Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui danina

Am aflat sex-ul........e tot fetita.....


Diana e f bucuroasa, speram sa ramana asa, sa nu-si schimbe sex-ul sapt viitoare . Am incredere ca s-a vazut la morfologica si eu sper sa nu ma insel. Tati e cam dezamagit, insa nu am ce ii face, el e vinovat de sex-ul copilului, dar am zis ca ii dau voie sa vina cu un baietel gata facut . A zis ca isi ia un catel ca toate suntem fete inclusiv catelusa si ein minoritate....


Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani




Hei! felicitari! si sanatate micutei! Sa creasca frumos in burtica!
Lasa ca la tati o sa-i treaca!
Am simtit si eu o usoara dezamagire cand am aflat ca am baiat (al doilea) desi imi doream parca fetita, insa, a trecut, acu ma bucur de ei ca sunt sanatosi si voiosi si altceva nu mai conteaza. Mi-am ales o fetita "de suflet" si gata.

blog de mamica
proud

Participam la concurs! Povestea afiselor noastre :
Operatiunea I Love DC!
O poveste cu si despre stejari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Saluty dragelor!

danina-felicitariiii!!!! multa sanatate si sarcina usoara. Culmea la noi Stefu vroia ca Ania sa fie clar fetita...ca a vazut el la Ina ca sunt mai cumintele fetele

Noi ieri am sarbatorit un pitic de 1 an...asa ca am tinut-o tot in petreceri.

AICI poze de la ruptul turtitei
AICI poze de la petrecerea de 1 anishor

Aniela & Irina Georgiana (23 oct 2004) si Ania Ruxandra(22 iun 2009)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat
Ania-o papusica perfecta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Multumesc Ana si Anielas

Anielas La Multi Ani pt Ruxandra si acum ca am vazut pozele tale cu doua fete cucuiete, ma bucur si mai tare ca o sa fie bb tot fetita. Dupa cum vad si seamana intre ele, foarte cochete in rochitele, sa te bucuri de printese.... cred ca esti tare mandra.

Noi ne pregatim sa plecam in vacanta sambata pt 7 zile si sper sa ne intoarcem cu bine.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

aniela LA MULTI ANI! Nu-mi vine sa cred ce mare si frumoasa e! Parca nu seamana cu Ina, asa e? Are si parul mai deschis. Merge?

danina ma bucur nespus pentru tine. Sarcina usoara si o bebita sanatoasa!

Noi (eu si Octavian) am fost o saptamana la Roma, a fost tare, tare frumos, ne-am plimbat mult si ne-am relaxat.
Pe 7 iulie plecam cu mandrele la mare in Bulgaria, la Nessebar.
Ioana a avut serbarea pe 19 iunie, la Palatul Copiilor, a fost frumos deis cam lung dupa gustul meu.
De luni merge la gradi la program lung, pur si simplu s-a hotarat brusc ca vrea sa ramana sa doarma cu copiii.
Tot de luni merge cu gradinita la cursuri de inot, la Lia Manoliu. Fac in fiecare zi timp de 2 saptamani.
Nadia e o zvapaiata fara pereche, face toate traznaile din lume. Dar e asa de nostima ca nu te poti supara pe ea. Suntem la faza de inceput a vorbirii, cand sarim in sus la fiecare cuvant nou. A inceput si sa lege cate doua cuvinte - bebe papa, nana pa (Nana sau nani e Ioana), ou gaca (gaca = gata), etc.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ana cum a fost in excursie la Tg Mures?

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

salut!

Naty, a fost excelent
Stefan sa simtit grozav, a fost entuziasmat si mi-a povestit in drum spre casa - de la gradi acasa - toate animalele ce le-a vazut. Cel mai impresionat a fost de un peste mare si de o maimuta babuin cu fundul rosu .
A mancat amandoua sandviciurile, unul cu sunca si branza si unul cu fineti. Au fost la Mc Donalds de unde a venit acasa cu o jucarie si cu pachetelul nedeschis, a zis ca nu ia placut cum miroase.
Sa descurcat de minune si a fost cuminte

Stefi in ultima vreme este tare dificil, o vreme nu a mancat, acum mananca insa este tare dificil, uracios, putin egoist si tare greu comunicam...
Sper sa depasim perioada asta cu bine, sa creasca si Matei sa aiba un partener de joaca si de nazbatii si probabil va fi mai maleabil.
In rest, deseneaza gormiti toata ziua, azi de exemplu a umplut 2 foi cu gormiti mici si colorati, e prima data cand ii si coloreaza, are momente cand nu vrea altceva decat sa deseneze gormiti si gormiti si altceva nimic.
Cand are cate o pata de genul asta nu-l mai poti capta cu nimic...pana nu i se duce pata...
cam asta este.



bucatica mea!
proud
Participam la concurs! Povestea afiselor noastre :
Operatiunea: I Love DC!
O poveste cu si despre stejari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Vad ca multe mamici se plang ca nu se mai inteleg cu copilasii. O fi ceva specific varstei?
Eu am pus schimbarea de comportament a Ioanei pe seama prezentei Nadiei dar acum ma gandesc ca n-o fi numai asta cauza.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Naty, nu stiu... as fi vrut sa fie o perioada de varsta... habar nu am.
Si Matei are un rol in toate astea...

De cateva zile vine un copilas in vizita la noi si parca e mai bine. Se mai cearta si cu copilul, uneori trebuie sa intervin sa mediez... dar parca tot e mai bine decat sa stea numai cu mine si Matei.

In schimb nu vrea sa iesim nicaieri, nu vrea in parc, nu vrea in oras... vrea numai in curte/casa iar Matei este invers, el vrea la plimbare...si tot asa...

bucatica mea!
proud

Participam la concurs! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=0" target="_blank">ana-1 si ana-2

Povestea afiselor noastre :

Operatiunea: I Love DC!
O poveste cu si despre stejarii DC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Uff...parca mai prind curaj cand vad ca si voi aveti copilasi revoltati..Ca si tine naty am pus revolta Inei pe seama celei mici..dar zar ca nu mai stiu cum sa o mai dau...e adevarat ca stam mai mult pe langa cea mica..e exact in faza in care invata sa mearga si stam de teama sa nu cada, dar incerc din tot sufletul sa-i dau atentia cuvenita si Inei...
Ce ma revolta cel mai tare e ca incepe sa aiba asa "aere" de domnishoara obraznicutza...e greu..si eu care ziceam ca la pubertate o sa fie greu.


Aniela & Irina Georgiana (23 oct 2004) si Ania Ruxandra(22 iun 2009)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat
Ania-o papusica perfecta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Aniela, am vazut pozele voastre! Ce fete frumoase ai! Uf, aceasi atitudine obraznica o avem si noi sa stii...s-au inteles copii intre ei?. Multi prieteni din jurul nostru au ajuns sa ne acuze ca l-am rasfatat prea mult si ca ar merita o bataie zdravana Ceea ce nu sunt deacord, insa, in acelas timp, recunosc ca ma simt depasita de situatie de multe ori si ma trezesc ca plang singura in baie .Apoi trag aer in piept si o iau de la capat.
De 2 zile avem in vizita pe verisorul Vlad,m de 5 anisori cu care se joaca foarte frumos, si nu prea am avut momente dificile. Insa, si cu el uneori adopta atitudine de "eu sunt mai mare, deci eu sunt seful" Chestie care ma scoate din sarite. Noi incercam pe cat posibil sa nu fim adultii mai mari=sefi, nu prea suntem sefi in casa, si eu cu sotul meu chiar nu avem astfel de probleme de "eu sunt seful!" nu stiu de unde ii vin toate astea...
Poate fi o etapa de varsta, o ruptura intre copilaria aia de 3-5 ani si o trecere la micii scolari de 7-10 ani, ei fiind undeva intre, jumate bebe jumate mic adolescent...eu asa ma gandesc, si asa razbesc si imi mai adun ultimile forte sa-mi canalizez nervii spre....rabdare.

Oh, chiar ieri i-am surprins intr-un moment delicat, pe Matei si pe Stefan, dupa o cearta in care M a aruncat cu o piesa de lemn dupa S, acesta din urma la pleznit peste fatza puternic ...dupa care a inceput sa-si ceara iertare de la mezin. Mezinul...cum nu vorbeste, dupa ce sa linistit din plans sa dus la el si la imbratisat!!! Eu ii urmaream de pe margine si mi-au dat lacrimile cand i-am vazut cat de profunzi sunt!Se iubesc....si uneori ii mai ia valul...deh, abia acum invata cum sa-si gestioneze frustrarile si sa-si exprime sentimentele...

Fetelor, au inceput votarile la concursul "I Love DC" Am link la semnatura cu fotografiile mele.Daca va plac, votati! Multumesc

bucatica mea!
proud

daca va plac fotografiile mele votati: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=0" target="_blank">ana-1 si ana-2

Povestea afiselor noastre :

Operatiunea: I Love DC!
O poveste cu si despre stejarii DC!

Mergi la inceput