Copii din 1995-1998(36)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Salutare!

Noi am avut o saptamana vacanta, saptamana de ambalare... Elliot are crize de adolescent, si de multe ori ne dam in cap, unul la altu... Greu, foarte greu, mai ales cand tot ce zici e bla bla bla

Miercuri pleaca si el intr-o mini tabara, il mai vineri. In week-end imi reprosa ca nu am spalat rufe si printul nu mai are sosete curate. Na, ca nu spal, ca eu am haine curate, si daca vrea, stie unde e masina de spalat. ieri cand am venit de la servici m-a intampinat cu maldarul de sosete din mijlocul sufrageriei... Azi dimineata tot acolo sant ca nu au cum sa ajunga la masina de spalat singure....

GabrielaG, sa-ti traiasca baiatul, si sa ai inspiratie pentru o zi cat mai frumoasa. Anul trecut, Mara i-a facut ziua lui TB la un teren de sport, cu pizza si cu suc. Dupa parerea mea, ideia a fost super de buna, ca i-a tinut pe baieti activi, si nu au stat in casa la calculator. Eu intr-un an i-am facut ziua lui Matei la un bazin de innot. Am dus mancare, suc, si copii s-au distrat in apa. In felul asta nu faci nici balamuc in casa...

Mihaela 007 Lamulti ani Andreei, multa fericire si sanatate!

Mihaela felicitari pentru progresele cu scoala, si cu mustele ametite. Eu am luna asta clasa de HR, subiect tare interesant, dar preda un doctor - avocat, batran si acru... Care trateaza studentii de parca am fii in middle school. Pe mine ma amuza, dar ma ingrozesc ca luna viitoare am employment law tot cu el...

Agho si te-ai apucat de ferma pe facebook, or ba? Sa-mi zici daca te-au molipsit si pe tine copii....

Mara e bine ca voi a-ti mai recapitulat si facut lectii inainte de a iesi din vacanta. Eu, mi-am racit gura degeaba, ca Matei nu a facut decat sa citeasca un pic in vacanta, dar matematica a lasat-o ptr duminica. Asa ca eu duminica luam taurul de coarne, cu un copil care nu avea nici chef si nici rabdare sa lucreze la mate...

Ana-Maria ma bucur ca ai revenit, chiar iti duceam lipsa. Ce a facut Alex in vacanta?

MqqM cum a calatorit mama acasa?

Andra cum a fost la filme?

Elliot ma tot bate la cap sa-i luam mobil sa poata sa faca texting. Eu ma pun de-a curmezisul. Si de curand aflu despre fata unei prietene, de varsta lui Elliot. Tipa in echipa de fotbal, tinuta din scurt, dar l-a cunoscut pe un pustan la un meci. Si-au schimbat numere de tel, si au inceput textele pe mobil intre ei. De Paste, ii cade tel in mana mamei fetei, si cand ii citeste din texte. Ce putea baiatul ala sa-i scrie fetei, nu va puteti imagina... In concluzie, un golanel, care nu face scoala, doar sport.

va , o saptamana buna si sa auzim de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Sanca, da, a ajuns mama cu bine. Si al meu copil mic a luat-o la taras de a doua zi dup-aia, ce-o fi zis, stau eu prea bine sa ma mai lase. :))

Va pup pe toatele!


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Mihaela 770, multe bucuri si impliniri Andreei! La multi ani si mult succes la scoala!Ce mai ziceti voi?

Flower, multumesc pt. faptul ca ma incurajezi.
Mai sunt si alte probleme, cum ar fi ca e interzis sa te mai plimbi cu bicicleta in parc. Si atunci unde sa se plimbe? Ca printre blocuri nu-i vad facand asta. Se mai poate doar intr-un parc care se afla mai departe si acolo treb sa mearga insotiti ca nu prea au colegi biciclisti, probabil tot din cauza de loc de depozitat bicicletele...
Si ca sa fim in ton, uite ca si scoala noastra a editat primul nr. al revistei scolii si cine, cine apare acolo cu articol??? Si Ana cu articol despre formatia Abba. Fiecare profesor a dat la comitetul de redactie articole scrise de copii, care, cum si ce-a avut, iar la sectiunea muzica apare si articolul ei, dupa referatul predat la scoala. Dragut, nu???

Sanca, nici chiar asa??? Inca. Nici n-am apucat sa vad cum e cu ferma Anei, ca And n-are cont. Astazi, m-a anuntat ca i-a cerut voie sotului sa intre pe net ca sa se ocupe de ferma, sa nu-i moara plantele. E dureroasa treaba.
Mai, dar te incrancenezi si tu, ce n-am pomenit. Bine ca n-ati avut musafiri zilele-astea, ca sa aiba parte de privelistea aranjata de Elliot. Petrecere frumoasa in tabara!
Acum, sa fim seriosi, cine are chef de munca in we sau in concediu/vacanta?!... pentru Matei. Daca era fi-mea in locul lui Matei sa vezi ce comentariu iti aplica, de te lasai pagubasa.

Mihaela, deci se poarta dormitul pe saltelute in sali de clasa si a fost Kul. Bun! In timp ce tu incrucisai musculite, m-am apucat de citit „carticica” Millenium etc.... Iti dai seama, ca la cat de obosita sunt abia apuc sa citesc. Si am probleme mari cu cititul numelor suedeze. Plus ca mai treb sa le si retin. Cred ca am recitit unele pagini de 2 ori si tot nu sunt sigura c-am retinut bine. Ma-ntrebam cum totusi ati reusit?!... Cum dupa ziua de ieri am avut o noapte agitata, m-am trezit si-am mai citit. Fi-mea citeste cartile ei si facem schimb de povestiri. Ieri imi cerea noi informatii despre ce-am citit si a trebuit sa recunosc ca n-am mai apucat sa citesc nimic.

Mirela68, nu mai zici nimic? Liniste totala?!...Abia ma obisnuisem sa te citesc aici mai des.

mQQm, Oliver va impresioneaza pe zi ce trece. Trebuie sa fie minunat sa petreceti timp impreuna si sa-l vezi facand mereu progrese.

Ana68, cum iti mai este? Tot asa bine ca in we? Plimbari samd.?...
Andra, ce noutati mai aveti? Cum merg jocurile de rugby?...

Sa va spun de ce am fost mai agitata?...Pai a fost ultima sedinta dinaintea evenimentului cu sosirea corului francez si punerea la punct a ultimelor detalii. Din pacate, cand nu exista o buna comunicare si colaborare, nu se pun cap la cap lucrurile mereu cum ar fi frumos si bn. Sper insa sa reuseasca actiunea in sine, pt. ca ce program a fost pregatit de prof. etc, chiar e frumos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Va salut si eu , dragelor...
Anca si Agho...in vacanta Alex a stat acasa...nu avea unde merge , plus ca aici vremea e tare urata , nu prea a fost soare...
Asa ca nici cu iesirile nu stam prea bine , daca tot e urat , frig si mai mereu ploua...deja m-am saturat de atata nor si vreme inchisa.La rugby nu a mai fost Alex...antrenamentele lor se tin seara tarziu si sambetele nu tin , ca de obicei au meciuri..i-am zis lui Alex sa discute cu profesorii...dar ce sa zic? Poate va merge in vacanta mai pe lumina...
In rest n-am cu ce sa ma laud...e liniar cam tot...Sa aveti zile frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Sunt pe-aici, prin zona.
S-a aglomerat treaba prin fabrica,asa ca abia apuc sa va citesc. Acasa rar intru la calc pt ca mi-ajunge cat stau la birou (am zile cand stau cu ochii in monitor de la 8 pana la 16 cu pauze f mici)
Nici noutati importante nu avem. Andrada bine cu scoala; s-au anuntat datele de teza 4 si 12 mai.
In rest eu tooot astept vremea buna si soarele sa-mi vad lalelele inflorite si sa ma ocup de gradina.

Tuturor si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Azi noi avem soare....nu va imaginati ca e cald, dar soarele asta face cat 10 . Plus ca e destul sa deschid geamul si ma invadeaza triluri de pasarele(care apropo incep pe la ora 4 dimineata sa triluiasca, cand se crapa de ziua ), am relaxare totala doua zile cat stau acasa. Daca nu as avea de invatat, m-as simti ca in statiune.

agho, daca e sa fac comparatii cum mergeam noi in cantonamente si deplasari, pe vremea cand faceam atletism pe vremea lui Ceasca si aveam varsta Dianei, Romania ar iesi castigatoare . Noi stateam la hotel(tin minte si acum un hotel din Baia Mare in care am dormit pe balcon(stateam cate doua fete in camera)), am scos acolo saltelele de pe pat si a fost minunat! Ei, pe vremea aceea cluburile aveau bani in Ro, acum cred ca au de la sposori...asa si aici. Clubul Dianei e unul mai mic, nu prea stiu din ce traieste, au o antrenoare tanara de 20 de ani, au fost si doi parinti care au mers cu copiii ca sa ajute la supraveghere si au dormit si ei bineinteles cu copiii...cam asa e pe aici. Lumea e putin pretentioasa, aici se merge la cabane in concedii, cu casa din aceea trasa de masina(nah ca imi scapa cuvantul in romana!) si cu cortul. Sigur ca sunt si hoteluri de lux, dar alea sunt pentru cei mai avuti, ca au niste preturi...Oricum, fetele s-au distrat, s-au simtit bine si asta conteaza cel mai mult. E primul turneu al lor, prima deplasare...vor mai urma.
Ce nasol ca la voi nu se circula in parc cu bicicletele, aici nu e nici o problema. Ma rog, la ce parc avem noi . Aici se circula pe trotuar cu bicicleta, e pista comuna ca sa spun asa, pietoni-biciclete. Nu e circulatie mare, mai nasol e vara cand e plin de turisti si se deschid centrele de inchiriere biciclete...se poate face turul insulei cu bicicleta, sunt piste amenajate intre localitati.
Haha, m-ai distrat cu numele suedeze, am avut si eu problema la inceput, inca mi-e greu sa le pronunt pe unele, iar pe colegii de la laborator abia acum pot spune ca ii stiu pe toti dupa nume . Unde mai pui colegele si colegii fetelor.... Eu nu am citit cartile, am vazut primele doua filme, am inceput a treia carte in suedeza dar am abandonat-o ca e atata actiune acolo ca nu mai tin minte de la un capitol la altul ce se petrece, in ritmul in care am eu timp sa citesc :) asa ca ma voi uita la a treia serie fara sa citesc cartea, desi voisem sa fie invers.

Felicitari lui TB si Anei pentru aparitii sau viitoare aparitii in reviste, mai viu eu ...m-am intins ca o zi de post si trebuie sa fac ceva de mancare in timp ce citesc din curs...

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Repede repede intru si eu la raport cat dorm teroristii.
La film a fost super pana la urma ne-am hotarat la fata locului sa mergem cu mic cu mare la Cum sa-ti dresezi dragonul,animatie 3 D,sa va zic ca nici nu au suflat pana la final?!Maria imi zice "mami eu sunt in filmul asta,esti si tu?",asa a perceput ea 3D
Ne-am distrat ne-am simtit bine ,a fost una din cele mai linistite sarbatori ale noastre.
Robert continua cu rugby se imparte intre scoala si antrenamente,pana acum a avut numai note de 9 si 10 multumita lui Radu care i-a daruit telefonul lui cu conditia ca la prima nota mai mica de 9 sa-l inapoieze,si uite cum a reusit Radu ce atat m-am straduit eu,sa-l pun cu burta pe carte .
Edy vorbeste din ce in ce mai bine si mi-a facut si prima declaratie de dragoste:Mami te ubec,m-am topit si mi-au dat lacrimile ca proasta
Cam atat raportul fug la treburi ca de cand sunt solo abia mai fac fata,va pup si va iubesc pe toate ma scuzati ca nu va iau pe rand dar chiar ma ard talpile.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Imi place sa vad gashca reintregita . Ca de cand cu bloagele...cam slaba activitate pe la unii

Anca, m-a amuzat faza cu ciorapii. Oare cand o sa-l pun si io pe-al meu sa-i spele singur? O fac atunci cand se duce la sala sa joace baschet in zilele in care n-are echipamentul la el si joaca in sosete...

Bey, Agho, astia chiar ca-s cu capul. Pai tocmai ce-am vazut la tv-eu ca in nush ce parc, in capitala, au adus o gramada se biciclete sa te plimbi gratis ....felicitari Anei de prima aparitie, azi TB s-a dus si cu cealalta povestire...sa aleaga profesoara care i se va parea mai potrivita.

Miha, taaare te-nteleg cu soarele. Noroc []ca la noi vremea-i faina acum , 18-20C , soare. Zilele-astea ce s-a mai ascuns un pic.

Andra,m-a distrat de numa' Mariuca, da' m-a si induiosat declaratia lui Edy . Parca si vad manutele mici si grasunele care te cuprind de dupa gat.
Lui Robert felicitari pt prestatie , cu recompense sau fara ,bine ca e bine.


Deci Pepit s-a hotarat sa plece din cuib si sa cucereasca lumea? Bravo lui! Io sa stii ca tot n-am vazut pozele de ziceau fetele. O fi din cauza ca n-am salvat pm-ul?

la toata loomea



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Wow, ce de noutati avem! Superrr!

Scumpa foc, Maria, draga Andra! La fel si Edy al tau. Dar de ce-ai ramas singura, te-a "parasit" sotul? Pana la urma a acceptat jobul de care spuneai?
Pai cat mai rezista Radu fara telefon sau mai areunul de rezerva?
Ana a primit unul caodu de la bunica ei, dat de Florii, ca si dar de Pasti si era intr-o fericire totala. Ce sa mai conditionez cu notele, blabla...

Mirela68, inteleg, a inceput zumzaiala de primavara. Lasa ca-nfloresc ele si lalelele si ni le-arati si noua cat de curand.

Flower, stiu ce zici, dar in acele parcuri (Herastrau, altele dar nu le stiu) sunt amenajate piste pt. biciclete. Iar noi locuim in sect.2, in estul Bucurestiului etc., chiar nu ne arde de pedalat pana acolo. Insa e un parc cat de cat mai aproape de noi unde cred ca inca putem sa profitam de plimbat cu bicicletele. Iar in parcul mai mic si ff apropiat de casa misuna si ff multi copii mici, carucioare cu copii si e multa aglomeratie pe metru patrat.

Ana68, liniare probabil ca sunt si zecarii lui Alex?!...

Mihaela, dar chiar nu ma asteptam de la tine la asa ceva, sa vezi filmul intai!... Chiar nu-i frumos! Dar poate vezi filmul si-l subtitrezi tu, apoi il descarci pe bucati pe trilulilu...si-l vad si eu... Spun asta ca habar n-aveam ca si pe trilu' se pot vedea filme si-nca ce filme. Sa vina soarele si la voi mai repede ca sa va tineti de plimbari!

Martea viitoare, in caz ca nu stiti e Ziua pamantului.Poate nu stiati ce sa mai sarbatoriti asa ca v-am anuntat ca s-aveti timp sa va pregatititi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Buna fetelor. Ce placut sa intru si sa am noutati de citit!

MqqM deci Pepit a luat-o taras stil militar. Stai sa vezi distractie cand o sa inceapa sa mearga... Cred ca laptop-ul o sa fie prima lui tinta.

Mihaela ce face o zi cu soare...scoala toata natura la viata. Si musculitele din laborator parca au mai multa energie. Voi cel putin aveti coach, scoala baietilor au un singur coach, si fiecare echipa - basket, fotbal, volley, antrenori sant parintii. Eu stau si ma minunez de unde au unii parinti atata timp, sa fie la scoala tot timpul, de 2 ori pe satpamana la antrenamente si duminica la meci.

Mirela ce bine ca si-a mai dat drumul productia, ca in felul asta nu va mai da concedii fara plata. Laleaua lui Elliot a inflorit, a trecut, la fel si freziile mele... In curand vine vara.

Agho cu bicicleta prin Buc, nu e asa de fain. Pacat ca e parcul mic si nu are pe unde sa se plimbe. In Europa, mai ales in Germania, mi-a placut ce sistem au pentru biciclete. Mai repede as merge cu bicicleta pe acolo decat cu masina.
Felicitari lui Ana pentru articolul publicat. Vad ca o sa inceapa si la voi dansul cu ferma.

Mara ma bucur ca e amuzant, dar mie imi vine sa ca pe zi ce trece e din ce in ce mai razvratit. Azi dimineata i-am dat cosul de rufe, pus in hol sa si-l puna in camera. Dupa ce ma imbrac, si ies din camera mea, sa ma impiedic de cosul de rufe care tot in hol era... Numa amenintat ca nu eu nu plec nicaieri fara sa-si stranga hainele murdare si sa puna cosul la el in camera, a fost convins. Dar nu fara comentarii... Ca o sa intarzii la servici. Lasa ca daca intarzii eu la servici, nici el nu ajunge la excursia cu clasa. Trebuie sa-mi reamintesc cine are cheile de la masina, si ca totusi mai am control asupra situatiei...

Andra -Maria a fost tare, cu filmul. Edi al tau m-a topit pe mine, dulce si dragalasenii de copil. Mai scrie-ne ce nazdravanii mai fac cei de la grupa mica, ca zau ma face sa-mi aduc aminte ca si Mr. E a fost dragalas odata, nu numai obraznic si cu pretentii...

azi sant cu tafna pusa, trebuie gasita o modalitate sa calmez odrasla si sa putem comunica fara competitie care tipa mai tare.

Mergi la inceput