Dovlecei de sept-oct 2009 *92* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza


Neatza ladies! Saru-mana dna Hepilica!Niste saleuri acum scoase din cuptor e bune?


Citat:
citat din mesajul lui madalina84
FRAGUTZA sa intelegem ca vrei sa fi prima care intra la alta odisee?spor mami si sa dea domnu sa faci si un putzulica asa frumos ca Natalix


Bre Madalina, Doamne ajuta! Da' unde am zis maica asta?
Doctorul meu zice ca ar fi o minune, dar ce stie el...

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Bre ai zis aseara ceva in genul:"daca eu as fi gravida,oare tati ar putea alapta"
Tu sti ca surdu nu aude da le potriveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Si io merg azi!

Anomis,daca ma vezi sa ma tragi de maneca..io-s mai flower power cand merg pe strada ..cu capu-n nori adica

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


Fragutza - sa-mi iei si mie ceva, te rog io. sa-mi faci si mie o bucurie.
i-am zis si la sot dimineata...sa-mi mai faca si mie cate-o surpriza ca stau aici la tara ataranata de gard.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Tie? Sa fosneasca? Sa aiba culori multe? Bun pt gingii?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Fetili ce vreme urata!Si eu care imi doream sa ies cu theo afara.
Moni_Iulia ce mumos e baietelul tau!

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Va spuneam ieri ca am intrat la "donatii" si ca am fost incredibil de emotionata de unele mamici de acolo. Am luat legatura cu una din ele care are o fetita de 3 luni si i-am trimis azi scaunul de masa, cateva jucarioare, niste lucrusoare, pampersi, niste cosmetice pt bebe...

Mi-a trimis acum un mail. Vi-l redau mai jos. Atat ma bucur pentru copilutul asta.

"Dana nici nu am cuvinte sa iti multumesc pt tot
Si tie si sotului tau care a fost atit de bun sa ne aduk lucrusoarele pe care tu ni le-ai trimis
Dumnezeu sa te inconjoare cu toata bunatatea lui sa iti rasplateasca inima buna cu sanatate si zile senine
Vroiam sa iti spun ca noi ne iubim puiul de om poate mai mult decit e omeneste posibil chiar cu riscul de a avea o ingerase extrem de rasfatata :))
nu am ramas insarcinata intentionat si desi nimeni nu ne-a sprijinit in vre-un fel noi am luat decizia sa o pastram
a fost greu si este greu dar cu ajutor de la Dumnezeu orice imposibil este posibil
sincer am fost acuzati de multe ori de inconstienta(ca am facut un copil fara a avea ce trebuie sa ii putem oferi strictul necesar)
am fost facuta in multe feluri inclusiv cersetoare
am ajuns la concluzia ca orice as pati eu chiar nu conteaza atita timp cit ea e bine
eu am 33 de ani si chiar fetita mea ar fi fost ultimul tren pt a trai cu adevarat
pot fi acuzata de orice ca nu mai conteaza
acum am raza mea de soare
am primit un mare dar si trebuie sa am mare grija de ea
sa fiti binecuvantati
vreau sa iti trimet citeva pozulici cu minunea mea"

...fara cuvinte.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Hepi chiar emotionant mesajul!Cand mai sunt situatii din astea mai ziceti mi si mie.Si eu am hainute de ale lui theo.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Si acum sa vedeti cum invat sa fluier si cum ma transporta mami prin casa
Ma duc sa-i fac mango la baiat,sa-mi tineti pumni sa-i placa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna dimineata dovlecime!

La multi Ani Andrei si Stefan! La multi ani tuturor puiutilor serbati azi!

La Cluj e soare....si ghiciti cine cu cine se intilneste azi????

Hepilica...lasand gluma la o parte...mare doamna! M-a impresionat pina la lacrimi mesajul primit de tine! Si stiu ca sunt atitia copii care nici pampers nu au...no comment. O sa intru si eu la Donatii sa vad ...ca am o gramada de haine pe care Isabela nu le-a purtat, sunt noi si vreau sa le dau (am mai dat din ele la tehniciana noastra care trebuie sa nasca in aprilie...asa se bucura saraca, dar ea asteapta baiat si ale noastre hainute is roz sau rosii).

Eu va doresc o zi insorita! Si ne vedem mai pe dupa masa...



de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

HEPILICA foarte emotionant mesajul,eu intru la bazare si cumpar iar bani se duc la copii cu diverse probleme,am donat si eu hainute pt a fi puse in bazar.E un sentiment minunat cand sti ca poti sa ajuti,e ador sa ajut atat cat pot caci si eu sunt ajutata la randul mei.Chiar si ieri i-am dat cateva hainute,creme,biberoane la un baietel de 4 zile care s-a nascut la mama pe scara(femia sta acolo)
Gata fug la facut papica ca ma impusca fii-mio desi e un fericit in jumper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

A..am uitat...Alex eu votez cu patutul nr 1. Spor la ales...e dificil stiu ca ai prea multe variante!

Eu am preferat patut din lemn ptr ca m-am asteptat sa fie nazdravana si miscareata...dar nu cu gratar rabatabil ca eu una am tras o tranta direct in cap pe la 9 luni (cred ca de acolo mi se trage ) si nu vreau sa pateasca si Isabela la fel.

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Mada ce frumos ii sta lui iri in rosu.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput