Fulgusori de nov-dec 2009 (28)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

buna ziua,

dankutza multa sanatate tie si bebelinei. din pacate nu am vazut emisiunea.cred ca o sa iti fie greu cu reintorcerea la serviciu, mult succes.

ionela la mine robert are mereu chef de joaca la ore matinale, mai exact la 6-6:30 cand eu pic de somn. am reusit insa sa il mai fac sa doarma cate o ora daca il iau in pat cu mine si ii bag sanul in gurita. asa adormim amandoi. multa sanatate varului tau.

coquelicot nu esti singura in ceata in privinta diversificarii. habar nu am cu ce sa incep. o sa vad ce spune si medicul.

diana multumim de sfaturile despre diversificare.

azi mergem la vaccin, sper sa nu faca febra. am fost aseara ne-a consultat dr si ne-a cantarit si avem 6200 g. imi era teama sa nu raceasca dupa botez, din fericire este bine.

sa aveti o zi buna!! va




mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Monica, m-ai intrebat de rotarix: la mine principalul argument contra e pretul. Din pacate nu-mi vine prea usor sa scot 6 milioane din buzunar... Daca ar fi mult mai ieftin sau in schema gratuita fara discutii ca l-as face bucuroasa. Imi permit sa-mi iau acest risc si sa nu-l fac, de ce:
1. Teo e alaptata si sper sa o mai alaptez mult si bine. bebelusii alaptati fac mai rar boli diareice inclusiv cele date de rotavirus si daca fac fac forme usoare, autolimitate
2. Rotavirusul este cauza doar unei parti din diareile infectioase, mai sunt o gramada de alti virusi sau bacterii care dau diaree. Deci faptul ca faci rotarix nu este egal cu protectie totala contra bolilor diareice.
3. n-am degand s-o dau la cresa
4. sper sa ne pazim de spitale (in sectiile de copii rotavirusul este in floare, vorba aia intri cu ceva in spital si iesi cu altceva...).
Trebuie sa te gandesti ca in tarile civilizate vaccinarea antirotavirus intra in schema obligatorie, deci stiu ei ce stiu!

Andre, sunt si eu curioasa de retete, te rog sa le postezi!

Am mai vrut sa va mai spun de un nou curent in diversificare, mai ales la copii hraniti la san: autodiversificarea. Zau ca daca si Teo o sa fie ca fratii ei de abia abia o sa reusesc s-o conving sa manace cu lingurita o sa incerc... De fapt la Timeea am ajuns sa o practic fara sa stiu ca asa ii zice ca nu-i placeau deloc papalistile date cu lingurita, in schimb manca bucatele pe care le culegea singura din farfurie.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Diana multumesc de articole. Retetele ma gandesc sa le scriu intr-un doc si sa le trimit pe mail ca sa nu piarda fetele postarile, e ok asa? Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neata
strumfy-felicitari pt ambitie, tine-o tot asa
Di- se poate sa nu am loc, o sa sterg din filmele sotului si mai incerc, sarumana de sfaturile pt diversificare
monica- pupam bebe vaccinat, vezi in capitrolele trecute au vorbit fetele mult de vaccinuri, a dat Diana mai ales, niste super explicatii
dankutza- sa-ti fie de bine, insanatosire grabnica
ramo- succes cu diversificarea
gabitza- pusee parca tot sunt la 3 saptamani
ionela- sa treceti cu bine peste aqceasta incercare , multumim de articole
Lavi - multumim de info despre diversificare, pupam vaccinatul hai fie si mamica
Ancuta - sa stii ca bate la usa, desi zicem noi 6 luni, dar uite acusi ne pregatim sa implinim 4 luni apoi 5 si tot asa
Coque - noi ne jucam cucu bau, cu oglinda fata verso, "uitel pe remus, uite floarea" rostogolori, pe picioare asa ca si cand ar fi cu liftul cica pt echilibru

tot ii bolboroseste stomacul

plecam nitelus revenim

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Raluci ...pentru mami si bubu.Plimbaretilor! Si noi mergem, dar dupa 3, cand vine tati!

Diana super interesante articolele!

Crissa bafta la vaccin!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Din topul intrebarilor stupide: vaccin se face si la 3 luni, nu? Ca ii implinim sambata si ar fi cazul sa ma interesez de un pediatru, nu? Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Din topul intrebarilor stupide: vaccin se face si la 3 luni, nu? Ca ii implinim sambata si ar fi cazul sa ma interesez de un pediatru, nu?

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa



La noi NU se face la 3 luni ( doar cele care il fac la 3 luni pe cel de la 2). In Iatalia, nu stiu daca se face


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Din topul intrebarilor stupide: vaccin se face si la 3 luni, nu? Ca ii implinim sambata si ar fi cazul sa ma interesez de un pediatru, nu?

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa




nu draguta mea, nu se face vaccin la 3 luni...la 2, la 4 , la 6 luni apoi la 1 an....eu asa stiu

pupicei

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Diana- multumim informatii. Apropo despre vaccinul pneunococic ce imi poti spune?

Ramo-sa ai spor cu diversificarea

Lalu - sper ca esti mai bine. nici nu vreau sa ma gandesc prin ce ai trecut



Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Andre eu cred ca ar trebui sa continui schema din romania. daca ati facut vaccin la 2 luni, fa la 4 luni

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput