este racita. De urlat zice ca urla din cauza colicilor, pe mine nu m-a convins 100 %. De raceala a zis ca nu poate urla pentru ca nu ii e rosu gatul, deci nu o doare. Ati patit oare vreuna din voi chestia asta? Adica sa aiba mese la care cere mai mult de cat ii fac, altele sa nu le termine pentru ca urla si se strange toata? In plus, de cand suntem in Italia, adica aproape de 2 saptamani, face kk de 3 ori pe zi, acum a inceput sa faca o data si foarte verde si dur. Offf... va rog spuneti-mi daca ati patit asa si care a fost diagnosticul si va multumesc, sa nu va suparati pe mine ca inca nu apuc sa va urmaresc zilnic.

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa



ANDRE si noi am avut si mai avem episoade cand urla la papa,eu incercam sa-l linistesc leganandul si ii dadeam apoi.De caca nu stiu ce sa-ti zic,sa nu fie de la ceai daca ii dai.Noi la dr nu am ajuns deci nu avem un diagnostic.Multa putere si sper sa-si revina Chiara cea frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu0308

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

mai, nu o luati si voi mot-a-mot.
mie, de ex, pediatra mi-a taiat de pe schema asta "gaina" si a spus clar "pui sau curcan", iar la fructe mi-a scris " + para".

miha - nu, eu nu am pus schema pana acum aici. e interesanta si asta de la 6 luni. multumim.

cristina - nici maia nu bea apa desi cred ca ar cam trebui. eu incerc zilnic cu lingurita, dar mai mult de 1 buc nu serveste. cu bibe nici nu vrea sa auda.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

deci nu se da gaina???? Ca se zice nu carne tanara...de ce? Cu ce pana mea sa incep ca indata ajung la carnita ...pui? curcan? vita batrana...de unde stiu eu ca e vita batrana? VOI CE CUMPARATI?

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi



ralu - eu o sa incep cu carne de pui. pai n-ai de unde sa stii daca vita e tanara sau batrana. la mine pe lista nu scrie vita batrana. scrie vita .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Elle, frumosi totosii, iar tie iti sta f. bine tunsa asa.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



avem totosei frumosi foc!

si mai avem o elle tunsa dar nemachiata .. am si 2 pozute de acum 5 ani

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


ce frumosi sunt totoseii?? de unde, de unde???

si tu esti o frumoasa, sa-ti fie de bine tunsoarea

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna seara!



La multi ani!

Andrei si Stefan


Sa fiti sanataosi si mereu voiosi!



Mergi la inceput