Fulgusori de nov-dec 2009 (28)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Dupa ce ca-s obosita mai sunt si uituca ,dar uituca rau.Nimic nu gasesc in casa asta,plec cu cate ceva in mana si nu stiu unde pun ,apoi stau si caut .Ba mai mult astazi cand m-am intors din parc am lasat cheile in usa ,pe afara bineinteles.Cand a venit Adrian de la servici stateau bine mersi in usa.

Deja bate diversificarea pe la usi ,nu imi vine a crede cum a trecut timpul.Eu n-o astept.Pt mine a fost foarte greu la Stefania.Ma bucuram daca manca 10 lingurite la o masa ,cele mai multe erau pe haine si pe pereti.Ea era nedespartita de tzitzi ,altceva nu-i mai trebuia.
Acum mananca destul de bine,are zile cand chiar mananca mult , aud intr-una "mi-e foame" si "vreau mancarica" si zile cand ciuguleste cate ceva.Desigur nemancatul nu ma mai streseaza demult.
Saru'mana Diana pt toate sfaturile tale.

Simina esti foarte tare cu divortul.Hai nu-ti mai face griji Remus e cuminte ,a iesit cu Santi la aer ,nu cu vreo fata.
Mai termina o data curatenia aia si hai incoace la forumit.Cu poze obligatoriu.

Adriana mi se pare aiurea schema pediatrei tale de diversificare.Nu se mai incepe la 2 luni jumate de pe vremea bunicii.Si mai ales cu suc de portocale recunoscut pt aciditate.I-as spune pediatrei parerea mea fara nici o jena ,doar e sanatatea copilului tau ,nu al ei la mijloc.
In alta ordine de idei nu mi-a placut ca ne-ai atentionat ca nu am vazut pozele si sunt de acord cu tot ce au scris fetele.Daca e vorba de reprosuri pot spune si eu ca ai fost strigata de foarte multe ori pe forum si nu ai raspuns niciodata apelului .Sau asa cum spune Monis nu am citit ca tu ai admirat fulgusorii.
Dar normal este ca macar aici sa ne intelegem unele cu altele ca reprosuri auzim destule in viata de zi cu zi .
Ai un baiat tare dulce ca si parintii lui ,ma bucur ca ni l-ai prezentat si te asteptam mai des la povestit.

Ionela ma bucur din inima ca esti optimista, ma rog sa fie asa cum speri tu.Cred ca Mihnea e asa de maraici ca nu mai da Mama lui Ruxi pe aici.Sper sa ii treaca curand maraiala.E posibil sa te simta incordata si de aici moftuletele.

Monis va doresc sa vina numai zile faine cu Santi zambaret si jucaus,da? Lasa tremuratul din chiloti (da-i jos daca nu trece ) ,va fi bine cu siguranta si la acest vaccin.

Dragele mele Marga si Lili ma bucur ca va intelegeti asa bine si fulgusorii vostri se imprietenesc.
Lili mersi.Si mie mi-e dor de voi si ma simt rau ca nu mai pot sta la taclale pe forum ca inainte.

Andre sanatate multa Chiarei.Sper sa ai vesti mai bune de dimineata.Vroiam sa iti zic ca daca Chiara e plimbata in landou este destul de ferita de vant acolo.Ai sa vezi ca trece raceala si curand vei stii cum sa imbraci printesa.
Si mie mi se pare ca ceri prea mult de la tine ,te vei epuiza in felul asta ,ia-o mai usurel,ok draga mea?

Dymo ma enerveaza la culme soacra ta,offfffff.
Va tin pumnii sa fie bine cu noul lapte.

Lavi dimineata vreau sa ne scrii ce noapte excelenta ati avut.

Ramona sa nu te mai aud ca nu mananca bine Dominic ca te fugaresc pe aici.Te-ai stresat degeaba .Felicitari curajosului care nu a plans la vaccin ca a crescut asa mareeee.

Raluci bravo ca te-ai mobilizat sa faci pe stepper!Eu votez maine acolo,ok?

Diana daca mai zici o data unde gasesc capitolele vechi ma apuc eu maine dupa masa sa lucrez la linkuri.M-am tot uitat dupa arhive dar nu le vad.

Coque ce draguta ai fost cu bucatarelile forumistice.
Cred ca Dymo daca ii spune socroseniei ca se intalneste cu fetele de pe forum ,nu mai scapa in veci de ea.Cum sa se intalneasca cu necunoscuti ?Si mai ales de pe internet
Sa ne zici ce jucarii mai cumperi .Copilul meu nu-i atras de nici o jucarie ,poate si pt ca-i flutura sor-sa toata ziua pe sub nas prea multe ,mult prea multe.

Broscuta sa va traiasca micuta crestina.A fost tare frumoasa si eleganta in ziua crestinarii.


_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Acum ar trebui sa fac capitol nou sa fie numa bun de umplut maine la cafea.Eu beau in ultimul timp capuccinno cu inghetata ,nu stiu de unde mi s-a nazarit dar tare mult mai imi place.
Gata ma loghez acum va doresc o noapte linistita.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

CAPITOLUL 29

Mamici de fulgusori

Mergi la inceput