Dovlecei de sept-oct 2009 *93* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Voi le dati copiilor apa? Cat am alaptat exclusiv nu i-am dat, dar acum incerc sa-i dau apa dupa fiecare masa solida si vad ca nu ii place. Nu as vrea sa o invat cu ceai. Bebeii vostri beau apa?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE



am trait sa ajungem si la acest subiect
Deci bunica stie-tot, adica mama inca nu s-a dat batuta cu apa.
Acum chiar am incercat sa-i dau lui David dar nu stia ce-i aia si refuza.
Acum imi zice mama ca daca am sa trec la piure de legume cu siguranta i se va face sete
Abia astept
Eu stiu ca ceaiul nu e asa bun, e controversat...asa ca am ales sa-i dau apa lui David....cand i s-o face si lui sete

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Va rog sa nu radeti de intrebare. Ce fel de apa ar trebui sa le dam? Apa fiarta de la robinet, apa plata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

I'm back de la targ!


Si cel mai interesant a fost ca am participat la o sedinta de gimnastica pt bebelusi. Prima data ne-am jucat cu o doamna draguta care ne arata cum sa ne jucam cu bebelusii..canta Bate vantul frunzele si noi trebuia sa imitam miscarile ei. Natalie a fost super cooperanta, era fericita, cu gura pana la urechi. Apoi a luat-o un kinetoterapeut si a facut ceva gimnastica cu ea pe mingea aia mare. O tot legana, o stimula sa se intoarca de pe o parte pe cealalta. O mai aseza in 4 labe pe salteluta..foarte fain se juca cu ea. Mi-au dat un pliant si m-ar tenta sa merg cu ea, poate isi mai consuma din energie.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


Fragutza - foarte interesant ce povestesti tu. Au un site unde pot intra sa aflu detalii?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


..ne-am jucat cu o doamna draguta care ne arata cum sa ne jucam cu bebelusii...mda, ma exprim ca o cizma

Trebuie sa ma credeti pe cuvant ca stiu sa scriu

Nu-s info prea multe pe site
http://www.kinetobebe.ro/centrul_de_gimnastica.php

Eu voi suna la ei sa cer detalii.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009Andre noi pentru colici i-am dat sab simplex, dar tot era foarte greu sa-l calmam cand intra in crize, de aceea am renuntam sa-i mai dam picaturi. Rabdare si putere, mami!
Acu mi-a bagat mama piticul. Ca cica daca e epilepsie? Buuun, mergem din ce in ce mai bine. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

[b]Miha, au dat unu si au primit 2.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Lullaby, eu ii dau bubulinei apa plata.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009
Andre noi pentru colici i-am dat sab simplex, dar tot era foarte greu sa-l calmam cand intra in crize, de aceea am renuntam sa-i mai dam picaturi. Rabdare si putere, mami!



Acu mi-a bagat mama piticul. Ca cica daca e epilepsie? Buuun, mergem din ce in ce mai bine.

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa



Sfatul meu:NU O BAGA IN SEAMA PE MAMA TA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

[quote]citat din mesajul lui Lullaby_2009
Andre noi pentru colici i-am dat sab simplex, dar tot era foarte greu sa-l calmam cand intra in crize, de aceea am renuntam sa-i mai dam picaturi. Rabdare si putere, mami!



Acu mi-a bagat mama piticul. Ca cica daca e epilepsie? Buuun, mergem din ce in ce mai bine.

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa



Sfatul meu:NU O BAGA IN SEAMA PE MAMA TA
Edit later:doamne ce tie si cu lumea asta,auzi are epilepsie,scuza-ma Andre ca e mama ta,dar oare ea nu a vazut in viata ei copil plangand?????stai linistita si nu iti mai fa tu fel si fel de ganduri,nu are nimic fata cel mai probabil sunt colici

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

andra- EXCLUS! las-o daca nu vrea sa pape, incearca sa o adormi si poate papa mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Andre what???! lasa mami piticii la ei acasa, epilepsia se manifesta prin convulsii din cate stiu eu...inseamna ca tu ai fost un copil tare cuminte, daca mama ta ajunge la concluzii d-astea de la plansetul unui copil

Santorini sa-ti traiasca flacaul, tortul arata minunat, sa-i fie de bine si lui daca a reusit sa fure un coltisor (desi mie martipanul nu-mi place...)

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna seara fetele!

Am mai reusit si eu sa intru abia acum.
Noi suntem bine Mihai inca mai plange cand ii dau sa suga, iar azi i-am dat prima lingutita cu suc de morcovi.
Ramona este parca mai linistita de cele mai multe ori imi cere sa o tin si pe ea ca pe "Mihaita"! Asa ca am inteles ca gelozia era marea problema. Sper sa treaca!

la toate



Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput