Fulgusori de nov-dec 2009 (28)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Gasit varianta in engleza www.famousquotes.me.uk/nursery_rhymes/this_little_piggy.htm" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

This little piggy went to market,
This little piggy stayed home,
This little piggy had roast beef,
This little piggy had none,
And this little piggy cried,
"Wee, wee, wee."
All the way home.

Degetul cel mare
Pleaca la plimbare
Aratatorul
Duce bastonul
Mijlociul
Duce pardesiul
Inelarul
Duce geamantanul
Numai degetul cel mic
Nu face nimic
Pentru ca el e pitic
Si se joaca in nisip
(sau, face baie in ibric)

Degetel, tu esti bolnav
De o boala cu narav
Am chemat un fotograf
Ca sa faca boala praf
Aparatul lui cu clic
Parca nu facea nimic
Insa, la un moment dat
Clicul s-a impiedicat
Fotograful, sub cearsaf
Sustinea ca nu e grav
Degetel sa faca jaf
In castronul cu pilaf
Dar cu furculita, nu
Cu manuta cum faci tu!

Crezi ca-s zece acadele
Cele zece degetele
De le tot inghiti de zor
Cu tulpina si cotor?
Uite cum s-au suparat!
Si stau stranse-n pumnii mici
Pumnisori ca doi arici
Dati prin zahar vanilat.
Dupa cum vezi, cel mai tare
Plange degetul cel mare:
"Nu credeam ca-s de mancare
Asa crud si fara sare!"


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Buna ziua fetele..
Vad ca scrieti de diversificare. Si eu vreau sa astept pana la 5-6 luni cu diversificarea. Insa, din cauza ca m-a disperat cu iesitul la treaba mare, am inceput sa ii dau de o saptamana suc de portocale. M-a terminat, n-am scos-o din debridat si supozitoare aproape 2 saptamani. Cum ma opream cum nu mai facea kk. Asa ca am stat si m-am gandit ca nu are cum sa fie mai bun debridatul decat putina portocala stoarsa. Deocamdata vad ca merge bine. Ii dau cam 4-5 lingurite pe zi.
Laurairina data viitoare cand ies la plimbare te sun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Si poze de la botez, pentru cine vrea sa le vada.
http://family.webshots.com/album/576768234mNBtVG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Lili, ce fain ca sunteti doar pe san! Cu refluxul nu cred ca mai trebuie sa-ti faci asa multe probleme peste 2-3 luni cand cu diversificarea, o sa scada fa mult regurgitarile de la sine pana atunci.

Moooooooooooooooonis!!!!! Aseara aveai logoree! Azi am eu

Deeeeeeci, ultima strigare, cine trimite PM-ul????? Ala eu, ala eu...

Steeeeeephy!!!!!

Na-bo, la fel si cu antipneumococicul ca si rotarixul. Banii sunt principala mea retinere. plus ca inseamna inca o injectie, si efecte adverse ceva mai frecvente decat la celelalte vaccinuri... Daca ar fi gratuit probabil ca l-as face (nu-s chiar 100% sigura )

Fetele din bucuresti, sa inteleg ca plaoa si la voi, nu? Ca n-ati mai zis nimic de intalneala...

Acu chiar ca va las ma pun sa calc. Fata sta in fata geamului...


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_aAndre vrea si fata un espresso tare pe malul marii ca sa-mi revin Mai povesteste-ne de voi. A, poti sa-mi spui si mie cum se cheama cartea cu retete de la dovlecei? Ca am primit si eu cadou ceva, si poate am noroc sa fie tot aia
Imediat ce despachetez si cutia aia iti spun. Te rog mai trage-ma de maneca maine. As povesti despre noi dar ... suntem cam miorlaite. Afara nu mai iesim ca nu ne stim imbraca, ne e frica de vant. Eu incerc sa fiu "the perfect one", mama, sotie, fiica, de aia care face painea acasa, stoarce portocalele si seara e parfumata si bine dispusa si nu prea-mi iese si uite asa trec zilele. Sau sunt doar niste toane proaste. Ionela, Ancutza Multumesc frumos pentru raspunsuri. Lavi Nu cred ca voi putea urma schema din Romania, dar am inteles ca oricum diferentele nu sunt prea mari. O sa-mi explice ginecologul ca in el cred cel mai tare. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Andre intre fetele noastre este diferenta doar de doua zile. Cum se descurca Chiara cu iesitul la treaba mare? S-a reglat singura?
Si mai e o chestie, parca doarme numai jumatate din cat dormea altadata. Vad ca scrieti ca sunteti miorlaici... si fiica-mea la fel.... Oare o fi doar o toana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

diana e tare faina poezia cu degetelele-acadele

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Imediat ce despachetez si cutia aia iti spun. Te rog mai trage-ma de maneca maine.
As povesti despre noi dar ... suntem cam miorlaite. Afara nu mai iesim ca nu ne stim imbraca, ne e frica de vant. Eu incerc sa fiu "the perfect one", mama, sotie, fiica, de aia care face painea acasa, stoarce portocalele si seara e parfumata si bine dispusa si nu prea-mi iese si uite asa trec zilele. Sau sunt doar niste toane proaste.


Pai eu zic sa nu mai incerci asa multe deodata sau sa-ti repeti ca orice ai face pt sotul, mama si copilul tau esti sotia, fiica si mamica perfecta Piine gasesti la brutarie, portocalele dau aciditate,buna dispozitie iti da Chiara cind zimbeste, deci ramine doar sa dai si tu neshte parfum acolo
Referitor la vint, ce m-a invatat pe mine o mamica mai "avansata" - daca esti in dilema, trage peste carut acoperitoarea de ploaie aia din plastic transparent care are doar un gemulet pe unde intra aerul, si imbraci copilul pt cite grade sint,fara sa mai iei in calcul vintul
si te trag miine de mineca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

Sa va zic faza: i-am zis sotului ca i-am descarcat lui fii-sa povesti de pe net. La care el mi-a spus ca sunt pt fii-su. Apoi a adaugat vazand ca au am continuat sa sustin ca sunt pt fii-sa: ”ei sa fie orice numa' putzulica sa aiba”.

Lidia


la fel si sotu "ce-o fi o fi nu conteaza, fotbalist il face tata"

frumos afara, mai bine mergeam in parc, noi am fost la kiabi

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput