Fulgusori de nov-dec 2009 (28)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Seara buna,
mai bagam si noi nasucul pe aici sa va anuntam ca am facut azi vaccinul de 4 luni (desi initial zisesem ca il decalez o luna si mergem sa-l facem tot la Alba in martie, asa dor m-a luat de socrosenia mea ca nu vreau sa mai merg deloc acolo). Dominic era tot un zambet si un gangurit si in momentul cand a primit buf...a ras mai tare. Asta da vaccinare. Si vestea cea mai buna pt mine e ca are deja 7kg , deci papa putin si des i-a priit si a pus si in luna a 4-a 700g. Glicerina cu nistatina si-a facut treaba si limbuta e din nou roza si frumoasa si noi am inceput plimbarile. Nu mai pun la socoteala ca azi noapte de la 2 -a foit continuu si eu am stat numai langa el sa-i tot bag suzeta in gura si sa il asez in patut (de vreo 3 ori a ajuns cu capul unde il pusesm cu picioarele) si ania astept sa facem poza de 4 luni. Maine ne jucam cu lingurita cu cereale si imi pare rau ca nu am avut loc sa mai luam cu noi si scaunul pt masa ca era mai practic decat in pat.
Vroiam sa va intreb ce pareri aveti despre mancarea pt pici din borcanele? o fi...nu o fi... , ia sa va aud, ca tare mi-a placut cum v-ati documentat despre diversificare (eu ca lenesa astept sa dati voi info mura in gura, decat sa mai gugalesc )
Va pup si eu si multe floricele la toate mamicile.
revin cu un buchet special pt Teo draga noastra.

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Pentru Ruxi de la Mihnea











Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Ramo- ne bucuram pt.fulgusorul tau si ca a reactionat asa bine la vaccin
Sincer eu consider mai buna mancarea facuta in casa decat ce iei din comert in borcanele cum zici tu. Asta e parerea mea, asa fara experinta

merg acum in bucatarie si va astept la un lapte de pasare


Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Lili depinde de cat timp ai pus supozitorul. Poate trebuie sa mai astepti. Mai nou Danut face la 3 zile tot cu supozitor. Si da socrela merge cu noi de fiecare data(ca sa ma ajute) iar cand ii zic ca nu e nevoie zice ca si asa nu are ce face acasa. Mai rau e ca uneori iese sotul cu noi(cum a fost si ieri) si am pus carutul in masina ca sa mergem intr-un parc mai departe si cand colo cine tragea de portiera? Socrela ca de venea la noi si daca noi ne plimbam merge si ea

mami fericit de Dan Mihail


Pai l-am pus pe la 5 jumate. Intre timp a mincat, acu doarme. Sa pun si cealalta jumate de supozitor cind se scoala?
Tare socrela ta, mi-aduc aminte de a mea cind m-a intrebat daca sa vina in week-end sa ma ajute, si eu i-am zis ca nu, in w-e stam si noi in intimitate, numai noi => "Bine, deci ne vedem simbata"
RamoC felicitari pt dimensiunile soricelului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Raluci..votat!

Imi pica ochii in gura de somn si fii-miu e marait! Sotul nu e acasa....si eu cedez nervos! Ce viata frumoasa!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Dlaga Teo,
de ceva vleme nu ti-am mai sclis, ca mami asta sta toata jiua dupa mine si nu ma lasa si pe mine singulel sa volbesc cu plietena mea dlaga. M-am tot gandit la tine si am aujit pe aici ca azi al fi salbatoalea dlagostei, asa ca plofit de acesta ji sa iti tlimit buchetul de www.marinflorist.com/images/ikebana-orchid-rose-44-web.jpghttp://" target="_blank">focilele, sa te si sa iti spun asa la uleche ca in fiecale zi, dal mai ales noaptea ma gandesc la tine si nu dolm si cateodata nici sa pap nu imi mai tlebuie pana nu imi alata mami poza ta . plietena mea dlaga si spel sa iti scliu mai des, ca deja ma plicep si eu la tastat. Happy dlagobete day(imi sopteste mami sa iti jic, da eu nu stiu ce e aia)!

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

edit...ce ma-nelveaja astia ca au luat bihetul de foli sa-l bage in apa si nu te lasa sa il veji...
oricum dadulam o fuga la folalie si lualam www.flori-flori.ro/resources/images/files/file_726_m.jpg" target="_blank">altulsi mai flumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Lili, fiind alaptata, daca nu pare sa o deranjeze poti s-o lasi si 5 zile fara sa faca kk.

Smaranditza, parca zicea ca azi pleaca in Elvetia, drum bun daca nu a si ajuns deja!

Cuscrulina, sunt mandra de ginerele meu cel curajos si voinicut! (7 kg, ai, sa nu te mai aud ca te plangi ca nu mananca flacaul!). Am uitat sa-ti raspund la chestia cu sterilizarea: sincer nu stiu cum e treaba cu sterilizatoarele ptr ca nu am, dar ma gandesc ca daca nu poti regla timpul de sterilizare macar sa le mai pui o tura imediat dupa ce s-a terminat sterilizarea obisnuita. Nu stiu cat dureaza sterilizarea cu asa ceva, dar daca stau ales in aburi macar 15 minute cred ca e suficient.
Eu nu sunt contra borcanele. Sunt verificate si rasverificate, fara adaosuri de e-uri, coloranti, conservanti si etc, produsele din ele provin din agricultura bio, nu au adaosuri de sare sau zahar. Sunt bune ptr copii mofturosi care altceva nu vor cu nici un chip si in sezonul rece cand nu gasesti fructe si legume proaspete. Rezista in timp nu datorita conservantilor, ci prin igiena deosebita in productie si imbuteliere, imbuteliere in vid si pasteurizarea care sa conserve principiile nutritive. Singurul dezavantaj e ca sunt scumpute, si odata ce ai obisnuit copilul cu ele revine greu la mancarea gatita in gospodarie... eu ma refer la borcanelele de la firmele de renume (nestle, humana, hipp, millupa etc). Daca aveti posibilitatea zic si eu ca Andre sa le luati din strainatate, sunt mult mai ieftine, mai variate decat ce gasesti la noi.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Draga Dominic, iti raspunde socrosenia, ca Teo s-a culcat ca o domnisoara cuminte si educata ce este, sunt profund miscata de gestul tau frumos! . Cand se trezeste Teodora ii voi sopti la ureche cuvintele tale. (dar fa ceva cu linkul ala ca nu merge )


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

IONELA misto bancul cu ginecologul.

BROSCUTZA vazut pozele cu Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Bancul saptamanii

Un preot merge catre biserica si intilneste pe drum o tinara de 18 ani care il saluta:
- Sarut mina, parinte!
- Buna, buna, buna, zice popa.
Mai merge si intilneste o doamna de 30 de ani:
- Sarut mina, parinte!
- Buna, buna, zice popa.
Merge mai departe si intilneste o doamna de 40 de ani:
- Sarut mina, parinte!
- Buna, zice popa.
Continua drumul si intilneste o doamna trecuta de 60 de ani.
- Sarut mina, parinte!
- Mergi cu Domnul, zise popa.

Mergi la inceput