Copii din 1995-1998(36)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Cristos a inviat!-Adevarat a inviat!

Dupa lupte seculare....hop si eu prin batatura , sa va doresc sa aveti parte de bine si sanatate!

Noi am petrecut Pastele acasa , in familie , nu am plecat niciunde , iar Marius a profitat de plimbarile mele cu copiii si s-a odihnit (a se citi dormit cu spume la gura)

Andra , sa va fie de bine cu sarbatorile! Cum i-a placut Mariei "Printesa si broscoiul"? Luana a fost tare incantata si acum , ori de cate ori mentionam printesele Disney , o trece si pe Diana la socoteala , ca doar si aia e printesa...hehehehehe...

Anca , felicitari maxime pentru Elliot! Succes mult si bafta!
Bine ca sunteti in regula si ca nu v-a afectat cutremurul prea tare!

Fetelor , va imbratisez cu drag pe toate si va doresc o saptamana cat mai buna! Ma bucur ca azi e miercuri si imediat vine vineri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Adevarat a-nviat!

Iaca si noi mai greu cu dezmeticeala. Noroc []ca n-am avut mai multe zile libere ca era si mai greu Dupa cum va spuneam, am petrecut cu prieteni, am fost si am luat lumina la miezul noptii...apoi ne-am infruptat din bunatatile traditionale[cozonacii si pasca au iesit la marele fix] pregatite cu manutele noastre. Luni seara ne-am intors, unii marti incepeau munca, noi am fost si marti acasa. Baietii au bagat un baschet dimineata sa mai consume din calorii si sa se dezmorteasca, si-au venit amandoi accidentati. Al mare s-a bagat sa puna un capac si numai cu burov si gheata sta de-atunci pe umar, al mic isi cam trage nasul dupa nenumaratele ture cu bicla si alergatul-transpiratul ...

FelicitariAnca pt alegerea facuta si ca sunteti multumiti de ea. Bine c-ati trecut cu bine si de zgaltaitura

Miha, ti-am admirat iepurasele

ici tuturor.



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Dragelor, mai trec si eu pe aici...sa va salut.

Sanca, felicitari pentru reusita la liceul dorit!

fetelor, ma bucur ca v-au placut iepurasele...noi n-am facut nimic special de Paste, dar am avut vreme destul de faina, am facut gratar si ne-am dat cu rolele. fetele au vacanta saptamana asta, dar eu merg la serviciu si Silvia ca atare merge la fritids. Diana e pe acasa pana maine, cand pleaca in primul turneu cu echipa de handbal pe continent. Am ceva emotii, dar sper sa fie bine. E ca o excursie de we, vin duminica noaptea inapoi.

Va , nu prea am altceva ce sa va spun...

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Va salut cu drag si va doresc un weekend formidabil , chiar daca pe la noi se anunta ploios...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Si eu va doresc un weekend senin, cu mult soare, odihna si/sau veselie multa!

Mihaela, zilele-astea si Ana tot fost cu rolele pe-afara cu trupa de copii.
Iar azi, baiatul s-a intalnit cu niste prieteni sa meraga la un film. Eveniment!!! N-a prea iesit din casa de cand ne-am intors acasa. Aseara i-am vazut pe doi dintre prietenii lui ca iesisera p-afara si i-am adus la fi-miu sa-l scoata la aer...Apoi nu se mai termina statul afara.

Fiindca marti a tot plouat, pentru miercuri am organizat acasa, in lipsa noastra, o intalnire cu cateva colege-prietene si a iesit super. A venit totusi bunica acasa si s-a ingrijit de stomacelele lor. Dar ieri si azi, tot p-afara cu rolele. Si mai nou a descoperit Facebook cu prietenele ei si si-au gasit de pierdut vremea cu diverse joculete, motiv pt. care mi-am mai bagat si eu nasucul p-acolo.

Flower, ma bucur ca Tb se distreaza cu noua achizitie. Va invidiez ca i-ati gasit un loc propice bicicletei in exteriorul apartamentului. Noi ne-mpiedicam de ele mereu in balconul lung si ingust.

Ana68, Sanca, Andacos, Vic, Sanca, Andra,mQQm, Mireal68, mhldvrc, Mikimih, Alma, we placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor, ma bag si eu in vorba, pentru ca aproape si ARDEEE... aici cred ca ma incadrez cu baiatul cel mare, Octavian, care pe 17 aprilie implineste 12 ani. As vrea sa-i organizez ziua acasa saptamana viitoare si m-am trezit in pana de idei. Ce sa fac, cum sa pregatesc, la ce jocuri, actiuni, etc...sa-i determin sa participe, pentru ca sa fie o petrecere reusita? Precizez ca avem apartamen cu doua camere, deci nu se pune problema de gratar prin curte si spatiu mare de joaca.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Buna GabrielaG!
Eu credeam ca la varsta asta, copiii se descurca si singuri in a-si asigura momentele distractive.
In grupul de copii cu care fiica mea se intalneste la sarbatoriti acasa (in casa), de obicei se joaca sticluta pe porunci, carti de joc, monopoly si altele asemenea. La mine au jucat si baba oarba, de-a v-ati ascunselea sau la groapa cu furnici...
Mai sunt acele intreceri, cine curata mai repede un mar/un cartof de exemplu, sau doi copii stau fata-n fata si au legat la spate un balon pe care fiecare incearca sa-l intepe cu un ac...Sa spuna glume...etc...

Petrecere frumoasa!si La multi ani sarbatoritului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Happy Monday!

Cam innorat azi pe la noi, in consecinta si moralul meu de luni...

A trecut si vacanta, a reinceput scoala. Ieri pe cand ne intorceam de la cimitir [Pastele Blajinilor]si-a amintit TB ca-i solicitase profesoara de engleza pe cei care doresc sa creeze o mica istorioara haioasa si un desen executat de manuta lor[aici i-aici] pt revista scolii, nr aniversar, ca imediat sarbatoresc zilele colegiului. Cat a fost vacanta de lunga sau scurta, a profitat sa se relaxeze, a mai dat o tura materiei parcurse la romana si mate sa-i fie mai usor la teze...
Agho, numai dac-ai sti unde si cum sta spanzurata predecesoarea pana-si va gasi noul stapan


Miha, ce-ti mai fac drosophilele ? Cum a fost deplasarea Dianei?

GabrielaG, din pacate sfaturi din proprie experienta nu prea am ca n-am prea organizat acasa. A fost invitat cu ceva vreme in urma la un coleg acasa unde inteleg ca au fost doar intre baieti, au ascultat muzica, si destul de mult timp au petrecut la calculatoare...





"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Happy monday! Chiar daca e pe terminate, dar eu acum am ajuns acasa...

Mara, am terminat musculitele. Le-am incrucisat frumos pe net (asta a fost lucrarea de laborator online) si am comentat rezultatele. Acum am trecut la DNA si RNA si alte chestii legate de astea. Am luat doua teste cu brio, doua sunt inca la corectat si mai am doua de dat. Si gata semestrul!
Diana a avut kul(adica misto) in turneu. S-au distrat, au dormit putin(au dormit intr-o sala de clasa, pe jos) ca nu mai terminau povestile. Si-au dus cu ele saltelute, saci de dormit, treninguri, au avut si discoteca cu cantareti vestiti...ce mai! A fost super fain. Acum e moarta de oboseala, au ajuns azi noapte cu vaporul la 12.30 acasa...eu dormeam deja...
Spor lui TB la scris si desenat!

agho, n-am mai fost cu rolele desi Silvia ma ruga ieri dupamasa...dar afara erau doua grade, batea vantul si am inghetat cum am iesit afara...asa ca am facut cale intoarsa. Asteptam zile mai caldute, sa fie o placere sa stam afara...Dar am ganduri mari cu rolele si cu bicicleta primavara si vara asta.

Gabriela, din pacate eu nu stiu ce distractii au baietii...fetele de doi ani se uita la filme la petreceri. Nu invita baieti. Si mai ies pe afara sa se agite putin . Cam asta fac in 2-3 ore...dupa ce mananaca. Cat erau mai mici si eram in Ro, erau si baieti invitati...apoi stiu ca era cam aiureala...mereu era bataie cu baloane si confetti(umpleam baloanele cu confetti)...baietii se asezau in general la computer gramada, fetele isi luau papusile si se jucau. Toti erau prea imbracati si transpirau de numai...Tin minte ca am fost si afara cu ei sa-si mai consume energia, acolo stateam si noi la bloc si destul de inghesuiti...cam asta. Bun venit la noi, daca vrei sa fii activa te includem si pe listutza!

Si apropo de listuta, vad ca am uitat sa o felicitam pe Andreea de mihaela-umflatel. Sa va traiasca si sa va bucure toata viata! Cred ca esti ocupata mihaela, dar poate mai scrii si aici cateva randuri din cand in cand...ca uite asa uitam de voi....

PS Valabil si pentru alte fete, pe care le-am mai vazut pe la alte subiecte....

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Da, si eu am remarcat ca am sarit-o pe Andreea de miha007, cu sarbatorile,....Ii spun si eu La multi ani! si succes la scoala.

Miha,felicitari si tine-o tot asaca o scolarita sarguincioasa ce esti Ma bucur ca Diana a avut Kulsi ca s-au distrat.
TB deja si-a predat opera, i-a placut profesoarei si va aparea si asta in revista colegiului. I-am sugerat sa mai incerce una si sa aleaga profa care i se va parea mai potrivita. Sa vedem ...


Anca, voi ce mai ziceti?




"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput