Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Neata!

Un capitol plin de vesti bune si, desigur fara bebei grabiti!

Aici ninge!

Am avut o noapte grea asa ca am rezolvat de dim ce aveam de facut si o sa ma bag in pat;
A fost prima noapte cu insomnie insa datorata si bubitelor mele ce zici ca se activeaza mai rau seara...De-abia astept maine sa merg la dr;
Mi-am mai luat o crema (eucerin nustiuce) insa nici aia nu rezolva nimic.

TATYANA
Imi pare rau ca ai ajuns si la starea de depresie.
Nu iti place sa faci ceva gen crosetat/desenat/scris/facut bratari/citit, ceva?
Ca ti-ai mai umple timpul un pic.
Eu tot nu am inteles (sau nu ai zis tu poate) in ce spital esti?
Stai acolo pana nasti, nu?
ca trec toate repede, ai sa vezi! Stiu eu!




Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Sa avem parte de un capitol doar cu vesti bune !

Eu cel putin sunt happy ca asa il si incep, cu rezultate f. bune la eco , cu bebei f. bine dezvoltati pt 26 sapt + 5 zile, de 994 g si de 1019 g, unele masuratori mai mari decat termenul, altele in grafic, chiar avem un pic caput cam mare, mai ales fetita e capoasa !
Mi-a masurat si colul cu sonda endovag. si are 3,6 cm , deci sunt multumita ca nu a scazut sub 3 cm de la contractiile de zilele trecute

Fericita de vesti, am venit acasa si am comandat patuturile si balansoarul electric, care maxim vineri(daca nu joi) o sa imi ajunga

Am avut noroc si la cumparaturi azi, mi-am gasit colanti pt. gravide, pijama pt. alapatat si niste blugi cu burtica
In ultima sapatamana am simtit cum am explodat la burta, ma strang toti pantalonii ce-i aveam


Ruxi 26 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Tatyana eu iti doresc sa iti treaca timpul cat mai repede!

Cartile pt. bebei le-ai citit?
Cele gen Mama si copilul?

Ruxi 26 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Felicitari Ruxi, pentru vestile bune!
Adevarul ca vestile astea faine de la echo iti dau chef de cumparaturi! Sa stapaniti sanatosi ce ati cumparat!

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Tatyana
am multe carti in format electonic; daca te intereseaza zi-mi te rog si iti zic pe mail ce am si apoi iti trimit.

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Ruxi , ma bucur foarte mult de asa vesti bune!

Olivia, dintre numele alese de tine, mie imi place Mihai.

Sabina, si eu tot cadita de la Cam vreau, tot la 250 de lei o aveau in oferta. Pe muc cel mic am cautat si eu, dar nu mai au oferte. Am gasit-o acum si aici , ceva mai ieftina. Am vorbit cu ei la tel si au promis ca pana maine sa imi spuna daca o livreaza sau nu.

Nana 27+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

corina iti multumesc esti un suflet bun....nu vreau sa deranjez pe nimeni

nana mi-au dat lacrimile cand am citit....iti multumesc ca mi-ai dat puterea de a merge mai departe cu optimism ....in legatura cu branula am avut peste tot, acum e problema ca nu mai am vene,toate-s varza
arturici sunt in bucuresti in spitalul Elias,eu fiind din galati....nu pot croseta,impleti sau mai stiu eu ce ca sunt in perfuzii non stop....doar citit carti si cu voi pe net...cam atat....azi a fost mai bine c-a venit mama,sapt viitoare vine sotul...


va pup burtici...ati devenit ca o familie pt mine

26+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Dragi burtici!

Am ajuns la curent cu cititul si am retinut asa: Arturicii - 30 saptamini...Felicitari! acusi ajungem la capat:)!

Nana: felicitari pentru eroism si sa iti dea Domnul ca mica minune sa spele si sa lumineze tot ce a fost intunecat pina acum! Ai trecut printr-o groaza de evenimente dar DD e corect cu noi toti: iti va compensa totul in forma de bebe drag:)!

Tatiana: cu inima suntem aproape de tine si te intelegem prin ce treci insa incearca din rasputeri sa iti umpli timpul numai cu chestii frumoase! E mare lucru sa nu te simti depresiva...desi cred ca trecem prin astfel de probleme fiecare din noi, la un moment dat. Eu am fost tare supi azi... din nou atmosfera de la serviciu! Linisteste-te macar la ideea ca nu are cine sa iti faca mai mult rau la bebe si ca va veni si vremea buna cind vei avea mica minune la sin!

Va urmaresc din umbra! Va pupic cu mare drag!

Mary 26+ cu minune de

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Buna seara burticute fericite!!!

Alt capitol... sunteti fenomenal de rapide!
Am fost azi la doctor si totul e in regula, col lung si inchis, am vazut-o pe Maya putin la eco, da' nici de data asta nu a vrut sa se intoarca cu fata, sa o vedem si noi... Nu mi-a dat masuratori, mi-a zis doar ca e ok, ceea ce pe mine una ma multumeste. Singura problema e greutatea mea... doctorul mi-a indicat regim fara fainoase, dulciuri si prajeli. Voi incerca pe cat posibil sa exclud alimentele astea din meniul meu zilnic, pentru ca, se pare, consumul moderat nu e suficient pentru mine.

Sorana, la multi ani puiului tau!, chiar daca cu intarziere! Sa fie sanatos si sa creasca mare si cuminte.

Nati, Mary, Nico, nana, madutza, Sabina, va multumesc mult pentru sustinere. Am reusit sa ma mai linistesc, macar dupa ce ajung acasa

Mary, sper ca te simti mai bine! Ai grija si nu te surmena!

nana, saru'mana de recomandare, m-am uitat peste site si am vazut o gramada de bunatati. Atata doar ca va trebui sa ma concentrez pe retetele mai light...

Dana, felicitari pentru rezultate bune la eco! Frumos nume ati ales. Imi place.

artu, felicitari pentru schimbarea prefixului Sabinei, si multa sanatate! Sa stea acolo, in burtica, macar pana la 38 de saptamani. Multumim si pentru flori. Tare frumos buchetul!

margiana, nu te nelinisti! Din cate am vazut, majoritatea fetelor isi simt bebei diferit in zile diferite. Cateodata mai alerti, cateodata mai linistiti. Dar daca ecografia te va ajuta sa te linistesti, atunci fa-o!

OanaMar, asta cu pachetul Diamond obligatoriu mi se pare jecmaneala curata... Foarte urat din partea lor...

Tatyana, of... draga de tine... imi inchipui ca nu ti-e deloc usor. Insa atunci cand iti vei tine minunea in brate vei vedea ca a meritat totul. Sunt convinsa! Mult curaj in continuare si putere sa treci peste toate

Cristina Ma bucur ca sunteti bine, si tu, si bebe! Bine ai facut cu statul in pat. Sa nu te obosesti nici de acum inainte.

nana, mi-au dat lacrimile citindu-ti mesajul. Multe floricele pentru o mama erou! Asta esti tu pentru fetita ta, iar pentru noi un exemplu demn de urmat!

bubu, felicitari pentru bebei grasunei

Va pup burticute!!!! si va doresc o seara de vis!

Mira fericita 27+cu Maya Alesandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Dragele mele!
Vin si va intreb ceea ce am uitat mai sus: voua v-a dat de furca in sarcina, pina acum, caaandida ciuperca Albicans? Tare mi-i ca nu am scapat, ca tot am pomenit-o la ultima intilnire la medic: ii spun " oare candida..., despre care aud ca se cam inmulteste si da batai de cap in sarcina, sa ne apucam sa mai facem un test, ceva?" Medicul insa, fara sa stea pe ginduri sau sa ma invite "la calul balan" mi-a spus ca 95% din gravide o dezvolta cel putin o data... am plecat prea putin incintata de idee...si iata-ma, cred, afectata...
Mi s-a prescris, in caz ca apare, sa folosesc ovule si crema Canesten; cum situatia nu e ink ... "acida" as mai amina insa va cer si voua sfatul: ati tratat in sarcinile anterioare? Ce pareri aveti?

Va pupic, noapte buna!!!

Mary 26+ cu minune de

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”

Mergi la inceput