Copii din 1995-1998(36)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Paste fericit, mamici dragi!
darnic!





pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Sarbatori fericite, luminoase si pline de bucurii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Paste fericit! Lumina in casa, belsug pe masa, pace si iubire in suflete! Un darnic pentru mari si mici!



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Hristos a inviat!!!!!Va doresc sanatate,multa iubire si multa intelepciune!!!!
Despre noi:am facut pregatirile de Paste impreuna cu copiii,am vopsit oua si le-am decorat in special cu crapaturi si ocazional cu abtibilde,din coca am facut cozonaci si copiii prajiturele in forme haioase cred ca au iesit bune ca tati le-a halit pe toate.Azi mergem la film toata trupa ,vom viziona 2 filme,eu si cei mici Printesa si broscoiul,Radu,Robert si tati un alt film (nu stiu care),ieri am fost la curte la una din finele mele,copiii au fost super incantati in special de gainusele pitice(cred ca le-au traumatizat cu atata alergat),cam atat de la noi,va doresc petrecere frumoasa in continuare.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Sanca, sper ca sunteti OK. Am citit ca in San Diego s-a simtit cel mai tare cutremurul, cateva cladiri evacuate din motive de fisuri.... Da-ne de veste cat mai repede!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Buna fetelor,

Cristos a Inviat!!!!

scuze de absenta. O saptamana am fost cu "capsa" pusa ca nu l-au acceptat pe Elliot la High Tec High, liceul de vis a vis de casa noastra. Asa ca am inceput pregatirile pentru liceul de cartier, tel, programare ptr examen ptr clasele avansate...
Vineri, chiar in vinerea sfanta, am primit plicul de la Health Science, liceul charter pe profil medical, la care am aplicat, si a fost acceptat.
Asa ca din toamna o sa inceapa la acest liceu, eu sant in extaz, ca e liceul mic, si se comunica fiecare miscare. Nu eram chiar pregatita sa-l arunc intr-o mare de copii, care nu vor sa faca scoala, si daca nu esti constiincios din fire, te lasa toti in voia ta. . .
Deci ne-am linistit cu liceul. Intr-un fel, o sa fie si locul lui Matei garantat. A, si nu va zic, ca a trebuit sa duc munci de lamurire cu el, ca ptr cei 5 prieteni care-i are si vor merge la Point Loma HS, el nu vroia sa fie inregistrat la Health Science... Parca-mi taia si mie cheful de sarbatorire cu moaca lui pleostita, si o tinea una si buna cu prietenii lui, de parca o sa-i garanteze lui cineva daca v-a fii sau nu cu "pretenii" in aceleasi clase... Si i-am expl. ca pentru a fi pe acelas campus cu 5 copii din 2 mii, eu nu-l inscriu la PLHS. A inteles, si a acceptat cu inima impacata am putut sarbatorii de Paste evenimentul.

De Paste am mers la mama, si da-i cu drob, vin, ciorbica de miel, fripturica... Iar la desert, adica la 3:40 pm, eu eram pe tel. la mama in bucatarie, cand am simtit ca mi se misca podeaua sub picioare. Imi era asa o ciuda ca ma luase valul de la un pahar de vin, de numa... Nu am baut alcool pe perioada postului, si am zis, ca si m-a luat ametelea. Chiar ma gandeam, ca ce rau o sa-mi fie, si ce "avioane" am, noroc cu tata care striga de la masa ca e cutremur sa iesim cu totii afara. Dar eu eram cu mama in bucatarie, si ea credea ca o apucase ameteala (ea are tensiune) si nu zicea si ea nimica... O senzatie tare stranie, ca nu a zdranganit nimic prin casa. Azi noapte m-au trezit cateva cutremure mai mici, dar le "auzeam" cel putin.

Baietii sant in vacanta saptamana asta. Nu pot sa-i conving sa ia o carte in mana. Am supravietuit cu bine curatenia de Paste. Acuma sant "relax" ca am toata casa in ordine si curata, dar eram sa am jaful - jafurilor daca ne zguduia altfel.

OK, am scris un km de posting, scuzati cheful de vorba


la toti, sper ca sarbatorile sfintelui Paste sa va aduca primavara in suflet, si sa aveti o saptamana frumoasa si plina de bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Felicitari, Sanca! Iaca, tot raul spre un bine, eh?


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Adevarat, a inviat!
Gata sarbatorile eu sunt inapoi la munca.
Duminica am fost la soacra-mea la masa iar dupa masa, la mama in curte pana seara. Ieri am fost la Sovata, ne-am plimbat putin pe-acolo, am mancat un porumb fiert; apoi la Praid, idem doar ca inloc de porumb am mancat colac secuiesc.
Si aici elevii sunt in vacanta o sapt ; Andrada e fara chef nu face mai nimic doar trandeveste...

Anca, felicitari pt Elliot;liceu pe profil medical, eu zic ca e f bine. Si zici asa cu cutremurul, ai crezut ca e de la vin Bine ca nu au fost probleme mari...

tuturor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Va spun si eu Hristos a inviat!
Am fost la mama duminica si ieri ne-am intors. Vreme superba, indeosebi duminica! Copiii si-au consumat energia la maxim in cele doua zile. Daca ar mai fi stat, ar fi continuat in aceeasi nota. Dar i-am adus cu noi, numai bn ca vremea nu mai e asa de frumaosa. Mama imi spunea ca la ei n-a plouat, dar nici senin nu este. Insa in Buc. a plouat de-azinoapte si inca ploua.

Ma bucur ca v-ati simtit bine de sarbatori.

Sanca, felicitari liceanului vostru! Ce bine cand se termina totul cu bine! Fara emotii se pare ca nu se poate. Iar pe Elliot il inteleg suficient de bn, adolescentii vad ca seamana intre ei. Au manifestari si capricii comune.
Totodata, bn c-ati trecut cu bn peste cutremur!Bravo c-ai avut chef de povestit!

Mihaela, a fost frumos si la voi de Paste! Multumim de felicitare!

Mirela68, si eu m-am reintors la serv. Azi chiar sunt singura,am cativa colegi in concediu. Cu ceilalti ne-am intalnit deja sa mancam cate ceva impreuna...
Pe vremea asta vrei sa mai si studieze copiii ceva?!... Azi ai mei se vor relaxa din pli, n-am de gand sa-i bat la cap cu temele. Vor avea ei timp si chef sa faca ce-i nevoie printre picaturi.

Andra, fain filmul cu Printesica si broscoiul...Nu ca l-as fi vazut, dar cine stie?!...

Zile senine si frumoase tuturor!
P.S.
Alma
, voi ce mai faceti? Cee ne mai poti spune despre rezultatele de la analize?

Mergi la inceput