Dovlecei de sept-oct 2009 *93* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj

Am ajuns si eu in fata calcului ca pina acum am bantuit prin oras.

Nu sunt recuperata, nu am vazut poze, am vazut doar ce a scris Andre si vreau sa ii spun sa ii ia celei mici simeticona (Sab Simples sau Infacol) si sa ii dea..noi asa am scos-o la capat cu Isabela...de doua ori pe zi cite 5 ml sau ii dadeam cite 10-12 picaturi (Sab simplex).

Si asa cum ati vazut ne-am intalnit in parc...Dana e o frumoasa si o delicata, "fotomodela", arata de 18 ani, iar Ana e o dulcica zambareata si cu niste ochisori deosebiti! Ne-a placut de numa si sper sa ne vedem cat mai des! Si bravo Dana... a traversat jumate de Cluj aglomerat rau ca sa ajunga in parc!

Techiluta ce a primit ginerele meu pentru cele 6 lunitze? ca Isabela ii trimite un , unul si pentru Andrei si o pentru tine!

Recuperez si revin...azi facem iar concurs sau chef? sa stiu ce sa aduc? Vinul sau romul cu cola???

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela


ce mamici frumoase si ce fetite frumoase
Felicitari Dana pentru traversare de oras.
Tare linistita si zona in care va plimbarati.
Sa va mai vedeti si sa mai faceti poze sa ne delectam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Da, tu fetelor, asa ma sperie ea pe mine. Ca cica de ce noaptea se agita in somn, de ce plange cand mananca, de ce se incorda cand incercam sa o punem in scoica, asta dupa ce imi povesteste ca eu am urlat pana la un an de la un moment dat a chemat preotul ca nu mai stia ce sa faca cu mine. In fine, tati a zis ca mama e putin dusa azi si ca pitica lui i se pare, dimpotriva, precoce pentru 3 luni.

Anomis Medicul a spus ca este racita si in plus au revenit colicii si ca daca isi trage piciorusele in timp ce mananca pentru el e clar.

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa



Off ANDRE stiu cum e sa ai un personaj din asta langa tine:da de ce tipa copilu?hai la dr,da-i vesta,da-i caciula,pune patura sub picioare cand e in jumper ca ii ingheata picioarele si altele
Ma bucur ca tati de Chiara e cu capul pe umeri si te sustine,asa ca tu nu te panica ca pitica ta e sanatoasa tun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosmynik

Seara buna, dragi mamici! Eu sunt o mamica de la fulgusori...Citind si la voi am descoperit ca unele dintre mamici merg la Medlife la consult cu bebeii...Eu m-am mutat de 2 sapt in bucuresti si nu mi-am gasit pediatru pt micuta mea. As vrea sa merg tot la Medlife de aceea v-as ruga sa-mi recomandati un medic pediatru de la aceasta clinica, daca se poate. M-ar interesa de asemenea cat platiti voi pentru o consultatie. Astept cu nerabdare parerile voastre! Multumiri anticipate!
Cosmina, mami de Emma


Buna!
Eu i-am dus pe baieti la dna dr Marcu, Hyperclinica Medlife Giulesti. Este foarte buna, renumita, dar cam repezita. Vede toate cele care trebuie vazute intr-o secunda si turuie repede ce ai de facut. Inca cineva iti noteaza intr-un caiet ce spune dna dr. apoi iti da caietul si tu vii cu el de fiecare data. Prima consultatie a fost 110 lei de copil, apoi la control 66 lei. (ea a infiintat clinica, cu baietii ei, apoi a vandut-o pe bani grei)Multa sanatate fulgusorului

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84Off ANDRE stiu cum e sa ai un personaj din asta langa tine:da de ce tipa copilu?hai la dr,da-i vesta,da-i caciula,pune patura sub picioare cand e in jumper ca ii ingheata picioarele si alteleMa bucur ca tati de Chiara e cu capul pe umeri si te sustine,asa ca tu nu te panica ca pitica ta e sanatoasa tun
Eram atat de senina si de fericita! Scuzati-ma ca va bat la cap cu problema asta, dar ma simt depasita acum, maine va fi mai bine. Multumesc mult pentru raspunsuri. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Voi le dati copiilor apa? Cat am alaptat exclusiv nu i-am dat, dar acum incerc sa-i dau apa dupa fiecare masa solida si vad ca nu ii place. Nu as vrea sa o invat cu ceai. Bebeii vostri beau apa?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE



am trait sa ajungem si la acest subiect
Deci bunica stie-tot, adica mama inca nu s-a dat batuta cu apa.
Acum chiar am incercat sa-i dau lui David dar nu stia ce-i aia si refuza.
Acum imi zice mama ca daca am sa trec la piure de legume cu siguranta i se va face sete
Abia astept
Eu stiu ca ceaiul nu e asa bun, e controversat...asa ca am ales sa-i dau apa lui David....cand i s-o face si lui sete

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Va rog sa nu radeti de intrebare. Ce fel de apa ar trebui sa le dam? Apa fiarta de la robinet, apa plata?



mami fericita de Alex


eu am fiert de la robinet si am racit dar stu care dau si plata.
citisem ca la cea plata sa te uiti pe eticheta sa aibe cat mai putine minerale....adica sa fie cat mai pura, fara adaosuri de fe, mg si altele
(in parc erai o frumoasa si o moderna, asa ai parul sau ii faci varfurile ?)

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Ua, Iulika, Dana bagati-ma si pe mine in clubul iubitoarelor de usturoi azi am balotat niste salata de vinete cu maioneza cu usturoi, si peste cu mujdei
Uka, de souvlaki de la papa bun ce zici??

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

ANDRE, eu zic sa nu iti faci prea multe griji. Si bubulina ma tresarea in somn noaptea,imi vomita si mama imi spunea ca are probleme copilul sa ma duc la medic.Dar nu am intrat in panica si toate s-au rezolvat de la sine.Eu crec ca , CHIARA care este o frumusete nu are nimic. mamica sa numai fie necajita.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

In alta ordine de idei, m-ati facut sa ma rusinez cu cate aprecieri am primit cu privire la freza mea. Asa eram eu tunsa la 18 ani. Restul...nu prea mai seamana Poate greutatea.
Andre, lasa mami piticul sa se duca la treburile lui. Tu stai cu noi la o sueta ca nu e cazul de altceva
Duamna actrita Andra, noi tinem pumnii sa iasa filmul pe piata mare. Sa ne chemi la premiera
Despre tati care cumpara bluzite la fata..numai de bine

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Ola gagici!!

La multe lunite bebe cu falci si bebe cu ochi!! Så fiti sånåtosi si så va faceti si voi mai påpåciosi!!

Selene mami ma bucur ca ai mai intrat..Dar vad ca iar vei lipsi..Drum bun si pupici cu lipici pt nora mea frumoaså

Liliac off mami imi pare tare rau ca parlamentarul e agitat..Poate are si el decat o paså proastå..Pupici la voi!

Nela gata cu Anuska Babuska, Ana Banana da?? de acum e Ana Eleganta ne-am inteles??E tare dulce in rochitica..si are niste ochisori tare frumosssi..

Crissbebe mami nu te stresa ..au zile si zle.. au zile cand papå zile cand poate nu ii arde de papa ca si noi de altfel..Bine ca macar papå laptic si nu il refuza si pe acela..Nu te speria , vei vedea ca isi revine el..

Bunå. Hepilica te .Påi ma cam sperii cu nitratii aia..Eu nu am nici o sanså så gasesc mereu eco, si chiar daca as gasi nu am incredere nici in aia....

Elle så iti fie de bine 'infrumusetarea'! Cu avocado mami nu cred ca e nevoie de bananå..se coc si asa in maxim 2 zile..depinde cat de crud e.Daca e verde verde atunci ii trebuie 2 zile dar daca e asa verde/negru intr-o zi e gata.

Moni_iulia multumim lui Tudorel de floricele..Am miros de zambile in nas acum..Ce simpatic e !

Cristina_ana ce frumos veti petrece voi de 1 mai..Am intrat si eu si am vazut programul lor..Foarte frumos!!daca eram in Romania , cred ca ajungeam si eu acolo.Imi place activitati de genul asta.


TRimit ca så nu il pierd.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Fetele am pierdut parola si userul de pe webshots. Ma ajuta cineva?
In seara asta nu mai pot sta dar vreau sa intru cat mai curand.
ici la toate fetele si multa sanatate puiutilor!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput