Fulgusori de nov-dec 2009 (28)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80
Andre intre fetele noastre este diferenta doar de doua zile. Cum se descurca Chiara cu iesitul la treaba mare? S-a reglat singura?Si mai e o chestie, parca doarme numai jumatate din cat dormea altadata. Vad ca scrieti ca sunteti miorlaici... si fiica-mea la fel.... Oare o fi doar o toana?
S-a reglat singura de cand nu i-am mai dat nimic. Am schimbat doar biberoanele si gata. De ieri dupa masa insa urla ca disperata, azi a facut un kk tare de tot, dupa jumatate de supozitor de chimen (pe care i l-am dat pentru colici). Se calmeaza in vanita si in masina, asa ca banuim ca s-au intors colicile. De cand am ajuns aici facea usor 3 kk pe zi, de ieri vad ca s-a schimbat ceva si inca nu reusim sa pricepem ce. Cu dormitul ... e aiurea. La Cluj avea program clar, aici fura cate o jumatate de ora, dar daca apuc sa o intorc pe burtica baga si 4 ore de somn. Sper din inima ca fetele noastre sa aiba doar toane si sa nu fie altceva. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Imediat ce despachetez si cutia aia iti spun. Te rog mai trage-ma de maneca maine.
As povesti despre noi dar ... suntem cam miorlaite. Afara nu mai iesim ca nu ne stim imbraca, ne e frica de vant. Eu incerc sa fiu "the perfect one", mama, sotie, fiica, de aia care face painea acasa, stoarce portocalele si seara e parfumata si bine dispusa si nu prea-mi iese si uite asa trec zilele. Sau sunt doar niste toane proaste.


Pai eu zic sa nu mai incerci asa multe deodata sau sa-ti repeti ca orice ai face pt sotul, mama si copilul tau esti sotia, fiica si mamica perfecta Piine gasesti la brutarie, portocalele dau aciditate,buna dispozitie iti da Chiara cind zimbeste, deci ramine doar sa dai si tu neshte parfum acolo
Referitor la vint, ce m-a invatat pe mine o mamica mai "avansata" - daca esti in dilema, trage peste carut acoperitoarea de ploaie aia din plastic transparent care are doar un gemulet pe unde intra aerul, si imbraci copilul pt cite grade sint,fara sa mai iei in calcul vintul
si te trag miine de mineca


eu cred ca faci solar din carut daca pui aia de plastic si e soare afara.... HMMMM... se topeste fugusorul nostru frumos...


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80

Si poze de la botez, pentru cine vrea sa le vada.
http://family.webshots.com/album/576768234mNBtVG

Mami de Iulia Emanuela 26.11.2009


sa va traiasca printzesa sa va bucurati de ea sa fie sanatoasa

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a Pai eu zic sa nu mai incerci asa multe deodata sau sa-ti repeti ca orice ai face pt sotul, mama si copilul tau esti sotia, fiica si mamica perfecta Piine gasesti la brutarie, portocalele dau aciditate,buna dispozitie iti da Chiara cind zimbeste, deci ramine doar sa dai si tu neshte parfum acolo Referitor la vint, ce m-a invatat pe mine o mamica mai "avansata" - daca esti in dilema, trage peste carut acoperitoarea de ploaie aia din plastic transparent care are doar un gemulet pe unde intra aerul, si imbraci copilul pt cite grade sint,fara sa mai iei in calcul vintul si te trag miine de mineca
Da, cer cam multe de la persoana mea. In plus, m-am inscris din nou la sala, asa ca va si mai interesant programul. Pai crede-ma ca la acoperitoarea de ploaie m-am gandit, pentru ca trebuie obligatoriu sa o scot, e mare pacat sa o tin in casa, pe o vreme ca asta. Dupa care m-am gandit eu ca ii iau aerul cu acoperitoarea si negasind raspunsul, o tin in casa sau in masina. In fine, ne revenim noi. De azi am stabilit ca nu mai gatesc in "2 limbi", intr-o zi mananca buni bucataria lui tati, ziua urmatoarea tati bucataria lui buni. Apoi mai gasim noi solutii pentru revenire. Pana atunci bagam espresso-uri, da? Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Da Diana a plouat si in Bucuresti, cand am vrut sa ies afara toca marunt, acum a iesit timid soarele, dar nu mai ies ca Vlad doarme deja in balcon (solutia noastra de rezerva). Spor la calcat
Andre eu inca astept raza de soare de la tine, cred ca este pe drum, o zaresc in departare
Broscuta, vazut poze frumoase cu micuta crestina. Mai fetelor nu stiu ce este la Mangalia de sunt asa fetite frumoase si bulanoase
Shtephy pe unde esti?
Ionela trimit si eu catre tine si multe , sa mai treaca putin din suparare.
Pup

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria eu cred ca faci solar din carut daca pui aia de plastic si e soare afara.... HMMMM... se topeste fugusorul nostru frumos...
Pai atunci nu mai bine stam in casa? Ma doare inima cand ma uit la mare, dar or veni si zile fara vant. Pana atunci mi-a copt mintea o solutie de rezerva, pun poza mai incolo. Many bany Off, off, pai cum? Toate razele de soare au plecat de aici. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ce fraierici e fiica-mea! A inceput sa ma imite, asa ca m-am asezat langa ea, ma pierdeam in ochii ei, ea in ai mei, asa ca m-am prefacut ca mi se inchid de somn. Asta mica s-o fi prefacut sau nu, nu stiu, cert e ca a adormit. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

interesanta discutie cu diversificarea...mie mi foarte groaza de momentul asta...
mie la 2 luni jumate mi-a zis pediatra sa incep sa-i dau suc de mar si dupa cateva zile de portocale......la inceput a lingurita, apoi 2, tot asa....dar nu mai mult de 30 ml...dar cu sotu am hotarat sa nu-i dam inca...
pb este ca marti mergem la control la 3 luni si precis ma va intreba cum a ,,primit'' david suculetul nou, si eu cum naiba sa-i spun ca nu vreau sa-i dau ca mi se pare ca ii prea devreme? nu vreau s-o supar sau sa creada ca ii pun la indoiala profesionalismul, mai ales ca ii o femeie super de treaba. gasesc eu ceva pana marti .

cu toate ca mi se pare ca vb singura pe aici, mai scriu si eu.


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

Lavi, multumesc pt aprecierile la pozele lui David, esti o draguta

vad ca esti singura care a fost curioasa sa se uite, poate daca activam si eu mai mult pe aici, erau si pozele mai ,,admirate''.

eu referitor la diversificare am impresia ca nu voi sti ce sa-i dau la copil sa manance, ce ii bine, ce nu....ce program de masa sa aiba, habar nu am, nici nu-mi vine sa ma gandesc inca...mi teama ca nu o sa ma descurc.
o zi faina fetelor


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_driana

interesanta discutie cu diversificarea...mie mi foarte groaza de momentul asta...
mie la 2 luni jumate mi-a zis pediatra sa incep sa-i dau suc de mar si dupa cateva zile de portocale......la inceput a lingurita, apoi 2, tot asa....dar nu mai mult de 30 ml...dar cu sotu am hotarat sa nu-i dam inca...
pb este ca marti mergem la control la 3 luni si precis ma va intreba cum a ,,primit'' david suculetul nou, si eu cum naiba sa-i spun ca nu vreau sa-i dau ca mi se pare ca ii prea devreme? nu vreau s-o supar sau sa creada ca ii pun la indoiala profesionalismul, mai ales ca ii o femeie super de treaba. gasesc eu ceva pana marti .

cu toate ca mi se pare ca vb singura pe aici, mai scriu si eu.



Nu vorbesti singura
Mie nu mi-a spus de suc de portocale, mi-a spus de ceai... Nu am protestat cand mi-a spus, dar cand am revenit la control, mi-a sugerat sa-i pun calciul gluconic, pe care Mihnea l-a scuipat tot in a doua luna, in ceiutul impotriva colicilor ( faimosul Baby Drink). Eram cu spatele la ea ca il imbracam pe bebe. M-am intors si i-am spus senina: "pai, mananca EXCLUSIV la san" M-a intrebat contrariata daca nu ii dau ceai... si i-am spus senina ca nu. Mi-a sugerat sa ii indulces niste ceai si sa-i dau calciul... am spus ca prefer sa nu manance inca zahar.... asa ca nu m-a mai contrazis. Nu am argumentat... am facut afirmatii incarcate cu multa convingere.... si asa nu mi-a mai cerut nimic.


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput