Dovlecei de sept-oct 2009 *93* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

I'm back de la targ!


Si cel mai interesant a fost ca am participat la o sedinta de gimnastica pt bebelusi. Prima data ne-am jucat cu o doamna draguta care ne arata cum sa ne jucam cu bebelusii..canta Bate vantul frunzele si noi trebuia sa imitam miscarile ei. Natalie a fost super cooperanta, era fericita, cu gura pana la urechi. Apoi a luat-o un kinetoterapeut si a facut ceva gimnastica cu ea pe mingea aia mare. O tot legana, o stimula sa se intoarca de pe o parte pe cealalta. O mai aseza in 4 labe pe salteluta..foarte fain se juca cu ea. Mi-au dat un pliant si m-ar tenta sa merg cu ea, poate isi mai consuma din energie.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


Fragutza - foarte interesant ce povestesti tu. Au un site unde pot intra sa aflu detalii?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28



Lull, ce face Alex?




lui Dinu Andrei (14.09)


Multumim de intrebare. Azi aproape ca s-a intors de pe burtica, s-a chinuit tare sa ajunga la catelus, inca putin mai trebuia, abia astept momentul.
Acum am reusit sa-l calmez, nu vroia sa ma lase sa scriu. Sper ca nu v-am speriat in parc.

Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Nela

Am vazut-o pe Ana banana,e super haioasa.Si i-ai pus si cordeluta.Domnisoara adevarata

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Miha multumim pentru schema despre diversificare!

Santo sa-ti traiasca baiatul! A inceput cu ce e mai bun! Ce dulce era cand se uita la tortulet, pai cum sa reziste la asemenea bunatate?

Elle imi place noua tunsoare! Ce bine iti statea asa aranjata: super machiaj, coafura si protagonista. Dulci foc botoseii.

Andre noi pentru colici i-am dat sab simplex, dar tot era foarte greu sa-l calmam cand intra in crize, de aceea am renuntam sa-i mai dam picaturi. Rabdare si putere, mami!

Sa va fie de bine intalneala fetelor de la Cluj! Doua mamici frumoase cu doua puiute minunate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Gata, puica mea doarme. Pot sta linistita pe forum cu voi fetelor.
SANTORINI,am vz.si eu poze de Andrei.Frumos bb dar si tortul.
Lluabby, sa stapaneasca sanatos scaunelul proprietarul.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci spune:

In primul rand sa va traiasca dovleceii, sa creasca mari si frumosi!
Ma scuzati ca dau buzna la odiseea voastra, dar am si eu o mare nedumerire!
Pentru cele care alaptati exclusiv cu lapte praf , Humana, ce-ati facut de la 4 luni? Eu i-am dat fetitei mele Humana 1, dar nu stiu daca forumula asta merge si dupa 4 luni. Imi este frica ca nu contine toate elementele necesare varstei copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Voi le dati copiilor apa? Cat am alaptat exclusiv nu i-am dat, dar acum incerc sa-i dau apa dupa fiecare masa solida si vad ca nu ii place. Nu as vrea sa o invat cu ceai. Bebeii vostri beau apa?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE



am trait sa ajungem si la acest subiect
Deci bunica stie-tot, adica mama inca nu s-a dat batuta cu apa.
Acum chiar am incercat sa-i dau lui David dar nu stia ce-i aia si refuza.
Acum imi zice mama ca daca am sa trec la piure de legume cu siguranta i se va face sete
Abia astept
Eu stiu ca ceaiul nu e asa bun, e controversat...asa ca am ales sa-i dau apa lui David....cand i s-o face si lui sete

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Recunosc, nu mi-am facut toate temele, ieri eram aproape de voi, doar vreo 5 pagini ne desparteau si apoi nu stiu ce s-a intamplat ca vad ca mai de recuperat vreo 2 capitole . Voi scrie totusi cate ceva din notitele mele.

In acest ritm nu am nicio sansa sa tin pasul cu voi, daca ma primiti, o sa mai intru si fara teme complete.

Dar nu puteam sa nu va scriu azi, cand se implineste un an de cand v-am citit prima data.

Mada si la noi trebuie taiate des unghiutele, dar nu vrea sa stea deloc mandrul. Vroiam sa-ti spun ca poti trimite si prin posta actele pentru cardul european. Ce mi-a placut de Iri in jumper, sa-l stapaneasca sanatos!

Alex zici ca a efectuat o super intoarcere printesa ta? Ce bucurie, chiar inainte de 5 lunite. Alex al meu incearca, dar nu prea reuseste. Ce bine ca sta Clodute asa aproape de tine. Pup pe Alessia care e o dulce.

Asa m-am necajit ca am pierdut pozele de luna asta, mai incerc totusi sa recuperez.

Kemsy Alex nu s-a intors pana acum, dar nici nu prea il tin pe burtica pentru ca baga nasucul in perna si mi-e mila sa-l las asa. Pupam pe Loris si pe mami.

Am vazut poze cu Dragoselu frumuselu'. Ce bine ii sta in costumasul de blugi. Super plimbare cu Mimikosii scumpi, iar mami e super asa cu noua tunsoare.

Emy chiar zilele trecute intrebam de tine. E o scumpa micuta ta.

Monikus e minunat Rares, abia astept sa-l cunosc! Am descoperit ca puii nostri au in comun doua jucarii preferate: broscuta verde si osul de plastic.

Andruska deci te vedem in filme, daca merg la cinema o sa zic tare "o cunosc pe actrita" cand apari tu ca sa stie lumea. . Felicitari!

Mihaela e tare scump Josh cantaretul.

Ioanna e super Carol, imi place tare cum ii sta in costumasul de marinar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:


si puii mei mici dorm, iar cea mare a plecta cu tati sa cumpere ceva dulce, adica niste mini parjituri de la Pititcot , asa ca asta seara e dezmat

a dat Urziceni goooooooooooooooooool. va uitati la meci?????

am vazut si eu poze de furmoasa Ana nazdravana, si de baiat de santo, asa si am vazut si pe mami Mada care isi poarta foarte mandra flacaul.

asa si acum ma intorc la diversificare:

ralu- cica pui nu ar fi indicat din cauza ca sunt injectati cu hormoni de crestere, cel putin astia din comert. Gaina batrana...faca supa buna. eu luam de pe la cunostintele de la tara, fierbeam copanele si pieptul, si le puneam in pachetele mici la congelator, si scoteam cate unul cand faceam supa. mi s-a parut cel mai usor.
cat despre vita, cred ca cea din comert este batrana, ca ce e mai tanar se numeste vitel sau manzat, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doris_79

Lluabby, sa stapaneasca sanatos scaunelul proprietarul.







Multumim, asa sa fie!

Mergi la inceput