LMA!!!Ghiocei de Marti-Aprile 2009**166***

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Da, Gia, dar ce te faceai daca ai tai voiau sa te antreneze intr-o directie pt care deja nu mai aveai apetit? Ca ai mei au tot incercat sa ma antreneze spre mate, "talent" cica aveam (profu' de mate din liceu ma batea la cap sa fac si cibernetica). Sa zicem ca m-am luptat mult ca sa ajung pe fagasul pe care sunt azi. Si tot cu bune intentii si in ideea binelui copilului si a performantei au mers si ei.
Consider mult mai important bunul-simt pe care mi l-au inoculat. E-adevarat ca de multe ori am pierdut "puncte" importante din cauza lui, dar mi se par neglijabile fata de linistea interioara pe care am dobandit-o asa.

Hai ca devin absconsa. Buhuhu!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Georgiana, sa te bucuri de decolteul frumos pe care-l vei avea! Mare lucru ca sotul a inteles nevoia ta de a te simti bine in pielea ta.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

Monnvas, merci mult, m-am mai linistit.
Gia, ai fost un copil fericit cu asemenea parinti. Eu imi aduc aminte ca imi doream f mult sa fac scrima (cred ca prin clasa a- 7-a), mi se pusese mie pata sa merg la scrima, dar din cauza ca sala era undeva in centrul orasului si trebuia sa merg singura cu tramvaiul nu m-au lasat, cel putin asta a fost motivatia mamei mele care din pacate m-a facut cam dependenta de ea o buna perioada din viata mea.

Cami mami fericita de printesa Iulia Elena (25.05.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

Gia, sa te bucuri de ei!!!
Nu iti este groaza de durerea de dupa????

Cami mami fericita de printesa Iulia Elena (25.05.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310


Deci, ce vreau sa zic e ca ai mei tot ce mi-au "impus" a fost sa fiu eu insami! Sa aleg ce imi place, sa descopar ce vreau, sa inteleg cine sunt! Ce note am si daca dau la facultate... au fost niste detalii, in compatatie cu faptul ca mai gaseam o activitate care sa ma faca fericita.

Si da, eu i-am avut model pe ai mei in ce am facut... si sper sa fiu si un parinte-model, ca ei!

Scuze ca m-am lungit si cred ca nici extrem de coerenta nu am fost...

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009



Asa parinti cred ca si-ar dori toti copii si i-ar ajuta sa isi dezvolte personalitatea si vorba ta sa descopere cine sunt si sa aleaga ce vor sa faca in viata pt a fi fericiti; sunt convinsa ca si tu la randul tau o sa fii un parinte model pt Bris, asta fara indoiala !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

No, hai ca va zic si the good news si sper sa nu vi se para o idee nasoala. M-am hotarat acum vreo luna sa ma imi duc tzitzi in revizie... adica la "ridicatorul de tzitzi"! Mi-a luat mult pana l-am lamurit pe al meu ca sanii au fost my thing si ca dupa alaptat nu mai simt acelasi lucru. Era important pentru mine sa ma simt bine. Poate si pentru ca simteam ca e important sa imi imbunatatesc starea cu ceva... sau, pentru ca aveam nevoie sa am din nou incredere in mine.

Asadar, am fost la tzatzolog si am discutat si cu oftalmologul meu care mi-a dat permisiunea pentru un lifting mamar... so, I`m doing it!

No, ce ziceti?!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009



Eu zic ca e o idee excelenta , daca asta te face sa te simti mai bine, iti creste self-esteem-ul, do it, ce mai !!!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_05

Gia, sa te bucuri de ei!!!
Nu iti este groaza de durerea de dupa????

Cami mami fericita de printesa Iulia Elena (25.05.2009)


nu, ca la lifting mamar cica nu e asa nasol. dar oricum, nu ma gandesc la asta. inca...

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Cami,frumoasa fetita aiGeorgiana,sa ne povestesti dupa cum a fost, si mie mi-ar placea dar mi-e frica de durere.bine, eu le-as vrea mai mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Consider mult mai important bunul-simt pe care mi l-au inoculat. E-adevarat ca de multe ori am pierdut "puncte" importante din cauza lui, dar mi se par neglijabile fata de linistea interioara pe care am dobandit-o asa.



Adevar graiesti !
Asta cu bunul simt e pe cale de disparitie din pacate nu mai e in trend-ul vremurilor actuale

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

Foarte bine faci! Si eu as vrea sa mai fie ca si inainte de sarcina, dar... deh nu poti fi cu toate si cu copil si cu tzitzi de fotomodel nu?

Cami mami fericita de printesa Iulia Elena (25.05.2009)

Mergi la inceput