Copii din 1995-1998(36)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

O saptamana linistita si
o brandusa din gradina mea.

spor la treburi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Mirela68, minunate brandusele tale!!! Mi-au incantat sufletelul!

Mihaela, la tine am admirat ghioceii! Si bradnusele vecinei, parca?!...

Dupa ziua de sambata, si ma rog, sapt. trecuta ce-a fost cu muuuult soare si multa caldura, avem parte de ploi, de zile mai innorate si mai tristute...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Hello, fete!

Zilele-asta am tot fo' prinsa cu pregatiri, cumparaturi... O sa petrecem Pastele la casa de vacanta a prietenilor nostri.
Bicicleta am achizitionat-o in prezenta beneficiarului, sa-si dea cu parerea daca-i cea "corespunzatoare"...Mare succes a avut...Nu-l mai puteam hotari sa ne mai intoarcem acasa. Ne-a declarat in vreo doo randuri ca "iubeste aceasta bicicleta"si ca ar vrea sa invete pe ea. Vreo doua zile a fost parcata in hol pana i-a facut loc tata-su in camera de langa lift unde tinem una, alta...

Vineri am avut sedinta. Au aparut ceva probleme legate de faptul ca au mai adus copii in clasa[restul au intrat prin concurs,4 pe loc]...Directiunea si cadrele se asteaptau sa inghitim galushca fara sa clipim. Din pacate problemele au ajuns sa se transeze intre copii. Bineinteles ca singuri copiii au fost gasiti vinovati...Asta a fost doar una dintre problemele discutate. Despre imbunatatirea rezultatelor, ori lucruri constructive nu exista interes .

MikiMihaiescu, in caz ca ne mai citesti, pt ieri.

ici si spor la treburi sa aveti.



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Flower, sa stapaneasca baiatul sanatos noua bicicleta!

Miki, la multi ani cu multa sanatate, bucurii si impliniri!!!

Sanca, foarte draguti copiii tai! Dar si voi toti!!! Am cercetat si eu de curand cutiuta postala de-aici, nu stiam c-ati mai trimis PM si-am gasit mesajul tau cu poze. Superbeeeee! Multumesc frumos!

Spor la pregatiri, dragelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Noa sa va spui ce fac eu inainte de Paste? Incrucisez online musculite de otet . Am inceput azi testul de saptamana asta, e laborator de genetica online si e tare interesant. Musculitele astea au atatea mutatii genetice de nu va inchipuiti si sunt cele mai studiate si studiabile materiale posibile(pentru genetica bineinteles). Daca studiam eu materia asta in tinerete, genetician ma faceam!

mirela, ti-am admirat si eu florile...in curand se deschid si crocusii mei. Si ca sa fie colorat de Paste, am luat panselute si narcise gata inflorite si le-am plantat astazi afara(da, am facut o pauza de la muste ). E asa de fain sa stai si sa scormonesti in pamant, sa il pegatesti de noile flori, sa vezi ce perene au ramas de anul trecut...mie tare imi place.

Mara, spor la treburi! Iar lui TB sa foloseasca sanatos bicicleta cea noua. Silvia are tricicleta de anul trecut...abia a asteptat sa se topeasca zapada sa poata merge cu ea la scoala(ii lasa in curte cu triciclete de acasa) atata ii e de draga...asa ca inteleg iubirea lui TB.

agho, spor la treburi si tie! Sanatate mamei tale! Ia la cor eu as veni cu draga inima . Dar cine stie, poate fac copiii un turneu in tarile nordice...poate le propui!
Ghioceii si crocusii sunt ai vecinei...la mine ies totdeauna mai tarziu, nu sunt asa expusi la soare ca ai ei.

Dragelor va . Iar pentru cele care nu mai intrati sa aveti Sarbatori Fericite!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:


In primul rand La multi ani, sarbatoritilor lunii martie , tot ce va doriti, si numai bine!
N-am mai intrat de multa vreme, nu prea sunt la curent cu ce ati mai facut, sorry
Sanca, mQQm, nu stiu despre ce poze zic fetele, am vazut doar filmuletul, ce mare-i pepitzel
Mara, sa stapaneasca Tb sanatos bicicleta si cat mai multe ture cu ea

Spor la treburi si pregatiri. Va urez de pe acum un Paste Fericit cu bucurie si sanatate, iar Lumina Invierii sa va aduca pace, caldura si iubire in suflet

Ajutati-l pe Dan !

Mihaela de Tatiana si Mihai
si

Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Nici io n-am vazut nicio poza de Pepit

Multumim de urari, saptamana asta nu prea a mai scos-o la plimbare ca s-a anuntat test la fizica si-a tot crosetat la probleme si teorie [cred]cu tata-su. Da' de maine isi scoate parleala ca le pleaca dirigu si nu fac ore[3 le avea cu el].

Miha, drosophila melanogaster..., cand vei afla cum se starpesc mai repede sa-mi zici si mie:) Spor la incrucisat da sa nu trimiti si-ncoace vreun val

Maine prestez cozonacii si pasca, ouale, o sa fac astazi cateva ca asa e traditia, iar restul le vopsim sambata sa fie mai proaspete[am luat niste seturi de decorare si TB abia asteapta sa vada ce minuni or sa-i iasa ]





"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Mara eu stiu doar sa le inmultesc, nu sa le starpesc .

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Dragelor, azi as vrea sa am mai mult spor de treaba acasa. Avem zi libera si sper sa pot profita cat mai mult de ziua asta. Pregatiri la bucatarie n-o sa prea fac, plecam la mama si ne-ntampina acolo cu bunatati.
Flower, spor la bucatarit! Sarbatori fericite si numai bucurii!
Mihaela, si eu treb. sa ma ocup de flori, dar cele din balcon, ca tot am amanat si nici cu timpul liber n-am stat prea bine. Vremea e superba, pomii infloriti, altii imbobociti...
Despre deplasari cu corul ce pot sa spun, daca bani ar fi si deplasari ar fi... Cum nu se-nghesuie nimeni sa sponsorizeze activitatile culturale, educative ale elevilor, imi pare rau s-o spun, dar chiar nu se pot face toate numai din banii si aportul parintilor si bataia de cap a unul-doi profesori. Din fericire, insa si cu multe dificultati intampinate s-au strans bani din diverse sponsorizari ca sa poata fi acoperite cheltuielile cu cazarea si masa, precum si cu transportul in Bucuresti si in afara lui, al corului francez. (Mi-am adus si eu contributia prin faptul ca le-am creat si tiparit invitatiile-program de concert, cat si afisele. Asa ca se-ntelege c-am fost ff ocupata).
Spor la-ncrucisat musculite! Si multe bucurii de sarbatori!

mhldvrc, pozele le-am primit pe PM, asa le-am vazut. Si asa e, a crescut Oliver nespus de mult si e tare dragalas! Sarbatori fericite si intregii familii!

Ce sa va mai spun...
Azi copiii au dat, unul (el) teza la mate, iar d-ra a fost la un concurs de matematica. Marti, And. a dat si teza la geografie. Au avut si multe teste in ultimul timp. Acum se bucura de vacanta. And. e pe-afara cu colegii. Ana vroia si ea sa plece mai incolo cu rolelele, dar cum vrem sa mergem diseara la biserica,(cand e si prohodul cu procesiune in jurul bisericii), i-am zis c-ar fi cazul sa amane pt. ca va fi prea obosita. A tot fost zilele trecute cu rolele si s-a resimtit din cauza oboselii.

Va urez si eu cu mult drag, tuturor, sa aveti parte de zile frumoase de sarbatori, bucurii, santate, pace si armonie in familie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Spor la treburi,doamnelor!
Eu in 10 min ies din fabrica si merg acasa sa ma apuc de ceva bucatareli. Deocamdata sunt obosita si n-am nici un chef...dar o sa-mi treaca si o sa intru in priza ...

Mergi la inceput