LMA!!!Ghiocei de Marti-Aprile 2009**166***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Anamariame, ce-i ala tezic?!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
10luni


Ha ha, te-am prins... Stai ca-mi aduc aminte in ce roman era si ala Era ceva contemporan, revin cu indicatia bibliografica.
E un balot din balega de vaca cu paie. Se folosea la incalzit soba. Imi aduc si eu aminte de putoarea aia

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Revenit cu bibliografia despre tezic. Daca-ti pica in mana "Sunt o baba comunista" a lui Dan Lungu o sa vezi cum e cu tezicul. Si o sa lesini de ras, ca e super cartea

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Anamariame, ce-i ala tezic?!mami de Sophia-Diana (Sophiphi)10luni
Ma pregatisem sa-ti raspund, dar a facut-o deja Monnvas. Ce nu a mentionat este ca se framanta cu picioarele (e moale, moale, caci se adauga apa si se lasa apoi la uscat in forma de placinta turtita ). Mentionez ca detaliile sunt de la "tara" mea, da? Si pot diferi in functie de zona. Se pune pe foc in loc de lemne.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m
Denisamada, tot vreau demult sa zic ca mi-a placut mult de tot de mustatile lui mosh'Toto in poze si vroiam sa-i transmit si niste pupici Iar lui Adelake, chiar daca n-om fi acolo, ca-i ora cam matinala pt noi, ii facem galerie si aici pe forum. Continuati cura de brocoli si o sa aveti succes garantat. Iar tie iti urez spor la pregatiri si inima usoara in we.


Multumesc. Treaba merge greu... ca ma cam saboteaza piticul.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

maaai eu zic gata cu brocoli ca tare imi e ca se ridica Adela nostra in picioare si o ia la fuga pe acolo de ne-o descalifica juriul


Si eu ma gandesc ca ar putea sa gaseasca altceva mai bun de facut decat sa mearga spre "finish". De exemplu sa se joace cu vreun "contracandidat".

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Neata,

Am uitata sa va zic ieri ca am fost la revizia de 11 luni si ne prezentam bine.

10,800 kg
80 cm

si restul minunat

O sa ne iasa in curand si ceva mobila in gura. Iniante de dintele 8 cred ca iese o masea insa.

Eu am innebunit. Il pun pe Vladimri la culcare si tot eu tampita il trezesc noaptea sa il iau langa noi ca ni se face dor de el si ne place cum se baga in noi si doarme. Apoi cand vad ca se foieste ma enervez ca nu ma lasa sa dorm si il urc la el si doarme. Dar ne place sa dormim toti 3...cum o fi cu 4? Deja aseara faceam scenarii cum stam fete la fete si baieti la baieti si cum baietii fac misto de fete.


vladimir e barbat adevarat.
va felicit ca deja va ganditi si la o fetita.

din experienta iti spun ca e interesant baieti cu baieti si fete cu fete. uneori pleaca andrei cu sotul la cumparaturi, iar andrei imi spune "mami, voi sa stati acasa, ca noi plecam ca barbatii!".
sau cand pleaca amandoi la serviciu, andrei imi spune "mami, noi suntem barbati si noi aveam serviciu!". andrei stie ca gradinita e serviciul lui.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



Asa as vrea si eu sa stie Vladimir. Ca gradinita e serviciul lui- o sa ii dau si salariu. Ca atunci cand o sa vrea ceva sa il pun sa isi cumpere din salariul lui, nu sa imi ceara mie. Poate sunt exagerata; nu va ganditi insa ca o sa fiu foarte trista dar as vrea sa il invat sa-si vada lungul nasului de mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

LA MULTI ANI TIMEEA ALEXANDRA, MARIA, ARIANA MARIA!!!

Multe pentru mamici!!!

Am terminat si eu in sfarsit de recuperat, caci ati scris cu toate romane Foarte interesante discutiile

Am vazut si poze cu "gagici" multe si faine si mi-a placut mult cum se da Valentin in leagan prin casa si verm si noi Aaaa, am vazut si un tip melancolic, Luca

Ilinca sa stii ca Alexandra nu este combinata cu bossu, sunt doar prieteni si nici nu cred ca s-ar uita Alexandra la el, caci este mai mare decat baiatul meu. E bun doar de joaca

Il pup tare pe Manole

Ramona cu intarziere va spun LA MULTI ANI si sa fiti fericiti multi ani de acum incolo, impreuna Felicitari pentru primii pasi!!! Asta da cadou

Nu-mi mai aduc aminte ce vroiam sa va mai zic...dar mai revin...

Aaaaa, Bianca...pai venim atunci la tine la tuns

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

oliskha- da pilaful? cum a iesit pilaful?

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Haoleu, m-ati omorat cu tezicul vostru! (vorba vine, al vostru). Recunosc ca autori contemporani romani nu prea am citit...si in "Ion" sigur nu era tezic:))))
Hmmm, olishka, asa zici, ca nu-si promisi unul altuia?! De ce stiam io ca-s logoditi?! Si de ce sa nu-i placa Alexandrei baieti mai mici, hehe, mai sunt si specimene din astea
M_monique, cam misogin Andrei...fetele stau acasa "la cratitza" si baietii merg la servici...Macho, macho Andrei
Am fost la plimbare cu Manolica. Si cum se plimba el agale un baietzel pe role totil chema, incerca sa-l ademeneasca. Eu stateam de vorba cu o vecina si mi-am dat seama ca baietelul ia aminte la ce spun eu, ca Manu de-aia e asa slab ca e batran...bolnav...Si cand a plecat vecina si m-am dussa-i pun lesa lui Manu il vad ca se uita lung si zice pe o voce subtirica de tot si trista:"saracutzu'"...Asa drag mi-a fost. L-am intrebat cati ani are (7) si la ce scoalae (17) dar cand a zis ca sta in blocul nostru si l-am intrebat la ce etaj...zice:"aaa...nu mai tin minte"

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
10luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui aris26

maaai eu zic gata cu brocoli ca tare imi e ca se ridica Adela nostra in picioare si o ia la fuga pe acolo de ne-o descalifica juriul


Si eu ma gandesc ca ar putea sa gaseasca altceva mai bun de facut decat sa mearga spre "finish". De exemplu sa se joace cu vreun "contracandidat".

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )


ba mai degraba sa se pupe cu vre-un contracandidat

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput