Fulgusori de nov-dec 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

buna fetele,
sunt si eu pe aici, am citit din urma, un pupic special pt. Mihnea. Ruxi n-a uitat de el, insa soacra a fost ocupata, alearga sa stranga actele pt. dosarul de indemnizatie. scuze


Diana - mi-am luat azi rezultatele si... mi-a trecut

Ancutza - in principiu zic DA invitatiei, sa vedem si cu vremea si cu sicronizarea cum stam.



Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

beii..cercei de aia cred ca au jumate din bebelusele din romania , chiar azi cand m-am intalnit cu Broscuta am luat discutia de cercelusi, si Iulia ei are cercelusi de astia, si noi avem ..si vad ca si voi
Si nici noi inca nu avem gaurele in urechi , cred ca o sa incercam sa ii facem cumva la maternitate..sper..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici


Asa-i. Doar ca ai nostri ii primisem abia cand a facut timi 2 ani. Noi ce i-am luat si inca o pereche ce i-a primit dupa ce s-a nascut zic eu ca-s mult mai ok, se inchid fain, fara nici un coltisor care ar putea sa-i deranjeze si sunt mai solizi, frate, iti dai seama ca cercelul asta s-a facut praf calcat de soacra-mea care drept ca e destul e grea, dar no, incaltata cu slapi de plaja dinaia moi si fiind pe covor. Mult, mult prea subtiri si prea delicati.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

buna fetele,
sunt si eu pe aici, am citit din urma, un pupic special pt. Mihnea. Ruxi n-a uitat de el, insa soacra a fost ocupata, alearga sa stranga actele pt. dosarul de indemnizatie. scuze



Bun revenit! Ce face Ruxi mica? Mihnea era deja ingrijorat... da i-o fura cineva?!? Acum ne-am linistit... asteptam noutati despre Domnita Ruxandra si socrela de Mihnea


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Diana - azi e ziua de nominalizari , ne-a dat d-na dr picaturi ophtamesone n pt nas, vad ca au si ceva antibiotic, sunt Ok stii ceva de ele, Remus vad ca acum doarme ff linistit parca nu mai are secretii, pana acum l-am "tratat" cu ser fiziologic si batista bebelusului

mai e vreo fata cara a folosit picaturile astea ?

multumesc

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

toate mamicile si bebeii.

Fetelor eu sunt in urma cu cititul. Mama a plecat, iar am ramas singura cu Ema.
Il asteptam pe tati sa vina acasa si mergem sa dam comanda de tort. Avem botezul pe 6 martie si nu am facut nimic...Bine ca mi-am luat eu rochie...mulata si se vede una bucata burtaaaa

Am citit asa pe sarite: Imi pare rau ca Lalu a avut probleme cu sanii,ca italianca Chiara este un pic bolnavioara,vazut poza cu Remus si Santila plimbare in parc.
Felicitari pt micutele crestine de mami Broscuta si LauraB.
A inteles careva ceva din ce am scris??

Mai am de citit capitolul asta. Revin.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Asa, deci medicul nu ne-a spus nimic nou, doar s-a uitat mai bine la ea. Este racita, continuam cu supozitoare, si au revenit colicii. Eu gandindu-ma la Annabelle, l-am intrebat de reflux, raspunsul a fost "are si ceva reflux". Cica sa nu ne agitam, sa ii dam de mancare cat rezista, cand incepe sa urle sa nu-i mai dam si mai vedem peste cateva zile. Inainte de a pleca la jumatatea biberonului a urlat de cred ca a trezit tot cartierul, acum a terminat 170 ml si a mai cerut. Nu mai pricep nimic. Diana tare mi-ar placea parerea ta, e posibil sa fie colici doar in unele momente ale zilei sau poate fi ceva mai grav? Sa nu te superi ca te intreb nominal, te rog.

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa



Andre, eu nu vad de ce m-as supara, sa nu se supere fetele.
Imi pare rau ca printesa nu-i in cea mai buna forma. Iti spun din experienta mea personala ca bebelusii au si ei ca si oamenii mari toane, momente mai bune si momente mai rele. Timeea a fost supercumintica pana la 2 luni, la 2 luni a inceput circul si a tinut pana la 4-5 luni. Manca haotic, cu scandal, dupaia venea poate o masa cand manca linistita si golea sanul. Stii ca eu am cantarit-o ca disperata si avea mese cand manca nici 40 ml si mese cand manca 120. Reflux a avut si ea cu siguranta, si poate de acolo si bataiala la mese ca regurgita mult in perioada aia.
Am mai citit ca pe la 3 luni deja nu mai stau ca papusile cuminti, ci incep sa exploreze, vor sa vada cat mai multe. se poate ca atunci cand refuza sa manace sau face scandal de fapt sa vrea s-o tii in brate sa vada ce-i in jur si tu insisti cu mancarea. Poti sa incerci ce incercam si eu cand imi facea scandal la san: ma plimbam in brate cu ea la san, sau o puneam incat sa vada la geam sau in oglinda.
Pupicei tie si frumoasei chiara!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Lili - somn usor. drept sa-ti spun, acum as dormi si la un concert acdc, cu capul pe o boxa

Flavours - am inteles. merci, bun de stiut cu steamerul ala. Ma gandeam la un steamer si un blender si la revedere...
Eu am doar 2 scutece de alea, nu gasesc acuma site-ul, dar mi le-a trimis o prietena din Norvegia... sa vedem cum se comporta pe bebe, ca asa arata genial materialul din interior... dintr-un bumbac super moale.

Lylyana - am uscat si eu toata iarna hainutze in care ca sa fie umiditate in aer pentru bebe. E drept ca muci n-a avut mai deloc, in schimb m-am captusit cu niste mucegai pe perete . Probabil ca a si fost f mare diferenta intre frigul de afara si temperatura constanta din casa... am si aerisit mai rar... ce stiu eu. Oricum sper sa scap repede de mucegai ca in casa asta n-a fost niciodata asa ceva

De ce ti-a dat calciu pt Alex? (sunt sigura ca ai mai spus dar a uitat baba )

Lili - cred ca e ceva in aer, de toti nostri sunt in pasa nu asa grozava...

Doris - tineretea e de la creier bine ca ati scapat de vaccin, chiar si asa

Lalu - deloc nu ne deprimi, dar deloc! daca ajuta la orice, scrie-ne de cate ori poti. Un gand bun vei primi de fiecare data, ca oricare dintre noi care are un necaz. Eu zic ca daca ai ajuns pana acuma, vei reusi! si sa treci peste asta, si sa pastrezi lapticul

Crissa - eu am cumparat de martisor zambila in pamant si irisi, tot asa, bulbi pusi in pamant si in cateva zile infloresc. Mie florile vii imi plac tare mult... o idee...
Tinem pumnii la vaccin

Diana - super treaba cu linkurile O sa numar si eu mamicile din nou

Laurairina, Broscuta - sa va fie de bine plimbareala

Dana.n - tinem pumnii sa treceti cu bine peste raceala si peste stresurile legate de petreceri, ca stiu ca e cam greu. Sa stii ca am tot citit la dovlecei... sunt mamici care au dat completare si tot des mananca puiutii, nu stiu ce sa zic...
Cu mucusul din stomacel, la logica, daca apare in scaun din cauza ca e inghitit, e prezent si in stomac, nu? zic si eu...

Krelia - ai masurat distanta? ne vedem maine in parc daca e soare? Pupam Raresul si il incriem la lista de maraiti

Marijan - daaa, vrem poze, vrem poze!

vad ca Iasiul se pregateste de mare intalnire , fetele din Buc sper ca nu ne lasam mai prejos, daaaa?

pup you

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flavours

cautand gimnastica pt bebe am dat peste dementul asta:
http://www.youtube.com/watch?v=VPOF7nlVWaY

aveti ceva linkuri cu gimnastica pentru oameni normali la capatana?

mami de Tudor (04.11.2009)





auzi, ala o fi copilul lui?

EDIT: cica e hoax...

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ramonika,


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

A iesit din operatie. Operatia a decurs foarte bine. Ea este la terapie. A deschis ochii. S-a uitat la sora-mea. Isi misca mainile si picioarele. Dr spune ca a scos tot ce nu trebuia sa fie acolo.

Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput