Dovlecei de sept-oct 2009 *92* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Si io merg azi!

Anomis,daca ma vezi sa ma tragi de maneca..io-s mai flower power cand merg pe strada ..cu capu-n nori adica

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


Fragutza - sa-mi iei si mie ceva, te rog io. sa-mi faci si mie o bucurie.
i-am zis si la sot dimineata...sa-mi mai faca si mie cate-o surpriza ca stau aici la tara ataranata de gard.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Tie? Sa fosneasca? Sa aiba culori multe? Bun pt gingii?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


...pentru gingii maica, e bine si-asa.. sa nu fie prea colorat ca-mi ia ochii. si cu gust de fragutze daca se poate .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Hepilica halal vigilenta dom'le la varsta ta, auzi, un par intreg...ntz, ntz, ntz! Cat despre mesajul primit si gestul facut de tine, jos palaria, si eu fac astfel de gesturi, ma simt tare bine dupa. Acusi bag un ochi pe site-ul de la tine ca pare tare interesant, nu stiu cum de l-am ratat!

Anomis, pai sa stii ca cu gandul la Babyexpo ma tot cacai atat cu ce sa cumpar, dar daca au aceleasi produse ca la editiile trecute, slabe sanse sa gasesc ceva, poate doar la Bertoni, desi m-as mira...eu merg maine ca azi nu are cine sta cu mandra.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Neatzaaaa! pe la pranz uka si bunaciunea hepilica, mi-ati luminat dimineataAti fost foarte in forma.
mada, nu ma mai uitasem de multisor la poze cu Iri, pfui ce mumos a crescutSi ce toale areeeeee. Da' pe ce bani, pe ce bani
Fetelor, stiu ca s-a mai vorbit de scaune de masa (sau doar de masina?), eu acum mai studiez ca sa stiu ce caut la targ. Si am gasit genul asta de scaun http:// leagane.ro/scaun-masa-fisher-price-rainforest-booster-p-207.html. Stiti ceva de el? Ma tenteaza ca nu ocupa nici mult loc (ca io n-am vila ca altii cu 2 putze . Da' pe ce bani, pe ce bani?) si e usor de transportat (Corabia-Bucuresti si retur)
S-a trezit un individ.

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

madalina - cat de dragutel e puiul tau, mami. mai, si pare mare... e scumpic foc. ce veselie pe el...



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Si acum sa vedeti cum invat sa fluier si cum ma transporta mami prin casa
Ma duc sa-i fac mango la baiat,sa-mi tineti pumni sa-i placa

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


Mada , esti de apreciat cum te descurci tu. Irinel ai o mamica super, nu se poate mai buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Improvizam RALU ce sa facem
MIMIKA sa sti ca sunt si pe bani multi dar si pe bani de nimic(sh)
HEPILICA
Hmm cu mango ce sa va zic,ia placut dar nu a mancat mult,cred ca l-am luar cam crud si nu a iesit asa pasta era cam zgrumturos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Victorieeeeeeeeeeee!Am reusit!A mancat fii-mea toate legumele cu lingurita.Secretul?Am pus mai mult morcov.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Hmm cu mango ce sa va zic,ia placut dar nu a mancat mult,cred ca l-am luar cam crud si nu a iesit asa pasta era cam zgrumturos.

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI



mada - si eu vroiam sa-i dau mango maiei si am intrebat pediatra. mi-a zis "nu inca, pe la 7-8 luni" (parca..). acum, stiu si eu...? tie ti l-a recomandat doc? am mai auzit pe aici bebei care papa mango...asa ma decisesem si eu sa ii dau. parca si david de luto papa mango.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

HEPILICA nu mi-a recomandat dr,am vazut si alti bebei care papa,Davidosu,Zgatix si am zis sa-i dau si eu.Eu sper sa nu faca nici o alergie ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

HEPILICA nu mi-a recomandat dr,am vazut si alti bebei care papa,Davidosu,Zgatix si am zis sa-i dau si eu.Eu sper sa nu faca nici o alergie ceva

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


...nu cred ca e alergen.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput