Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 88

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

am venit si noi din parc, am papat si acuma ne jucam cu deja celebrul elefant turcoaz

eu cred ca ieri copilul meu a plans de foame pentru ca acum i-am dat san, a plans la un moment dat l-a refuzat si apoi am inecrcat sa.i dau cereale. si SURPRIZAAA .. a mancat vreo 60 de ml de piure din ala. nu-i mai ajunge laptele, asa-i?

in alta ordine de idei ieri la doctor s-a imprieteneit cu o fetita de 7 luni. si gangurea la ea si s-au tinut de manuta.asa de rau imi pare ca nu am avut cu ce sa-i fac o fotografie. si, la un moment dat domnisoara s-a rusinat si baiatul meu zice "heeeiii" . se pune ca asta a fost primul cuvant?????



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

hepilica, felicitari de strategia cu papa.
Cred ca vom folosi si noi.
ieri a fost zi de cantar si cred ca suntem cam plinutzi asa ca ne pregatim sa introducem si legume (dupa ce imi aproba si doftora) si sa mai scoatem din laptic. (nu pot sa va spun cat papa ca nu ma credeti si ma mai trezesc si cu post pe teme asta)

NelaM, tare ma bucur ca te vad pe aici. Bravos pentru Ana Banana gimnasta lu' mama scumpa, ma duc sa caut pe la tine prin blog sa vad o poza mai noua cu struta regala.

Danuta1979, ajungem si in Cismigiu cumva. Si Dinu are ochii gri cu verde si parca si maro, sigur sunt in schimbare. Fetele cu 2 puiuti ne pot spune la ce varsta s-a definitivat culoarea la ochi la primii nascuti.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu0308

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

RALU rainforest jumperoo,l-am luat la 500 ron fara transport care mai e 29 ron.Mi-am permis ca pune si sora-mea jumatate si oricum o sa-l foloseasca si ea la copii ei

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


ABIA ASTEPT POZE...eu i-am luat BUMBO de stat in funduletz, asa ca sarim peste jumper

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi



aici intreb eu cum arata acest Bumbo si cine il face
si daca poti sa pui o poza cu el? please

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

A venit,a venit jumperul.Fug sa termin restul ca sa iau baiatul sa vad cum reactioneaza,abia astept

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


[emoticon cu pisica roasa de curiozitate..... ]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

fetelor, voi cum dati banana puilor? o faceti cu blenderul? iese asa ca un piureut subtire? eu nu am blender si am facut-o cu robotul la cutitul ala ca la babycook. asa trebuie sa iasa? mi se pare asa subtire...

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

am venit si noi din parc, am papat si acuma ne jucam cu deja celebrul elefant turcoaz

eu cred ca ieri copilul meu a plans de foame pentru ca acum i-am dat san, a plans la un moment dat l-a refuzat si apoi am inecrcat sa.i dau cereale. si SURPRIZAAA .. a mancat vreo 60 de ml de piure din ala. nu-i mai ajunge laptele, asa-i?

in alta ordine de idei ieri la doctor s-a imprieteneit cu o fetita de 7 luni. si gangurea la ea si s-au tinut de manuta.asa de rau imi pare ca nu am avut cu ce sa-i fac o fotografie. si, la un moment dat domnisoara s-a rusinat si baiatul meu zice "heeeiii" . se pune ca asta a fost primul cuvant?????



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre


sigur mami ca se pune.
e prima fraza de agatat
bravo Carol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

am venit si noi din parc, am papat si acuma ne jucam cu deja celebrul elefant turcoaz

eu cred ca ieri copilul meu a plans de foame pentru ca acum i-am dat san, a plans la un moment dat l-a refuzat si apoi am inecrcat sa.i dau cereale. si SURPRIZAAA .. a mancat vreo 60 de ml de piure din ala. nu-i mai ajunge laptele, asa-i?

in alta ordine de idei ieri la doctor s-a imprieteneit cu o fetita de 7 luni. si gangurea la ea si s-au tinut de manuta.asa de rau imi pare ca nu am avut cu ce sa-i fac o fotografie. si, la un moment dat domnisoara s-a rusinat si baiatul meu zice "heeeiii" . se pune ca asta a fost primul cuvant?????



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre


sigur mami ca se pune.
e prima fraza de agatat
bravo Carol

lui Dinu Andrei (14.09)


Don Carol ii spun de-acuma



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

fetelor, voi cum dati banana puilor? o faceti cu blenderul? iese asa ca un piureut subtire? eu nu am blender si am facut-o cu robotul la cutitul ala ca la babycook. asa trebuie sa iasa? mi se pare asa subtire...

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


HAI, ZICETI-MI , CA SE TREZESTE COPILU' SI TB SA-I DAU BANANA, NU INTELEGETI?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

fetelor, voi cum dati banana puilor? o faceti cu blenderul? iese asa ca un piureut subtire? eu nu am blender si am facut-o cu robotul la cutitul ala ca la babycook. asa trebuie sa iasa? mi se pare asa subtire...

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


HAI, ZICETI-MI , CA SE TREZESTE COPILU' SI TB SA-I DAU BANANA, NU INTELEGETI?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Hepilica, ti-ar spune maica daca ar stii....
da noi nu stim decat mango copt dar prin storcator ( se face ca un piure)
atat stiu atat iti spun.
Maia papatoare de bananutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

fetelor, voi cum dati banana puilor? o faceti cu blenderul? iese asa ca un piureut subtire? eu nu am blender si am facut-o cu robotul la cutitul ala ca la babycook. asa trebuie sa iasa? mi se pare asa subtire...

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


HAI, ZICETI-MI , CA SE TREZESTE COPILU' SI TB SA-I DAU BANANA, NU INTELEGETI?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


eu i-o pasam bine bine la furculita pana se facea pasta .. dar trebuie sa i-o dai imediat caci se inegreste ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput