Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Seara buna dragele

Iar am lipsit, am fost 2 zile la mama si de la ea nu prea pot sa intru.

Dienuta eu nu am remarcat o legatura intre greturi si sideremie, ba dimpotriva, de cand am inceput sa iau fier parca am niste greturi usoare seara!!
Nana m-ai terminat cu praji aia cu banana si cu ideea cu cioco alba, moartea mea...
Mira as vrea si eu sa mai renunt la dulciuri si fainoase, dar nu stiu care e secretul...am o burta de se mira toata lumea...
Mary nu stiu mai nimic de candida, nu am avut niciodata, dar sper sa rezolvi cu succes!
Sabina nasola afaza cu clienta si Cargusul...asa te intoarce pe dos o faza d-asta!! ca suntem si cu hormonii dati peste cap, si eu sunt mai mereu plina de nervi...
Artu felicitari pentru schimbarea prefixului la Sabinuta!! Mai avem putiiiiin!
taty-ana sper ca perioada ramasa sa fie mai usoara si sa treaca mai repede!
Ramona am rasfoit nitel din urma, o sa incerc sa intru maine sa-ti dau pm, dau cel tz poimaine...cu siteul- ca iar trebuie sa=l caut, soramea a fost cea care a facut munca de cercetare, eu doar m-am trezit in mijlocul problemei...
Sorana sa-ti traiasca baiatul, e absolut superb, ti-am vazut pozele pe webshot! Ma bucur ca a iesit bine petrecerea, pana la urma unde ati organizat?
Mamanati ai o burtica tare mica, nu stiu cum reusesti...eu ma tot consolez cu ideea ca sunt imensa pentru ca e burta de fata, dar nu stiu daca asa e...IAr Cami e o dulceata!
olivia_popa nici un argument pro domo, dar eu sunt pentru MIRCEA. E un nume perfect
fug la nani
sunt terminata

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 31+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Hello,

aici o o vreme.... Ba ninge ba e lapovita....brrrrr

Tatyana, esti la 10 min de mama mea; daca ai nevoie de orice, te rog sa imi zici; e singura, se plictiseste acasa si ii place mult sa "circule"; mai ales ca acum inteleg ca s-a terminat poleiul acolo, o pot ruga sa treaca din cand in cand pe la tine.
Iti poate aduce carti, mai lua una-alta daca ai nevoie;

Si repet, daca vrei carti in format electronic iti trimit pe mail; numa' zi ce te-ar mai bucura, ce te-ar face sa te simti un pic mai bine, ok?






Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neatza burticutze dagutze!
Fiinca sunt eu prima pe ziua de azi(cel putin asa era cand m-am apucat de scris) va servesc cu o cafeluta aromata si o gustarica aburinda
Am gasit cel mai tare carucior(din punctul meu de vedere),nu ai ce sa-i reprosezi sau cum sa-i ceri mai mult.Pentru mine(afona la capitolul bebei,sau necesitatile lor mi se pare gen OZN... www.orbitbaby.com/video/index.html" target="_blank">asta este.Dar si pretul..mi se pare mai fantastic
Mary eu m-am confruntat cu candida prin luna a 4-a..parca..am avut sintomele aferenta...s-a dovedit ca e ciupercuta "buclucasa",mi-a dat ovule pt mine si crema Clotrimazol(parca) pt sotul..timp de 7 zile,si am scapat fara mari batai de cap.Nu te ingrijora,nu e mare lucru,asa mi-a zis si mie doctorul,ca majoritatea gravidelor se intalnesc cu problema asta
Taty_ana imi pare rau pentru ce ti se intampla,si te inteleg ca te-ai saturat de spital.Si eu stau acasa si mi s-a acrit de cei 4 pereti ai mei.Eu sunt libera,daca ai nevoie de ceva,nu te jena sa ne spui si iti impingem o vizita,nu e nici un deranj
Mira stii ca sunt colega de suferinta cu ingrasatul,dar mie nu mi-a zis nimeni(inca) ca ar trebui sa iau masuri.Lasa iubita,grase si frumoase
Nicoleta_B sa stii ca ai un minus in catalog,ca de 2 capitole nu ne-ai mai delectat cu nici un banc.
Ruxi felicitari pentru bebei frumusei in grafic,si sa stapanesti sanatoasa cumparaturile
Olivia_popa din numele alese de tine,Mihai imi place cel mai mult
Nana pare delicioasa praji cu banane,dar din solidaritate fata de Mira,ma abtin..o sa mananc doar bananele,las negreasa pt fetele mai slabute
O zi frumoasa burticute!

poze
Cristina cu Seby 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

'Neata burtici !

Am dormit ceva mai bine decat noaptea trecuta, nu mi-a mai dat stomacul trezirea de atatea ori. Ma doare capul de dimineata (a inceput de ieri dupa masa), dar 100% e din cauza vremii: dupa primavara splendida de ieri, azi e gri si ploios... La ora unu am programare la medic, sa verificam colul. Ma duc cu vesti bune pentru medic: in afara de cateva contractii nedureroase scurte si raslete (cum e normal de altfel la varsta asta a sarcinii) nu s-a intamplat nimic; sper sa aiba si el vesti bune la schimb .

Tatiana , cum suntem azi?

Mary, Mira , nu merit asa aprecieri... Ceea ce am fac eu, ceea ce face Tatiana (intr-o pozitie mai ingrata decat mine) e perfect normal, exact la fel ati face si voi. Nu exista alta alternativa. Oricum, o sa avem cu ce le scoate ochii cand vor ajunge la pubertate si ne vor scoate din minti .

Mira, felicitari pentru vestile bune de la eco. E asa de frustrant sa vezi ca bebita iti intoarce spatele, cand tu abia astepti sa ajungi la eco s-o vezi! Sper ca iubiricea mica sa stea frumos la "poza" azi!

Mary, si eu stiu ca e o problema Candida Albicans la gravide, de fapt la orice femeie cu imunitatea scazuta. Si foarte multa lume care ia antibiotice (tot imunitate scazuta) are probleme cu aceasta ciuperca. De fapt Candida exista in mod natural in organismul nostru, numai ca se inmulteste necontrolat si cauzeaza probleme ori de cate ori gaseste o bresa in sistemul imunitar. Daca nu e vorba de o forma recurenta rezistenta, se trateaza usor. Dupa cate stiu exista ovule care nu sunt contraindicate in sarcina (Clotrimazol de exemplu, Canesten este tot Clotrimazol), asa ca, daca vom avea probleme, exista si rezolvare la indemana.

Laurita, o sa iti zic cum iese negresa alba, incerc sa-l conving pe sot sa o facem in weekend

Cris, am vazut si eu OZN-ul (am citit de el prima data pe un forum unde dezbateau taticii tema carucioare). Ii fain, da' acuma nu ma pot apuca sa-mi vand un rinichi sa-i fac trusou la iubirici !

Nana 28+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata fetelor!
Eu sunt intr-o pasa mai melancolica asa, n-am motive ci doar am picat in butoiul cu melancolie si nu prea imi arde de una alta.
Mai ma inveseleste gandul ca vineri imi vad baietelu la morfofetala. Mi-e tare dor si drag sa-l vad! Poate imi fac timp si ajung si eu la Baby Expo!
Aseara am facut un tiramisu cu capsuni, pe care abia astept sa-l degust azi!
In rest, va doresc o zi frumoasa!
Sunt pe aci si va citesc!


22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinettero spune:

Buna dimineata fetelor,
maine schimbam si noi prefixul facem 30 sapt si mergem si la doctor sa il vedem pe bebe. Abia astept, stau ca pe spini.
Azi e dragobetele deci va doresc sa fiti toate iubite si respectate.
Tatiana iti doresc multa putere, esti un exemplu pt noi toate, care uneori ne plangem pt lucruri minore(cel putin in cazul meu).
Mary si eu am scurgeri, nu pot fara absorbant zilnic, dr a spus ca sunt normale la sarcina, si daca nu sunt urat mirositoare sau daca nu provoaca mancarimi sa nu ne facem griji.
Referitor la greutate si eu am pus 12 kg, am s-o intreb maine pe dna dr daca e prea mult si daca tb sa iau masuri.
Si acum sa ma laud azi e ziua sotului meu, va dati seama nascut de dragobete, deci e predestinat sa iubeasca
Va pup! aveti grija de voi!

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Nico , se mai intampla sa ne trezim si busumflate fara un motiv anume din cand in cand... Dar daca o sa te duci la Baby Expo, GARANTAT o sa iti treaca instantaneu! Si daca mai iei in calcul si o felie delicioasa de tiramisu cu capsuni , se evapora toata melancolia din butoi!

Alinettero, sotului tau!

Nana 28+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

http://www.220.ro/REIHRN1z3N/Cum-Poti-Afla-Daca-Ai-Fata-Sau-Baiat pentru fetele care nu sunt sigure ce ascund in burtica

poze
Cristina cu Seby 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Am uitat sa va povestesc: aseara imi suna telefonul pe la opt, opt si ceva. Eu eram pe jumatate adormita (incercam sa stau cuminte fara laptop si televizor ca ma durea capul), dar am raspuns totusi: era doamna cu perna pentru gravide care foarte draguta m-a anuntat ca mi-a trimis pe mail, in premiera, noul model Flower Power, in compensatie pentru absenta lui Tweety. Mi s-a parut un gest fooaarte dragut, asa ca am si uitat de Tweety si am comandat!

Nana 28+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Alinettero La multi ani pentru sotiorul tau, aveti motive serioase pentru sarbatorit!!!
Mary eu m-am confruntat cu candida dupa antibioticile luate in prima sarcina si am tratat-o cu 2 ovule de Lomexim, nici in ziua de azi nu mai am probleme
Tatiana nici nu stii cat de puternica esti...si starile depresive sunt perfect normale in situatia ta dar vor trece ai sa vezi.Poti sa-mi trimiti nr tau pe privat daca vrei sa te mai tin de vorba, sunt campioana la vorbit muult, defapt cred ca ti-ai dat seama ca doar ne-am cunoscut.De cate ori schimb numarul saptamanilor ma gandesc la tine si ma rog sa ajungi cu bine la termen!!!


22+RIANA & CLARA 06.08.08

Mergi la inceput