Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Salutari mamici si pupici.

Am revenit cu cate ceva despre noi adica ...cica nu am nimik ,mi-a venit menstra intr-un final, acum o astept pe ce de luna asta sa vad ce se intampla. In rest Dia s-a acomodat bine la gradi in sfarsit, vorbeste toata ziulica in engleza si ma bucur ca ii place. Acum e in excursie cu gradinita si sunt cam emotionata ,e prima oara cand merge singura, de obicei mergeam si eu insa am foarte mult de lucru si nu pot sa lipsesc nici un minut de la firma, mai ales ca am avut un directoras care ne-a furat de ne-a rupt.

In rest ne-am mutat la casa in Otopeni si ne simtim tare bine, mai ales ca am descoperit un oras curat, cu un parc superb pt copii si chiar ma bucur ca am facut miscarea, asta dupa ce am vazut la case ....la asta m-am indragostit pe loc.

Am renuntat sa o mai dau la balet la Opera, pt ca a inceput sa faca in gradi si am dat-o si la Aikido si va dati seama face scheme toata ziua.

Voi ce mai faceti???






Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ioanaaaa ce surpriza!
Foarte frumoase tablouri. Iar Alesio e tare talentat la desen. Merge la vreun cerc, ceva?

Dana bine ca nu ai nimic!
Sa fie intr-un ceas bun mutarea. Sa sti ca nu te-am uitat, am vorbit cu doamna de balet dar a zis ca numai in toamna. Ele sunt deja avansate si acum fac pregatiri intense pentru spectacolul de la sfarsitul lui mai, aproape numai repetitii fac.




Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Superbe desenele si tablourile IOANA, sunt amintiri f frumoase , cu siguranta se vor bucura de ele cand vor fi mai maricei. Dia e si ea cu coloratul , dar cel mai tare cu decupatul acum, de unde imi era frica sa o las cu foarfeca, acum numa asta ar face toata ziua, e disperata sa taie.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Fetelor......suntem tare codase la scris. Chiar nu mai fac nimik interesant piticii vostri??



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ai dreptate Dana. Chiar codase.
Daca ati vedea ce activitate e la clubul scutecelor ...

Chiar asa, ce mai fac interesant copiii?

Mandra mea a mare invata sa scrie, cu asta ne ocupam timpul. Ai vostri stiu deja?
Se pregateste intens pentru serbarea de la gradi, are roluri in scenete + este conducatoarea dansului rusesc.
La balet nu mergem la spectacol fiindca vom fi plecati in perioada aia.



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Uite de ex. maimutzica mea azi are cica jocuri olimpice, cu alte gradinite. Ieri a alergat toata ziua prin curte, sa se antreneze mi-a placut draga de ea si ma uitam asa mandra la ea cum se pregatea..... Mi-a zis: "mama daca nu iau medalie o sa imi mai iei jucarii?" va dati seama ce griji isi facea ea saracutza.

Serbarea o avem pe 17 iunie la Palatul Copiilor, au ceva cu ploaie, curcubee si nu mai stiu ce....

La mare plecam acum pe 11 iunie o sapt. la noi deocamdata, ca avem nevoie mai ales eu si tati, iar Dienutza deabia asteapta ma zapaceste zilnic daca a venit vara si daca la mare e deja cald .

Mai revin ca acum am ceva de facut.







Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut,

mai rarut noi p-aici....

Danina, hai ca pana la urma poate e doar o dereglare trecatoare. Am patit si eu anul trecut, m-a sarit o luna pur si simplu inexplicabil (bine, nu m-am apucat de analize de sange ca totul parea ok).

Ioana, grozave desenele lui Alesio, bravo ca le pastrezi scanate. Eu am cred un raft intreg plin cu ce-si exerseaza fiul talentul - al meu nu manifesta cine stie ce ... - dar nu stiu cand oi face ordine in ele.

Mada, pai 22 kile....hehe...al meu are 18-19 cu cotetz cu tot. Dar aia e, demult nu-mi mai fac probleme.

In rest, nimic deosebit.Mai o raceala, mai o muceala....acu facem tratament homeopatic pt polipi.

Va pup!

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
www.tocanadecuvinte.blogspot.com" target="_blank">TocanaDeCuvinte
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Fetelor.....stiti deja de dereglarea mea si surpriza, dupa menstra am ramas insarcinata.....

Am 9 sapt si avem de toate ..greturi mai am si ameteli, am si infectie urinara,deocamdata nu mi-a dat antibiotic sa incerc cu ceaiuri dar e aiurea de tot...chiar de toate si kg deja. Sunt fffffff fericita. Sper sa fie totul bine, pe 1 iunie am mers la control si i-am vazut inimioara si mi-a zis ca e marisor ....are ochii albastriii....ei glumea dr cu mine .



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

wow danina!! felicitari! Sarcina usoara! Si un bebitza sanatos!! Cum te mai simti??

Chiar ca este slaba activitatea aici....

Ioana, am vazut desenele voastre atunci cand ati pus link. Foarte frumoase.

Eu am intrat sa va spun ca Stefan merge maine in excursie, la gradina zoologica in TG Mures. Am usoare emotii....
Nu stiu ce sa-i pun cu el. Mi-ar place sa merg si eu cu el, insa pe de alta parte, as vrea sa il las singur, ar fi prima data cand ar iesi din oras fara noi. Doamne ajuta!

In rest, noi suntem bine, crestem, mai mult citesc DC decat scriu, am avut o discutie la PSI despre Stefan si desenele lui, in caz ca ati vazut subiectul, in rest... vine vacanta si imi fac planul de bataie...ca e lunga rau si nu stiu cum va fi.

Vineri eu merg in m-tii Apuseni intr-o expeditie de speologie, sa fac niste fotografii, de vineri pana duminica, singura, baietii raman toti 3 acasa.

Cam astea ar fi noutatile noastre.


blog de mamica
proud

Participam la concurs! Povestea afiselor noastre :
Operatiunea I Love DC!
O poveste cu si despre stejari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Am aflat sex-ul........e tot fetita.....


Diana e f bucuroasa, speram sa ramana asa, sa nu-si schimbe sex-ul sapt viitoare . Am incredere ca s-a vazut la morfologica si eu sper sa nu ma insel. Tati e cam dezamagit, insa nu am ce ii face, el e vinovat de sex-ul copilului, dar am zis ca ii dau voie sa vina cu un baietel gata facut . A zis ca isi ia un catel ca toate suntem fete inclusiv catelusa si ein minoritate....


Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput