Dovlecei de sept-oct 2009 *93* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui doris_79

Fetele,voi daca le dati dimi cereale le mai dati si seara?

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi




eu inca nu i-am dat. seara ii dau doar lapte. eu cu cerealele am ceva rezerve. eee, dac-o veni vremea aia sa planga de foame vreodata in viata ei de bebelus, ii dau si cereale seara. deocamdata pare ca ii e ok doar cu lapte.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Techiluto, Mada, ce-aveti mama cu musafirii care vorbesc mult? Mie imi plac, ma binedispun!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

fetele...am avut o zi de vis...dar acum nu pot sta..am intrat sa va spun ca pozele de la inilneala noastra sunt la semnatura (sper!).

Revin mai pe seara!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

cristina- greu de tot cu cura de slabire, ca sunt zile in care as manca...vorba accea..un bou am reusit intr-o luna sa dau de abia 2 kg nu pot sa fac nici sport ca ma doare spatele foarte tare dupa ce am nascut. a mai ramas cineva cu dureri de spate????

astazi m-am uitat de clinici pentru abdomenoplastie, si am gasit niste chestii faine in tunisia. asa ca incep sa pun bani deoparte

hepi- uite ca si aici cate bordei atatea obiceiuri, mie tot de la medlife mi-a zis sa incep cu gaina cat mai batrana, si de la tara, ca sa nu aiba injectati hormoni de crestere. neaparat carnea fiarta separat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Hepilico, sunt bune mama chiftelele astea, nu zic nu, dar parca din cand in cand mai merg si niste specialitati, asa, ca sa ne fitzosim si noi putin. Ia intra pe meniul resturantului ala indian si vezi daca rezisti sa nu te duci!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE



nu intru cristinuca. de ce sa intru ? m-as duce asaaaa cu ochii inchisi in orice restaurant, nu conteaza romanesc, italian, libanez, chinezesc, taranesc sau tiganesc sau cum o fi el de restaurant. da' unde sa ma duc cu copilu' dupa mine la 8 seara cand vine sot acasa? inainte de a naste mergeam aproape in fiecare saptamna la un restaurant, da' acu... lasa, papam cereale .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Ce bucate alese!
Eu am facut ieri un pilaf care a iesit asa de bun ca a mancat pana si sotul meu.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Techiluto, Mada, ce-aveti mama cu musafirii care vorbesc mult? Mie imi plac, ma binedispun!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE


CRISTINA daca iti aduc eu o vecina de-a mea sigur nu te mai bine dispune,cand mai vine aflu si ce face vecinul din al treile bloc de langa mine.Se pune pe fotoliu si cred ca se prinde cu super glue ca tare greu mai pleaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj

fetele...am avut o zi de vis...dar acum nu pot sta..am intrat sa va spun ca pozele de la inilneala noastra sunt la semnatura (sper!).

Revin mai pe seara!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

No,no,no...nu sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Salutare dovlecime, eu iar intru cand am nevoie de sfaturi, dar voi sunteti dragute cu mine si ma iertati. Pitica mea de 3 zile urla cand mananca, am ajuns aseara cu ea la medic si ne-a spus ca are colici (ii trecusera de vreo luna) si ca este racita. De urlat zice ca urla din cauza colicilor, pe mine nu m-a convins 100 %. De raceala a zis ca nu poate urla pentru ca nu ii e rosu gatul, deci nu o doare. Ati patit oare vreuna din voi chestia asta? Adica sa aiba mese la care cere mai mult de cat ii fac, altele sa nu le termine pentru ca urla si se strange toata? In plus, de cand suntem in Italia, adica aproape de 2 saptamani, face kk de 3 ori pe zi, acum a inceput sa faca o data si foarte verde si dur. Offf... va rog spuneti-mi daca ati patit asa si care a fost diagnosticul si va multumesc, sa nu va suparati pe mine ca inca nu apuc sa va urmaresc zilnic. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

I'm back de la targ!

Sunt obosita de-mi vine sa plang..Natalia a fost intr-o forma de zile mari..o fi puseul lu' papuc sau asa e ea nu stiu ce sa zic.

In fine, am cautat un suport pt baie, ne-am uita la scaune de masina si niste hainutze pt matza. N-am luat nimic, pt ca sotz nu avea niciun ban cash..abia am gasit niste marunt sa platim intrarea. Noroc ca mi-a dat o hostesa o sticla de apa ca muream de sete. Am concluzionat eu ca astia la targuri sunt naspa ca n-au cititoare de carduri.

N-am cu ce sa compar ca n-am mai fost la niciunnul, mie mi-a placut aici. Am vazut si un patut misto de lemn la unii care au magazin in Ghencea si tot ei aveau si scaun de masa de lemn, cum vrem noi sa luam. Ce e naspa la el ca nu se regaa spatarul si fata nu poate sta in el pana nu invata bine sa stea in fundulet.

Am mai fost la standul de esarfe de purtat copiii, m-a certat Diana ca nu tin copilu' cum trebuie, era prea stransa la fundulet. A zis ca la cat e de agitata Natalie nu mi-ar fi bun un sling fix, tot unul reglabil e mai sigur. Si tot vorbind cu ea mi-a zis ca baiatul ei a avut dermatita si ca la ei cauza a fost ceva mucegai in baie. Eeeee, si mi-a picat si mie o fisa ca si la noi e posibil sa fie aceeasi cauza. E bloc nou, e foarte umezeala si din cand in cand tot vad cum se mai face mucegai in colturi.

Si cel mai interesant a fost ca am participat la o sedinta de gimnastica pt bebelusi. Prima data ne-am jucat cu o doamna draguta care ne arata cum sa ne jucam cu bebelusii..canta Bate vantul frunzele si noi trebuia sa imitam miscarile ei. Natalie a fost super cooperanta, era fericita, cu gura pana la urechi. Apoi a luat-o un kinetoterapeut si a facut ceva gimnastica cu ea pe mingea aia mare. O tot legana, o stimula sa se intoarca de pe o parte pe cealalta. O mai aseza in 4 labe pe salteluta..foarte fain se juca cu ea. Mi-au dat un pliant si m-ar tenta sa merg cu ea, poate isi mai consuma din energie.

Aaaa, si l-am vazut pe Zoli de la Sistem care arata foaaaarte bine.

Am fost si la Dr Brown la stand si mam intrebat dc sunt bpa free, a zis ca acum recent au adus.

Si cam atat, dc imi aduc aminte ceva va mai spun.

Doamna Hepilica,am intrebat peste, n-aveau jucarii pt adulti, cica se gasesc la alt targ. Da' nu va uit, cum gasesc, iau.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput