Dovlecei de sept-oct 2009 *93* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica


noi ii dam maiei apa plata de izvor. avem un dozator. apa e cea mai buna din RO - sursa e "7 izvoare" din Bucegi - grota Scropoasa. Izvorul e de pe vremea romanilor si sigla e sculptata pe columna lui traian.
urmatoarea, calitativ vorbind, este "izvorul alb".

important este sa aiba calciu cat mai putin cat mai putin. & izvoare are 41,89mg/litru

o apa buna tb sa aiba sub 100mg. izvorul alb are 50 si ceva..%.
mult calciu in apa se depune pe intestine, faci calculi renali...

in plus apa de izvor e microbiologic pura. si cea de put e microbiologic pura, depinde de la ce adancime e extrasa.

apa de izvor e imbogatita de minerale natural, de pe unde izvoraste si curge, pe cand cea de put nu are de unde sa-si ia toate astea.

deci, daca gasiti apa plata de izvor, e cea mai indicata pt bebei.

7 izvoare are indicatorii chimici mai buni decat EVIAN, dar nu e cunoscuta si nici promovata.

7 izvoare e distribuita de Eaqua in bidoane de 19l pentru dozator.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.





Rectific, regina fructelor si-a apelor!



If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Anomis scaunul e de la Bertoni, luat de la Auchan, grupa 0-18 kg. Pare ok, aveam emotii daca va sta Alex in el, sa vedem la drum mai lung.

Luto multumesc pentru raspuns si pentru complimente. Am recunoscut cu o seara inainte de intalnire ca mi-am pus parul pe moate, daca tot il port numai prins in casa, abia astept ocazia sa ma aranjez cand ies.

Mimika

Hepilica
multumesc mult pentru explicatii. Regina apelor de izvor? Un pupic pentru Maia transmite Alex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Hepilico si la ape plate (o fi bine te pricepi mami?? sau lucrezi la 7 izvoare??

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta





hehehe..nu lucrez la 7 izvoare..., dar astea le stiam ca am studiat mult apele astea de cand ne-am mutat aici. si am vrut cea mai buna apa. puteti verifica, veti vedea ca e apa cea mai buna.

daca nu aveti dozator, sa stii ca si IZVORUL ALB are indicatori buni si o gasiti oriunde.


h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

elle ce frumosi sunt totoseii!!

Mådå si techi måi, voi cum dati drumu' la uså la astfel de specimene??..Påi eu daca din gresealå o fac( adica ii dau drumu la uså), påi ii fac vant imediat.Acu fetelor nu tb så faceti ca mine, io's mai nesi

Eu am pierdut pozele danutei pe drum..

Santorini så iti traiasca baiatul!!..Ce tort fain ati avut!



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna seara fetele...mai va lasa omul cateva ore singure si voi umpleti un capitol [gospodina cu mainile in sold,si dand din cap ntz,ntz,ntz]
Eu azi m-am plimbarit toata ziua,si acum ma chinui sa va prind din urma...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Fetelor, mai e cineva care fierbe Izvorul alb pt preparare lapte ca mine?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!
La multi ani Stefan si Andrei by techila!
Nu mi-am facut temele, am citit doar pagina asta dar ma bag si eu in seama in discutia despre apa. Eu iau apa de masa pt ca cea plata este apa minerala necarbogazoasa plata. Chiar m-am uitat acum pe eticheta dar pe asta de masa nu scrie de compozitie are. Oricum, chiar daca e imbuteliata nu stim exact cat de sigura este. Parca a fost un scandal mai demult cu apa imbuteliata de la robinet. Niste prieteni aveau la firma aveau dozator de apa si au facut diaree dar nu toti si au dus apa la analize si a iesit ca avea NTG(nr. total de germeni) depasit.
Raluk, mi-am facut astazi budinca de cioco din avocado dar eu am pus roscove. A iesit super buna, doar la sot nu i-a placut pt ca am pus esenta de vanilie.
Monikus, mi-a placut mult de tot de piticul tau.
Astazi am inceput si noi diversificarea cu 2 lingurite de suc de mar si a fost tare incantat. Voi cum ati facut, ati marit portia in fiecare zi cu cate o lingurita? Daca o iau in ritmul asta cand ajung sa-i dau 30 ml si sa-l mai diversific si cu altceva?

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Anomis eu am dozator din ala cu apa rece-calda,asa ca am scapat de chinul asta cu fiertul-racitul
ANDRE uite mami tocmai ce-a avut Iri o criza d-aia de oracait la papa,nu i-am mai dat si l-am culcat nemancat(mama denaturata ce sunt),cand o sa-i fie foame sa vezi ce incepe inn,ghiii,aaannggg
IULIKA iti dau un


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Anomis eu am dozator din ala cu apa rece-calda,asa ca am scapat de chinul asta cu fiertul-racitul
ANDRE uite mami tocmai ce-a avut Iri o criza d-aia de oracait la papa,nu i-am mai dat si l-am culcat nemancat(mama denaturata ce sunt),cand o sa-i fie foame sa vezi ce incepe inn,ghiii,aaannggg
IULIKA iti dau un


D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit



noa pai tu ai scapat de o grija in plus.
al meu nu se culca nemancat neam' .
da acum a balotat (nu spun cat ca nu ma credeti) si s-a pus pe un , sper sa fie baiat de comitet si sa faca ochi pe la 8 (parol, ca asa doarme noaptea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Bonne soire dragelor.

AM si eu niste intrebari daca ma puteti ajuta. DEfapt curiozitati...

- cate ore din 24 dorm bebeii vostrii? CA am impresia ca Zgatix al meu le cam trage la masea cu somnul
- foloseste cineva alte scutece decat marca Pampers? DAca da, cat sunt de bune?

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput