Dovlecei de sept-oct 2009 *93* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna seara!
Unu' si ma duc!
Monica, eu am folosit huggies mi se par mai buni decat pampers dar,sunt mai scumpi si intrucat Tudor nu s-a iritat niciodata(desi il spal doar o data pe zi,il sterg cu servetele umede tip real si-l ung doar dupa baita cu ulei de masline)am trecut la pampers.
De dormit doarme cam 13 ore(10 noaptea,vreo 2-3 reprize de jumatate de ora pe zi + o ora din cele 3 pe care la stam afara).
Noapte buna!

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



multumim pentru aprecieri . totoseii imi plac de mor, i-a luat sotul de martisor annei. il intreb de unde si cum si va spun.

miha ai curaj sa te operezi in tunisia? hmm .. eu parca nu m-as duce.

cristina iti spun ce si cum dupa ce mergem. eu sunt sigura ca e super ok. cat despre acum 5 ani .. eram, eram .. musai sa dau jos kg ca altfel nu se poate .. in plus, in pozele alea taman venisem de la coafor, mai exact de la geta voinea .. era acolo un stilist japonez care m-a executat la par .. iar machiajul era profi ptr tv ..

mada salopetica e de la zara, i-a cumparat-o mama annei si a costat si super putin .. 20 ron ..

santo ia uite la ea .. cu ce s-a diversificat baiatul .. e un frumos si tortul super!

miha

anomis esti tare tare draguta! nu ai observat ca eu imi pozez numai fata .. desi nici aia nu mai e cum trebuie

mary ma faci sa rosesc ..

marci cel mai bine urmezi indicatiile de pe cutie .. daca scrie 0-6 luni, mergi pana la 6 luni cu el dupa care treci la nr urmator.

lullaby tare frumos scaunelul. dar se poate monta si cu spatele la directia de mers?

fragutza ah nu .. nu am ajuns asa departe .. mai prezentam cate un subiect de politica externa ..

andra ai pozat-o??

am vazut si doua fetite superbe si doua mamici la fel de superbe .. dana si vik sa va fie de bine plimbarica!

cristinico super ideea cu 1 mai la munte. poate il conving pe sotz .. am vazut ca intrebai de apa .. annei inca nu-i dau insa evei i-am dat ceai .. mare greseala .. tare greu mi-a acceptat apa .. pe la un an si ceva abia. annei ii voi da apa dupa supica (cand vom incepe) .. si nu va pupa niciun ceai.

monica m-ai lovit la faza cu somnul .. pai doarme de pe la 22-22.30 pana pe la 9-10 dimi insa cu 2 reprize scurte de papa (deci aprox 12h) si mai prinde reprize de cate 30 minute de vreo 2-3 ori ... atata .. e cam putin dar asta e.

pupici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Anomis eu ii fierb apa bubulinei.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Anomis scaunul e de la Bertoni, luat de la Auchan, grupa 0-18 kg. Pare ok, aveam emotii daca va sta Alex in el, sa vedem la drum mai lung.

Luto multumesc pentru raspuns si pentru complimente. Am mami fericita de Alex


si la drum mai scurt i-a placut?
Si noi avem emotii de primele drumuri mai lungi, daca sta cuminte in masina.
Acum nu-i mai place ca nu prea mai incape in scoica,
e si gogosel, mai are si cosmonatul ala pe el
si se enerveaza ca isi poate misca manutele sa traga de
maimutoii agatati pe maner.





lui Dinu Andrei (14.09)


Pare sa-i placa, nu am facut decat vreo doua drumuri, ii place sa se joace centurile si sa uita pe geam, dar mi-e teama sa-l laud inca. Nu stiu cum sa fac cand merg doar eu cu el, scaunul e montat in spate, dar daca incepe sa planga pana gasesc eu parcare ... . Nu stiu sa dezactivez airbagul in fata si parca mi se pare mai safe in spate, om vedea. Poate mergem week-endu asta la tara si vedem cum se comporta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Fetelor, mai e cineva care fierbe Izvorul alb pt preparare lapte ca mine?



lui Dinu Andrei (14.09)


izvorul alb nu e nevoie sa fie fiarta si racita.

eu ii prepar maiei lapticul cu apa de la dozator. un robinet il am pe cald, altul pe rece si o combin. apa e calda, nu fiarta si racita.

nu tb sa ma asculti pe mine. eu spun ce stiu. maiei la maternitate i-au dat laptic facut din apa plata CUMPANA - tot de la dozator preparau. e cea mai naspa apa, e de put, de undeva din pantelimon (acolo sunt puturile)..., daca o ti prea mult in bidon incepe sa faca muschi, se inverzeste, e naspa rau apa asta. stiu, pt ca am folosit pana sa reusesc sa-i gasesc pe astia de la 7 izvoare.

noi avem puturi in curte, dar nu am reusit pana acum sa ducem apa la analiza ca sa-i vedem proprietatile, cu toate ca unul dintre puturi e de mare adancime, deci teoretic e ok. dar pana nu stii compozitia, nu poti risca, mai ales cu bebelache.




h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Moni eu folosesc huggies si sunt mai multumita decat de pampers. Alex doarme vreo 6-7 ore noaptea si vreo 4 reprize de 20 de minute ziua.

Anomis ne tot ameninti ca nu ne spui cat papa. Hai lauda-te ca eu oricum nu stiu cat ar trebui . Cu somnul mi-as dori tare mult indiferent de cate ori ma trezeste noaptea sa ma lase dimineata sa dorm, macar pana la 8 cum zici tu. Nu, el la 6 e treaz si daca e ora de papi, si daca nu, si nu-l mai pot adormi la loc...

Diamar sa fie intr-un ceas bun diversificarea! Deci la cat incepi, la 5 luni jumate? Sa va fie de bine budinca. Recunosc ca nu stiu ce-s alea roscove, si ma intreb de asta (bine, fara sa am curiozitatea sa gugalesc) de cand am auzit-o pe techila cu cerealele cu roscove.

Hepilica esti de milioane!!!

Lullaby felicitari pentru un an de cand citesti pe forum! Eu recunosc ca nu tin minte cand am intrat la odisee! Si despre ce poze e vorba ca le-ai pierdut? De apa si eu stiam de izvorul alb pana acum.

Anomis ai fost tare tare haioasa azi, si mi-au placut "emoticoanele" tale! Si la faza cu Elle ca trebuie sa fie trucata ca e si frumoasa si gospodina... pai pozele le vedem, observam ca e frumoasa, inseamna ca sunt inventii alea cu gatitul (glumeeesscc)

Santo tare m-am distrat la pozele voastre!

Elle arati minunat! In poza in care te uiti asa de jos semeni la perfectie cu Eva! Si aratai superb si acu 5 ani, dar mi-a placut tare cum ti-a zis Meli ca acum esti mult mai frumoasa . O, si am vazut si nora mea cum s-a gatit . O pupam pe totosei

Recunosc ca sunt foarte foarte geloasa pe baby expoul vostru. Aici cand ajunge la Cluj e si departe de mine si e si vai si amar de capul lui...

Ralu foarte interesanta treaba cu DA si mucegaiul! Trebuie tinuta minte!

Andre eu n-am cum sa te incurajez cu problema ta, ca noi de foarte multa vreme urlam la papi. De fapt, in afara de prima lui saptamana de viata cred ca are vreo doua mese pe saptamana in care sa nu urle ziua. Eu il tot plimb si se trage el iar la tzitzi, apoi iar face abdomene sa se ridice urland, apoi peste 2 minute iar se trage la tzitzi... si toate astea la plimbare, cu el in brate, tot fac bicepsi

Dana, Vik am vazut poze minunate . Recunosc ca dupa ce am vazut ca v-ati pozat pe rand ma gandeam ca urmatoarele poze le fac Izabela si Ana, ca sa apareti si voi deodata in poze. Si am vazut ca intr-adevar asa s-a intamplat . Sunteti frumoase tare, si printesele au cu cine sa semene. Dana felicitari pentru sofat! Eu cand ma gandesc asa ca o sa ma intalnesc cu voi, ma apuca niste emotii si imi creste pulsul . Ma gandesc daca vor fi momente stanjenitoare, daca imi va veni sa va strang tare tare in brate, daca veti fi dezamagite de mine ... Apropo, Iulika, nu esti singura care nu s-a intalnit cu nimeni


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

La multe jumatati de an techilosilor scumpi si dragi!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

RALUK ,sper ca Alex e mai bine si tu mai odihnita

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


A avut mami mai mult timp azi sa ma mai ajute , asa ca sunt mai ok. multumesc


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



lullaby tare frumos scaunelul. dar se poate monta si cu spatele la directia de mers?


Pana la 9 kg se pune cu spatele spre directia de mers, apoi cu fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Anomis scaunul e de la Bertoni, luat de la Auchan, grupa 0-18 kg. Pare ok, aveam emotii daca va sta Alex in el, sa vedem la drum mai lung.

Luto multumesc pentru raspuns si pentru complimente. Am mami fericita de Alex


si la drum mai scurt i-a placut?
Si noi avem emotii de primele drumuri mai lungi, daca sta cuminte in masina.
Acum nu-i mai place ca nu prea mai incape in scoica,
e si gogosel, mai are si cosmonatul ala pe el
si se enerveaza ca isi poate misca manutele sa traga de
maimutoii agatati pe maner.








Pare sa-i placa, nu am facut decat vreo doua drumuri, ii place sa se joace centurile si sa uita pe geam, dar mi-e teama sa-l laud inca. Nu stiu cum sa fac cand merg doar eu cu el, scaunul e montat in spate, dar daca incepe sa planga pana gasesc eu parcare ... . Nu stiu sa dezactivez airbagul in fata si parca mi se pare mai safe in spate, om vedea. Poate mergem week-endu asta la tara si vedem cum se comporta.



mami fericita de Alex

de asta mi-e si mie groaza, cand incepe sa planga in spate ma dispera. Eu am pus scoica in spatele meu (cel mai sigur loc din masina dupa sofer) si e tare nasol cand incepe sa planga ca nu vad daca mai are biba in bot (uneori din cauza asta plange ca pierde biba din botic)

si mai am si visu pisicii sa il invat sa stea singurel in spate, adica atunci cand o am si pe mama cu mine in masina o rog sa stea in fata cu mine ca sa ii facem educatie la baiat.

iar in fata, pot dezactiva airbag-ul dar mi-e frica sa-l pun ca nu mai e asa safe.

Unde e tara voastra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Hello girls!
Am ajuns si eu acasa de la mama si am constatat ca nu merge netu . Intru de pe telefon dar nu am rabdare sa citesc tot, sunt si f f obosita ..

Bebeilor cu falci, respectiv ochi!! Felicitari mami Techila pentru cele 6 lunite implinite!! Pupam sarbatoritii!!

Mi-a sosit si mie babycucu , e ..i'm inlove..ma transform in bucatareasa peste noapte..am incercat azi cu cartof si morcov (doar asta am gasit pe la mom prin frigider) dar pitica nu a fost prea incantata

Am citit dimineata ca imi spunea Doris ca aseara am fost "mondiala"..si m-a inspirat, as vrea sa mi se spuna UKA MONDIALA! Ne-am inteles?

Va pup, noapte buna scumpelor!
Hepiliciunea ta bunaciune, ti-ai gasit ochelarii de distanta?

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput