Dovlecei de sept-oct 2009 *93* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Andre, te rog mami, stiu ca e greu la colici, dar nu te ingrijora, doctorul a spus ca sunt colici, nu te mai gandi la altceva.

Doris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Andre, hai ma, cum sa intre asa ceva in discutie, zau!

Lulluby, merci de poze!

Elle, sa-ti fie de bine tunsoarea! Ce machiaj fain aveai in ultima poza..Prezentai ceva emisiune la tv?



If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui anomis28
m-am gandit ca ar putea fi diferit chiar daca e aceeasi marca.
pana se obisnuieste stomacelul cu noul lapte nu poti decat sa ajuti cu picaturi. Eu sunt convinsa ca asta e.

daca nu vrei sa-i dai picaturi...
la noi se mai estompau colicile cu saculet cu samburi de cirese caldutz incalzit la microunde (aveau la DM in Romania si am vazut ceva similar si pe la Miniblu)
mami de sirena Chiara


Nu m-am gandit la asta, mai degraba la toate relele. Problema e ca ii dau laptele asta de 10 zile, s-o apuce "obisnuiala" abia acum?
Avem si noi saculet, se calmeaza putin cu el, se calmeaza si in masina, si in vana, numai ca fiind primul episod si ea mancacioasa fiind, mi-e greu sa ma uit la ea ca urla la biberonul ala de parca ar contine piper.

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa




da' doftoru ce-a spus?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Am ajuns si eu in fata calcului ca pina acum am bantuit prin oras.

Nu sunt recuperata, nu am vazut poze, am vazut doar ce a scris Andre si vreau sa ii spun sa ii ia celei mici simeticona (Sab Simples sau Infacol) si sa ii dea..noi asa am scos-o la capat cu Isabela...de doua ori pe zi cite 5 ml sau ii dadeam cite 10-12 picaturi (Sab simplex).

Si asa cum ati vazut ne-am intalnit in parc...Dana e o frumoasa si o delicata, "fotomodela", arata de 18 ani, iar Ana e o dulcica zambareata si cu niste ochisori deosebiti! Ne-a placut de numa si sper sa ne vedem cat mai des! Si bravo Dana... a traversat jumate de Cluj aglomerat rau ca sa ajunga in parc!

Techiluta ce a primit ginerele meu pentru cele 6 lunitze? ca Isabela ii trimite un , unul si pentru Andrei si o pentru tine!

Recuperez si revin...azi facem iar concurs sau chef? sa stiu ce sa aduc? Vinul sau romul cu cola???

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Andre capul sus si curaj mami trec si colicii. Sincer si eu i-am intrerupt picaturile pt ca i le dadeam degeaba.
Crede-ma Mihai are colici si acum la 4 luni scapam noi si de ei ai sa vezi.
Un de incurajare.

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

ahaam, am ajuns la cap 91, cand s-au dezlantuit trebile care au dus la umplerea a 3 capitole in 2 zile!
fetele astea cu de-alde hepi, happy, in nick, sunt criminale

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Hellos!!

Despre apa, fetili Luto si Cristina, am inceput si eu sa-i dau apitza din cand in cand si o accepta. Ea accepta orice cand e vb de papa. Eh, zic si yo, ca mare lucru pana acum n-a gustat mare lucru. Dar la placerea cu_care papa calciul ala salciu....

Multam, Lullaby, sper sa fie bine. Mai ales ca in filmul pe care il astept(sa iasa) am unul dintre rolurile principale. Problema este ca sper sa reuseasca sa aiba un distribuitor bun ca sa ajunga unde trebuie. Si iasa bine el, in sine. E dificil, se fac multe lucruri de care nu auzim ever.

Acum sa va zic. Imi placuse taree o bluzita pt Sophie la Zara si nu aveau marimea aici, in Baneasa. Si i-am povestit lui Cristi de ea si mi-a facut surpriza si mi-a adus-o din mall Cotroceni. Mi se pare superba!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Citat:
citat din mesajul lui anomis28



Lull, ce face Alex?







Multumim de intrebare. Azi aproape ca s-a intors de pe burtica, s-a chinuit tare sa ajunga la catelus, inca putin mai trebuia, abia astept momentul.
Acum am reusit sa-l calmez, nu vroia sa ma lase sa scriu. Sper ca nu v-am speriat in parc.

Revin.
mami fericita de Alex

Nu ne speriem noi asa usor. Mai are si Dinu reprize asa.
Am vazut scaunul vostru, ce marca, cate kile, detalii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmynik spune:

Seara buna, dragi mamici! Eu sunt o mamica de la fulgusori...Citind si la voi am descoperit ca unele dintre mamici merg la Medlife la consult cu bebeii...Eu m-am mutat de 2 sapt in bucuresti si nu mi-am gasit pediatru pt micuta mea. As vrea sa merg tot la Medlife de aceea v-as ruga sa-mi recomandati un medic pediatru de la aceasta clinica, daca se poate. M-ar interesa de asemenea cat platiti voi pentru o consultatie. Astept cu nerabdare parerile voastre! Multumiri anticipate!
Cosmina, mami de Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Da, tu fetelor, asa ma sperie ea pe mine. Ca cica de ce noaptea se agita in somn, de ce plange cand mananca, de ce se incorda cand incercam sa o punem in scoica, asta dupa ce imi povesteste ca eu am urlat pana la un an de la un moment dat a chemat preotul ca nu mai stia ce sa faca cu mine. In fine, tati a zis ca mama e putin dusa azi si ca pitica lui i se pare, dimpotriva, precoce pentru 3 luni. Anomis Medicul a spus ca este racita si in plus au revenit colicii si ca daca isi trage piciorusele in timp ce mananca pentru el e clar. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput