Fulgusori de nov-dec 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro
mai am o intrebare pt mamicile de fetite care au deja cercelusi:voi ati pus intai cercelusi medicinali?eu ii am cumparati pe cei medicinali dar sunt bobite si mi se pare ca au codita aia cam lunga si mi-e frica sa nu o intepe dupa urechima gandeam si eu ca toanta ca au varful ascutit ca sa poata fi pusi in pistol si sa poata perfora urechiusa...pai varful ala ascutit ii ramane ei dupa ureche sa o intepe?nici nu pot sa-i desfac sa ma uit la ei pt ca odata desfacuti trebuie folositi imediat, altfel nu mai sunt sterili...offfftare as vrea sa ii pun odata cercelusi dar nu stiu cum sa fac
Eu i-am pus direct cerceii ei, vorba vine "eu", la spital adica. Mi-au spus ca nu se mai poarta cei medicinali. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

am iesit si noi putin afara, e vreme de kko....

Camy, ma bucur sa te revad

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Asa, deci medicul nu ne-a spus nimic nou, doar s-a uitat mai bine la ea. Este racita, continuam cu supozitoare, si au revenit colicii. Eu gandindu-ma la Annabelle, l-am intrebat de reflux, raspunsul a fost "are si ceva reflux". Cica sa nu ne agitam, sa ii dam de mancare cat rezista, cand incepe sa urle sa nu-i mai dam si mai vedem peste cateva zile. Inainte de a pleca la jumatatea biberonului a urlat de cred ca a trezit tot cartierul, acum a terminat 170 ml si a mai cerut. Nu mai pricep nimic. Diana tare mi-ar placea parerea ta, e posibil sa fie colici doar in unele momente ale zilei sau poate fi ceva mai grav? Sa nu te superi ca te intreb nominal, te rog. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Am avut eu la Timeea o pereche exact asa, nu i-a purtat decat cateva zile ca i s-a desprins unul si l-a calcat soacra-mea din greseala pe el si dus a fost, dar ideea e ca Timi avea deja 2 ani si ceva, stia sa spuna daca o deranja ceva si nu s-a plans deloc de ei.



beii..cercei de aia cred ca au jumate din bebelusele din romania , chiar azi cand m-am intalnit cu Broscuta am luat discutia de cercelusi, si Iulia ei are cercelusi de astia, si noi avem ..si vad ca si voi
Si nici noi inca nu avem gaurele in urechi , cred ca o sa incercam sa ii facem cumva la maternitate..sper..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

ne-am intors si noi de la plimbare, a fost tare fain, pana a incepu sa bata un vant urat de mi-a inghetat ,,fundocul''

camy, multumesc

si cine zice aici ca la 28 de ani ii batrana? fiti serioase...


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Am venit si noi de la plimbare. Ca am iesit...de la 3 la 4. Rares a dormit de la 3 la 3 jumate...apoi a inceput sa urle si ne-am intors acasa. Unde urla din nou. L-am lasat 5 minute sa planga si s-a calmat. am refuzat pur si simplu sa il mai iau in brate...in schimb am stat langa el si i-am vorbit. Acum examineaza o jucarie. Nu stiu cat dureaza acalmia asta.

Camy, da au inceput sa i se inflameze gingiile...

Mai exact gingia din partea de jos...de unde i se vad si cei doi dinti!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ancutza, sigur ajung in urmatoarele doua saptamani la Bicaz, ca mama mea pleaca in Italia, si nu mai am cand sa o vad...deci ne intalnim! Te caut eu!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

Lavi, daca incep sa-i iasa dintisorii inseamna ca de aia ii asa agitat si plange mult...cred eu...of saraca de tine, imi inchipui ce obosita esti...

vai fetelor vad aici pe pagina in partea stanga o poza cu tort ,,Padurea Neagra''.........doamneeee imi curg balele pe tastatura, asa bine arata ...un lucru bun in toata chestia asta cu regimul ca nu pot manca mai nimic, macar slabesc...


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flavours

cautand gimnastica pt bebe am dat peste dementul asta:
http://www.youtube.com/watch?v=VPOF7nlVWaY

aveti ceva linkuri cu gimnastica pentru oameni normali la capatana?

mami de Tudor (04.11.2009)



Cred ca sunt familie de circari...si incepe antrenamentul din "tinerete"

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Sorry.. netul la mine merge aiurea rau...

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput