Fulgusori de nov-dec 2009 (28)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Coquelicot cred ca ii spun ca ma duc la zu zu ca al meu copil are langa el doua bibe unul cu noul lapte si unul cu morcov ii e foame dar urla la amandoua de ceva vreme.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Noi am avut o zi mai grea si azi, dar am iesit si afara pana la urma dupa ce s-a dus ploaia si daca dormim bine, maine totul va fi mai frumos

Of, ca vine diversificarea peste noi... eu as vrea sa mai tina asaaaa ... deloc nu-s pregatita, mai ales psihic

Diana - multumim de info

Shtephy - esti grozava cu PM-urile . Eu recunosc ca mi-a propus sa ma anunt ca fac asta, dar sunt si eu extenuata azi.... Multi pupi pentru mamica obosita si copilasii nazdravani.

Raluci - votat

RamonaC - felicitari pentru vestile bune . Cu papi in borcanel... discutia e aprinsa. Oricat de naturala ar fi, tot papi facut in casa e mai fain, cum zice si Broscuta ... insa daca in casa facem supa din legume umflate numai cu ingrasaminte sau folosim fructe culese cu multa vreme inainte si stropite cu o mie de ciudatenii... nu stiu zau.... . Borcanelele nu numai ca sunt pasteurizate, dar cica sunt si bio....
Oricum e cam stramba toata lumea asta in care traim, din pacate... Asa am inteles si eu, cum zice Diana, ca daca se obisnuieste cu felul ala de papa, e mai greu sa-l inveti cu cea facuta in casa. Complicat...
Pup Dominicului de 7 kg

Na_bo - arunci si la mine un lapte de ala? Eu nu pot spune ca am avut o copilarie nefericita dar lapte de pasare n-am mancat vreodata

Lavi - am cam inceput sa te inteleg pe pielea mea cu maraielile si nesomnul Imi pare rau, sper ca pana termin eu de scris cu un deget, tu sa-l fi adormit pe prunc deja

Lidia - ce-mi place de tine cum te documentezi

Dymomo - of ce povestesti tu acolo, si mai pui si soacra pe deasupra. intreb si eu ca tuta, n-o poti lasa sa-l plimbe ea pe Danut? Ai si tu putin timp liber si scapi si de ea (dar nu mai ai tu parte de plimbare ce e drept...). Vorba Ionelei... deja ma enerveaza pe mine! Succes

Lili - cum e? ati "produs" ceva?

Crissa - bafta la vaccin! Facem si noi sapt viitoare si iar incep sa-mi tremure chilotii

Ralu_seby - sa stii ca si Iuli face f des asa. Citisem ca si de la saliva pot face asta, ca saliva nu se digera si cred ca si mucii de la urlat tot asa, trec nedigerati prin intestin si se elimina ca atare. O sa mai intreb inca o data medicul, desi cand i-am spus prima oara, mi-a zis sa nu bag de seama


of nu mai reusesc sa ma intorc in urma sa vad ce am mai citit azi, ca-s rupta.

Dar, mai am 2 vorbe
Andre - draga mea draga, eu cred ca ai luat totul prea in piept acolo, cum si zici, vrei sa fie totul perfect. Si stii doar ca nu se poate. Sper sa te relaxezi si sa merga lucrurile mai 'unse'.

Ionela - of, mare necaz la voi. Iti doresc multa putere sa treceti si peste hopul asta. (Eu stiam ca la adulti nu mai e asa grav cu leucemia da nu stiu de la ce varsta incolo... sper ca nu vorbesc prostii...dar la ora asta e destul de posibil)

Dankutza - bafta la intorsul la munca! M-au intrebat si pe mine ieri si cand am intrebat de cand au nevoie, cica si de maine . Mi-e efectiv groaza de momentul ala. Tu pari insa optimista si asta imi ridica moralul legat de aspectul asta.

gata, va pup tare

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

coquelicot, se apropie ziua mea... eu sunt ultimul fulg de iarna din 82. Mai imbatranesc un an, mai aniversez o zi fara sot... dar special: alaptand

Dymomo, poate vrea sa pape si de asta urla... ca tu sigur nu ai incercat. Mai... le cearta... iti spun eu. Asa ma mai dispera si pe mine Mihnea cand incepe sa planga si sa se ridice de fund in sus cand ma vede ca ma pregatesc sa-i dau tzitzi... (il calmez cu suzeta- 2-3 secunde- si i-o fur , asa ca papa, inca nu ma plang)pt Danut sa-i placa LP cel nou.

toate fetele, fara exceptie. Noapte buna


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna seara,

Asa tarziu nu cred ca am mai intrat pe forum. Copilul meu a urlat vreo doua ore in seara asta si nu stiu de ce. A adormit la san dar vad ca si acum se agita in patut.

Si Andrei papa numai san, si nu a mai facut kk de luni. De vreo doua saptamani face cam o data la trei zile.

Raluci, votat si eu. Sa ne amintesti in fiecare zi (am vazut ca se poate vota o data pe zi).

Cu toate ca Andrei a primit bibica de pe la vreo doua saptamani, de cand si-a descoperit degetele, scuipa cu bolta suzeta. Asta este: poate sunt mai bune, chiar si asa crude si nesarate (mi-au placut cantecelele Dianei).

Va urez noapte buna tuturor,



CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
http://family.webshots.com/album/576105196nUplYZ
http://picasaweb.google.ro/c.borostean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Monis, pup Iuli cel mofturici sa faca nanita si sa lase pe mami sa se odihneasca. Se pare ca are on intelegere ci Mihnea si cam trec prin aceleasi chestii. Al meu e tare marait de ieri... incep sa cred ca il doare iar burtica...dar mai astept sa vad ce si cum
Despre varul meu... e la hemato internat, are globule albe pt un intreg popor... alea rosii lipsa , pauza... dar inca sper sa fie vreo infectie ceva. e terminat si cu piciorul ca nu l-au putut opera serios...e rupt si prins in scoabe si apoi ghipsat... acum sangereaza... are probleme cu coagularea si mai face si injectii zilnic in burta tot din alea de care faceau fetele noastre. Rau e ca sangera in seara asta calcaiul sub ghips... asa ca iar la ortopedie.. iar la hemato.... ca la nebuni... mai bine il ducem la mama la psihiatrie ... si l-am rezolvat de toate... ca saracul nici nu mai vrea sa stie nimic... a spus sa-i spunem cand stim deja tot... nu pe bucatele... si sa-i aducem fata sa o vada.... ca altfel nu ne mai vrea la el. Uff! EU INCA SPER!!!


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Fetele eu am ramas cu cititul la capitolul trecut , da am vazut intalnirein parc?!?!? pai si pe mine nu ma luati???
Cuscroooo daca aflu ca ati fost in parc fara mine "divortam".Suna-ma daca e ceva fixat
Maine imi termin de pus perdelele la geamuri (sper) si GATA imi bag picioarele cu roboteala ca ajung sa ma internez la 'veseli"

Va pup pe toate


nu spun noapte buna ca poate mai intervin

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Noi am ajuns la medic in seara asta, nu a mai fost chip s-o linistesc. Se pare ca s-au intors colicii, cum functioneaza astia, n-am sa inteleg niciodata. Dar nu se stie de ce plange, pentru ca e si racita. Imbracat, dezbracat, scoate-o, ba n-o scoate, iote rezultatul. Off, mamaliga ei de viata. Am primit supozitoare pentru raceala si ceva picaturi pentru colici, maine trebuie sa ne intoarcem la control. Eu tind sa cred ca nu de raceala plange, pentru ca daca asta ar fi motivul, ar plange si in timpul zilei, iar pe ea o apuca plansul dupa masa si o tine pana la ora asta, in special in timp ce mananca si dupa. Posibil sa fie logica mea gresita, dar asa cred. Medicul banuieste si o problema la urechi, dar nu a fost sigur. Pune-i caciula, nu-i pune caciula, e prea groasa, e prea subtire. Oare intotdeauna la primul copil e asa? Cel mai tare mi-a placut medicul cand mi-a dat-o in brate, Chiara urla, cica "linistiti-o doamna sa vedem daca are ceva la urechi". Pai cum s-o linistesc daca am ajuns la tine ca nu mai stiam ce sa fac? In fine, trece. Ramo Am vazut 2 bebeloi, ambii cu caciuli pe cap.Pupam de noapte buna Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Inainte de a ma culca si eu alaturi de printache(care apropo a urlat si pacalit a mancat 60 ml de lapte) vreau sa il pe Santiago si sa il rog sa fie pui cuminte si sa o lase pe mami sa faca nani, sa o Chiara ca sa ii treaca raceala si pe Andre femeia perfecta si pe Ionela sa fie bine cu verisorul(poate e doar o infectie) si pe dulcutul de Mihnea sa nu fie marait.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Offf...saracuta Chiara, eu sper sa fi racit nitel de la schimbarea climei si nu din alte cauze.Iar teoria ta cu colicii sa stii ca e posibila. Si la noi au revenit in jur de 3 luni, dupa ce la 2 luni am crezut ca am scapat definitiv de ei. urechiusele tititei sa nu fie nimic si acolo.
Deci si aia au inceput sa puna caciuli la copchii? hm.... numai nebuna de mine l-am scos intr-o zi pe soricel fara caciula (cred ca am exagerat eu) si iara se uitau toate ca la circ la noi.
azi am mai auzit excalamtii de genul :"moama...ce alb e copilul asta!" cred ca era prea mare discrepanta dintre noi 2, ca il aveam in brate. Tre sa tin bine de el ca cine stie cand o veni vreo baba sa-mi ia copilul sa zica ca nu e al meu ca eu is prea cioara .

Referitor la papa din borcanele, am primit doua raspunsuri in care ma identific si eu. Exact ce zice Monis acolo, papa facuta in casa e mai buna , sfanta...dar cand stiu din ce legume injectate si umflate cu pompa o fac, si cand fierb la ea ore intregi...mai e la fel de buna??
Si ma gandesc ca e ff practica pt zilele calduroase cand o sa ies cu piciul in parc si ne mai intoarcem seara acasa, ca luam borcanelul cu noi si pranzim in fata la cel mai de fite restaurant Acum de-as avea si banii sa o cumpar....ce bine ar fi, ca de dincolo nu are cine sa ne cumpere si sa ne aduca.
Chiar o adevarata provocare diversificarea asta...

Pupici la mamici si bebici, ma intind si eu ca ma sageteaza coloana .

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Dragele mele fete frumoase Ancutza si Sabinutza va rog sa primiti cu intarziere de la al meu fecior un buchet maaare de frezii si sa stiti ca ne bucuram sa citim ca inima lui Sabi e in Brasov si nu ne uitati. Sabinuta

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput