Dovlecei de sept-oct 2009 *93* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Lullaby, pe apa Dorna scrie ca e potrivita pentru prepararea hranei bebelusilor. Eu de asta folosesc si pentru mancare, laptic, de baut...

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Andre mami stai linistita, este o perioada, o sa teaca si asta.

Vic si Dana
sa va fie de bine intalnirea, sunteti niste frumoase cu toatele 4.

Marci Humana 1 este bun pana la 6 luni.

noapte buna, sa va destrabalati si in seara asta sa pot sa-mi incep dimineata cu zambetul pe buze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Am plecat fetele va urez o noapte buna! Ma duc sa-i pregatesc baia lui Mihaita!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Citat:
citat din mesajul lui cosmynik

Seara buna, dragi mamici! Eu sunt o mamica de la fulgusori...Citind si la voi am descoperit ca unele dintre mamici merg la Medlife la consult cu bebeii...Eu m-am mutat de 2 sapt in bucuresti si nu mi-am gasit pediatru pt micuta mea. As vrea sa merg tot la Medlife de aceea v-as ruga sa-mi recomandati un medic pediatru de la aceasta clinica, daca se poate. M-ar interesa de asemenea cat platiti voi pentru o consultatie. Astept cu nerabdare parerile voastre! Multumiri anticipate!
Cosmina, mami de Emma



Buna!
Eu i-am dus pe baieti la dna dr Marcu, Hyperclinica Medlife Giulesti. Este foarte buna, renumita, dar cam repezita. Vede toate cele care trebuie vazute intr-o secunda si turuie repede ce ai de facut. Inca cineva iti noteaza intr-un caiet ce spune dna dr. apoi iti da caietul si tu vii cu el de fiecare data. Prima consultatie a fost 110 lei de copil, apoi la control 66 lei. (ea a infiintat clinica, cu baietii ei, apoi a vandut-o pe bani grei)Multa sanatate fulgusorului

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi


eu merg la miruna georgescu. sunt foarte incantata. sta oricat de mult de vorba, e disponibila oricand pe mobil, e calma si rabdatoare, raspunde la intrebari. a lucrat la gr alexandrescu, face si garzi la pediatrie in spital la medlife ...e super compententa si crede-ma ca eu la acest capitol sunt foooarte exigenta. lucreaza prin rotatie si sambata si duminica. are 2 copii, unul de 9 ani, altul de 1 an si 2 luni..., deci a trecut de curand prin ale bebelusimii...

madam marcu de care spunea mai sus mimika e madam patroana de la medlife. e un medic excelent, dar mai in varsta si nu stiu cat e de rabdatoare. mie imi trebuia cineva care sa-mi explice asa pe intelesu' meu , sa ii spun tot ce imi trece prin cap, sa fie rabdatoare...

si fragutza merge la un alt medic de la medlife si stiu ca si ea e multumita de el.

toti medicii pediatrii de la medlife sunt super competenti. au fost recrutati de madam marcu si marea lor majoritate au lucrat la gr alexandrescu. madam marcu si-a facut o echipa de pediatrii compententi.

mai e o pediatra buna...cred ca bidica se numeste. am fost odata cu nepotelul meu. mi-a placut mult. ne-a sunat dupa 2 zile sa ne intrebe cum se simte...am ramas uimiti...era pt prima oara cand mergeam la ea.

nu stiu cat costa o consultatia. noi avem abonament.

succes.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Ua a vrut sa fie Uka, sper ca s-a inteles si nu s-a citit cu caciulita

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Nah, nu pot decat sa va multumesc ca incercati sa ma linistiti. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Voi le dati copiilor apa? Cat am alaptat exclusiv nu i-am dat, dar acum incerc sa-i dau apa dupa fiecare masa solida si vad ca nu ii place. Nu as vrea sa o invat cu ceai. Bebeii vostri beau apa?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE



am trait sa ajungem si la acest subiect
Deci bunica stie-tot, adica mama inca nu s-a dat batuta cu apa.
Acum chiar am incercat sa-i dau lui David dar nu stia ce-i aia si refuza.
Acum imi zice mama ca daca am sa trec la piure de legume cu siguranta i se va face sete
Abia astept
Eu stiu ca ceaiul nu e asa bun, e controversat...asa ca am ales sa-i dau apa lui David....cand i s-o face si lui sete

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Va rog sa nu radeti de intrebare. Ce fel de apa ar trebui sa le dam? Apa fiarta de la robinet, apa plata?



mami fericita de Alex


noi ii dam maiei apa plata de izvor. avem un dozator. apa e cea mai buna din RO - sursa e "7 izvoare" din Bucegi - grota Scropoasa. Izvorul e de pe vremea romanilor si sigla e sculptata pe columna lui traian.
urmatoarea, calitativ vorbind, este "izvorul alb".

important este sa aiba calciu cat mai putin cat mai putin. & izvoare are 41,89mg/litru

o apa buna tb sa aiba sub 100mg. izvorul alb are 50 si ceva..%.
mult calciu in apa se depune pe intestine, faci calculi renali...

in plus apa de izvor e microbiologic pura. si cea de put e microbiologic pura, depinde de la ce adancime e extrasa.

apa de izvor e imbogatita de minerale natural, de pe unde izvoraste si curge, pe cand cea de put nu are de unde sa-si ia toate astea.

deci, daca gasiti apa plata de izvor, e cea mai indicata pt bebei.

7 izvoare are indicatorii chimici mai buni decat EVIAN, dar nu e cunoscuta si nici promovata.

7 izvoare e distribuita de Eaqua in bidoane de 19l pentru dozator.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Hepilico si la ape plate (o fi bine te pricepi mami?? sau lucrezi la 7 izvoare??

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

ma scuzati nu m-am obisnuit inca, Bunaciounea Hepilica, sa-mi fie cu iertare

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Dana sper så vina caldura aia mai repede ca nu se mai poate ass..ce dråguta esti tu, så te gandesti la mine!!Pup eu cu foc fetele frumoase!

Mimika mami, så vezi tu atunci surprizå, ca o så inceapå atunci Matei mersul de-a busilea, si ai så ramai mascå.

Hepilica emotionantå scrisoricå..multe pt tine mami drag!

Cristina_ana al meu a inceput så bea cate putina apa la masa de pranz..nu bea prea multa , dar bea..Ceai nu i-am dat niciodatå!

Miha da, eu am ramas cu dureri de spate..Dar cred ca le am mai mult de la ridicat una bucata Brucelin..deci slabe sanse så imi treacå de curand.



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput