LMA!!!Ghiocei de Marti-Aprile 2009**166***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

"macaroanele" de mai inainte, care de cele mai multe ori sunt paste in forme diverse, mai au varianta cu +branza dulce si 1 galbenus, date apoi un pic la cuptor, sa se rumeneasca. Pot fi si indulcite, si neindulcite...alea neindulcite mai merg amestecate si cu niste spanac. La mine astea-s tot "budinci"

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

simplyana -

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Monnvas ai PM
Napoi ca se raceste bumbacul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

La multi ani ghioceilor care azi implinesc 1 anisor:
Timeea Alexandra
Maria
Ariana Maria

Sa cresteti mari, sanatoase, si sa le aduceti bucurii parintilor vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

azi am fost la Targul de martisoare de la Muzeul Taranului Roman.
am cumparat martisoare superbe, magiun de topoloveni, taietei de casa, suc de mere.
mie imi place foarte mult acest targ. de cate ori merg, simt ca ma incarc cu energie pozitiva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pisigri, ai inteles gresit, sunt mai mult decat bine venite parerile tale exprimate pana acum. Eu una le savurez pe toate si incerc sa invat din ele, pentru ca am deseori tendinta de a pica in extreme. Eu sunt ft dornica de a avea o relatie ft apropiata cu Eva, dar cumva simt ca nu o sa reusesc asta, pentru ca ma cunosc, pentru ca seman mult mamei mele din punctul asta de vedere. Ei, si atat de axata pe ideea asta de prietenie stransa, uit de rolul de parinte, pe care simt ca trebuie sa il stabilesc ft clar mai intai in capul meu. Imi place mult ce ai scris, si legat de intoarcerea catre natura (da, si eu am crescut la tara, am vazut cum se nasc viteii sau cum se face tezicul ) si legat de ideea de fitze. Iti dau dreptate, doar ca am vrut sa spun ca-i greu, tare greu sa formezi copilului astfel de preferinte, tinand cont de mediul in care il crestem. Cu atat mai mare meritul unui parinte care reuseste.Acum am inteles si justificarea ta cu telefonul, eu am perceput initial gresit ceea ce ai vrut sa spui. Got it now, criza din pacate o simt si eu din plin. Dar nu pricepusem ca refuzul era din considerente financiare Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodica2008
Anamaria multumesc pt ideii. Eva deja manaca bucatele?Uau , Andrei nu vrea decat pasat , bravo Eva
Eh, doar fructele le mananca asa. Cand vine vorba de carnita sau legume le scuipa. Pe cuvant daca inteleg de ce Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Anamariame, ce-i ala tezic?!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
10luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Monnvas, legat de dilema ta cu piticul pe timp de stagiu...zice tare bine Bianca ce zice, ia-l cu tine! Si vin si eu cu o idee - s-o lovi, nu s-o lovi - Oare soatza ta n-ar putea sa se "emploieze" pe-acolo (unde-o fi aia)? Poate va lipiti de ceva pe-acolo pt un an - doi chiar...mai stii? In Belgia am si eu o prietena care zicea ca nu tre sa te iei dupa rutina oficiala, vehiculata pe net. Te duci la primaria localitatii respective si ceri de lucru! Si aia chiar iti gasesc, cu hartii in regula. Respectiva a terminat in RO jurnalistica romana-engleza (ceva pe-acolo) si in primul an (in prezent in concediu de crestere bebe) a predat acolo la o universitate cursuri de italiana si spaniola!.

http://www.lucamic.blogspot.com/


Ha ha. Ideea e ca pe o perioada scurta (3-8 luni) nu cred ca gaseste de lucru. Plus ca io-l iau de babysitter, adica lucrul tre' sa-l fac io, cu ccapul cica. Uite-asa: Poate gaseste totusi ceva... sa babysittereasca inca 2-3 plozi de exemplu Oricum, ideea e buna si o sa o bag la cutiutza, desi e mai probabil sa imi gasesc eu ceva de facut p-acolo, dar ar fi ok si asa.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Neata,

Am uitata sa va zic ieri ca am fost la revizia de 11 luni si ne prezentam bine.

10,800 kg
80 cm

si restul minunat

O sa ne iasa in curand si ceva mobila in gura. Iniante de dintele 8 cred ca iese o masea insa.

Eu am innebunit. Il pun pe Vladimri la culcare si tot eu tampita il trezesc noaptea sa il iau langa noi ca ni se face dor de el si ne place cum se baga in noi si doarme. Apoi cand vad ca se foieste ma enervez ca nu ma lasa sa dorm si il urc la el si doarme. Dar ne place sa dormim toti 3...cum o fi cu 4? Deja aseara faceam scenarii cum stam fete la fete si baieti la baieti si cum baietii fac misto de fete.


vladimir e barbat adevarat.
va felicit ca deja va ganditi si la o fetita.

din experienta iti spun ca e interesant baieti cu baieti si fete cu fete. uneori pleaca andrei cu sotul la cumparaturi, iar andrei imi spune "mami, voi sa stati acasa, ca noi plecam ca barbatii!".
sau cand pleaca amandoi la serviciu, andrei imi spune "mami, noi suntem barbati si noi aveam serviciu!". andrei stie ca gradinita e serviciul lui.

Mergi la inceput