Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 88

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Auzi la Uka cica ne streseaza cu pozele. Eu zic ca ma aflu la o expozitie cand ma uit la pozele voastre.

Ma bucur ca a fost frumos la intalneala.

Lullaby

Danuta Ai dreptate ca m-am simtit mai bine. A fost cineva sa ma mai ajute cu cel mic si de asta. Acum sunt singura cu el de vreo 2 ore dar tre sa vina sotz si trece si ziua asta.

Dana in sfarsit am reusit sa citesc si eu povestea nasterii prichidutei. Foarte frumos povestit. Mie nu mi-a iesit atat de bine. Oricum ma bucur tare ca s-a nimerit sa nasc in aceeasi zi cu tine si cu Raluk desi habar nu am avut de asta pana nu am ajuns acasa. Am ramas masca, cand am vazut coincidenta.

Ele super misto ca s-a nimerit asa.

Ioana bine ca ti-ai dat seama. Acum stii ca ai baiat mancacios.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doris_79

pupici nela si de la noi

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003
http://picasaweb.google.ro/103420065009604887088/PozeTheo#


Doris, ce scumpa e Theodora si nazdravan Andrei (cu pusu de coarne lu' mami)
Sa-ti traiasca si sa fie sanatosi si voiosi.
pe unde zici ca stai?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



am vazut si colectia de caciuli/palarii a carinei .. tare inspirata e mami a ta, insa, modelul face toti banii!!

stati pe loc sa fac cap nou, da?

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

[quote]citat din mesajul lui hepilica

fetelor, voi cum dati banana puilor? o faceti cu blenderul? iese asa ca un piureut subtire? eu nu am blender si am facut-o cu robotul la cutitul ala ca la babycook. asa trebuie sa iasa? mi se pare asa subtire...

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


HAI, ZICETI-MI , CA SE TREZESTE COPILU' SI TB SA-I DAU BANANA, NU INTELEGETI?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


eu i-o pasam bine bine la furculita pana se facea pasta .. dar trebuie sa i-o dai imediat caci se inegreste ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
[/quote

merci ellenuta. m-am dus la castronelul in care i-o pusesem si era neagra, intr-adevar. o sa-i prepar alta chiar inainte de a o servi .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Buna!
hepilica eu fac banana la blender - iese molicica, spumoasa parca. Noi ne-am plimbat cu Dragoselul azi, va pune Moni poze. Ma bucur ca v-ati simtit bine in parculet. Ma striga Luca, fug.

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

fetelor, voi cum dati banana puilor? o faceti cu blenderul? iese asa ca un piureut subtire? eu nu am blender si am facut-o cu robotul la cutitul ala ca la babycook. asa trebuie sa iasa? mi se pare asa subtire...

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


HAI, ZICETI-MI , CA SE TREZESTE COPILU' SI TB SA-I DAU BANANA, NU INTELEGETI?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.




If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Hai ca fac si eu ca Simona cu personajul pe care il impusti si nu vrea sa moara... inca una si ma duc.

Eu cand am citit topicul lui unombun, primul lucru care mi-a venit in cap a fost, culmea, un citat drag mie: " Veselia omului e ca mirosul florilor-, ea nu se inalta din suflete vestede." N. Iorga. Nu stiu de ce...

Despre noi: am fost ocupati ca i-am achizitionat la bebe cu picioare bicicleta! Si va dati seama ca tot weekndul am alergat dupa ea prin complex sa o prindem!
Si am mai luat si o lada cu nisip, ca tot suntem struti regali, sa avem unde sa ne bagam capul, din cand in cand (mai mult eu, trebuie sa recunosc)

Si m-am mai gandit la o chestie, sa nu va supere mesajul meu, sau sa il considerati vulgar... daca Techila (care mie mi-e tare draga, prima mireasa cu tepi pe care am vazut-o eu, si foarte frumoasa pe deasupra) le zice la bebe cu ochi si bebe cu falci putze... os parea deplasata daca ii zic si eu la bebe cu picioare pasarica?

Hai va pup, ca ma culc.
Asa imi trebe daca stau noaptea tarziu (e zece jumate la mine...)


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...


Nela



cred ca am luat-o razna ca m-am gandit ca i-ai cumparat bicicleta lui Sorin (imi imaginam cum se plimba el in cercuri, in mall cu bicla si Ana si cu tine stati si va uitati la el), apoi ca v-ati luat pisoi...., e clar sunt dusa si credula


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Citat:
citat din mesajul lui ralu0308

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

RALU rainforest jumperoo,l-am luat la 500 ron fara transport care mai e 29 ron.Mi-am permis ca pune si sora-mea jumatate si oricum o sa-l foloseasca si ea la copii ei

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


ABIA ASTEPT POZE...eu i-am luat BUMBO de stat in funduletz, asa ca sarim peste jumper

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi



aici intreb eu cum arata acest Bumbo si cine il face
si daca poti sa pui o poza cu el? please
lui Dinu Andrei (14.09)


Mergi pe linku POZE CU NOI si il vezi pe Alex stand in BUMBO

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns septoct2009 spune:



gata, s-a fabricat si bostanaria noua ..

89

elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu0308

Ca tot am deschis sb cu legumele...cum cantariti papa cat mananca? 45 gr, 155 gr? Eu fac din ochi o portie si habar n-am cat papa

Oare cat ar trebui sa pape la 5 luni juma?

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi


nici eu nu am cantar de grame, si ma orientez din ochi la paharele de la Avent (daca se urca piureul de mango pana la 50ml, zic si eu ca e bine )

Mergi la inceput