Fulgusori de nov-dec 2009 (28)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

DianaR, fetelor nu am facut decat sa postez niste articole, ca idee in ceea ce priveste diversificarea. Nu intentionez nici pe departe sa starnesc o polemica pe baza acestui subiect. Dar cred ca e bine sa citim cu toate ca inca alaptam, si sper sa o facem cat mai mult de acum inainte.

Ancutza...da...eu sunt o romantica prin definitie! SI fecioru` ma mosteneste!

Am o problema: Rares a transpirat foarte tare...s-a trezit cu hainutele ude, aproape...si m-am uitat la el pe piele si i-au aprut niste bubite...pe manute si pe gat. Se poate sa fie de la caldura?Sau o alergie?
Ieri am mancat ceva mai multa smantana...se poate sa fi Facut o alergie de la laptele meu?

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Lavinia, de la caldura sunt bubitele. Cine a zis ca vrei sa starnesti polemici? E bine sa avem cat mai multe informatii si puncte de vedere sa avem din ce alege.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Lavinia, de la caldura sunt bubitele. Cine a zis ca vrei sa starnesti polemici? E bine sa avem cat mai multe informatii si puncte de vedere sa avem din ce alege.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete



Diana, iti multumesc!Sunt f ingrijorata!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Despre diversificare ... m-am abtinut pana acum sa ma informez, inca nu vreau sa stiu cum va fi, desi azi maine facem 3 lunite. Ceea ce intentionez sa fac este ce a spus Diana, adica sa ma joc. Chiara e o mancacioasa, tremura dupa mancare, nu putem manca de fatza cu ea ca se uita in gurile noastre si plange. In plus, eu am alergii grave la polen si la lapte ... inca nu stiu ce alimente va trebui sa evit. Dar as vrea sa gasesc un echilibru intre a-i oferi alimente pline de vitamine, fara sa o umflu. Am cumparat o carte dupa care dovlecelele sunt innebunite, are retete pentru fiecare zi, poate apuc sa postez cate o reteta sa nu o mai cumparati si voi. Dar as vrea ca totul sa fie un joc, sper sa-mi pastrez mintea relaxata sa ma pot juca cu alimentele si cu pitica. Diana Scuze ca te bat la cap cu intrebari, dar cand ai timp, te rog spune-mi la potentialul meu alergic, in afara de banana si capsuni ce sa mai evit? Super pediatra din Romania m-a sfatuit sa incep dupa luna a 5-a cu broccoli, fasole verde si avocado. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Lavi, eu cred ca discutiile in contradictoriu sunt constructive... nu inseamna cearta... inseamna idei diferse, argumentate din care avem cu toatele de invatat. Eu ma bucur daca vom ajunge sa scriem cat mai deschis opiniile despre diversificare si cat mai argumentat... asa voi crede in deciziile pe care le iau. E firesc sa nu ajungem toate la aceeasi concluzie... suntem 107 fiinte diferite care au grija de bebelusi diferiti.


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
Eu am o problema cu cerealele in sensul ca... nu prea as baga lapte de vaca sau lapte praf pentru a le amesteca... dar nici cu pompita nu ma vad prea des... In rest, cerealele ar fi ok pt mine... impedimentul ar fi , sincer vorbind, faptul ca nu sunt foarte prietenoasa cu pompa de san...


NIATZA si de la mine!
Ionico si io la fel, nu prea is prietena cu cerealele, din acelasi motiv ca trebuie amestecate cu laptic, ori io si pompa nu suntem prietene deloc, nu m-am muls spre rusinea mea niciodat, ca tot veni discutia. Nu am pompa, nu ma mulg..Cum sa ii dau atunci cereale??
Plus ca rechinasa mea e cam bulanoasa dupa parerea mea, si imi pare mie ca cerealele alea o sa o umfle mai rau..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

DIANA am stat pana la 1 noaptea sa descarc teatrul radiofonic ca nu ma mai aveam rabdare sa il am la mine in calculator.

Lidia


Lidia, nu esti singura, doar ca eu nu am putut sa mai stau la calculator, da nu puteam adormi cu gandu ca azi ascult Alchimistu si multe alteleIl Citisem mai demult, da am o memorie infinit de scurta, si uit mereu, voiam sa imi reimprospatez putin cartea

Diana, stii tu treaba cu mii de multu'

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

neata si de la noi!

Monica- si noi am facut Rotavirus, asa ne a recomandat pediatra, am facut deocamdata prima doza -300 de lei, nu a avut reactii adverse. eu i am spus pediatrei ca ea stie cel mai bine ce vaccinuri trebuie facute, mi a aratat schemele de vaccinare din alte tari...asta e... daca a facut pe agentul comercial sau nu...eu nu cred

Dankutza- curajoasa ca te intorci la munca. lucrezi in invatamant sau am intuit gresit?

Coque- si eu sunt cam confuza cu diversificarea.Iarasi atattea pareri si sa alegi ce e mai bineMie pediatrea mi a dat o schema care incepe cu suc de morcov, apoi mar la a doua masa a zilei
vom vedea

pupici cu soare de la tg mures

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

sa va mai spun ceva. aseara Ama si a tinut singura sticluta... nu stiu daca voluntar sau nu. am pus poza la semnatura ca nu stiu sa o pun in text

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Andre, uite aici un articol f fain, iti spune cum sa procedezi practic si ce sa eviti: http://www.wholesomebabyfood.com/allergy.htm
si unul iara f fain: http://www.allergynutrition.com/resources/FAQ/29/Pediatric%20Adding%20solids.pdf
Alt articol:
http://www.aaaai.org/patients/publicedmat/tips/preventioninchildren.stm


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput