Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 88

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui monique02

Cristina mi-ar fi placut mult sa vin si eu dar imi facusem planuri sa imi spal masina azi ca nu se mai putea asa ca am urmatorul program: la doua vine bona sta cu Andreea, eu ma duc spal masina, vin acasa o scoatem pe Andreea in parc in Kiselef, eu intre timp ma duc sa o iau pe Teodora de la gradi o aduc in parc, ramane cu bona, eu o preiau pe Andreea si o aduc acasa


ai programul scris pe o foaie sau il stii pe de rost ?

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


eu cred ca l-a scris aici ca sa nu-l uite

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


cristinico, techiluto v-am cam luat prin surprindere .. nu stiati de unde sa ma luati, nu? a durat cateva secunde bune pana si-au dat seama fetele cine sunt .. si au inceput .. e elenuta, e elenuta ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


imi si inchipui ce surpriza a fost super!

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danuta1979


Intrebare. Bebelusii si-au schimbat deja culoarea ochilor? Ca a mea de ceva timp a trecut la un gri-verde si vad ca se mentine. Mai exista posibilitatea sa treaca in caprui sau raman asa verzui?
La voi cum e?

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent



Noi avem 5 luni juma si de la ochi verzi trecem la caprui. Au inceput sa se coloreze dar inca nu s-au facu decat un pic caprui. Eu cred ca mai dureaza

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


cristinico, techiluto v-am cam luat prin surprindere .. nu stiati de unde sa ma luati, nu? a durat cateva secunde bune pana si-au dat seama fetele cine sunt .. si au inceput .. e elenuta, e elenuta ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


da, tu ai dreptate, dar in capul meu era asa "taci c-o stiu, o stiu...o stiu..."dupa aia am vazut-o pe eve....nu ma era nicio indoiala.

ma mai bag la o tentativa de alimentat copii

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu0308

Ca tot am deschis sb cu legumele...cum cantariti papa cat mananca? 45 gr, 155 gr? Eu fac din ochi o portie si habar n-am cat papa

Oare cat ar trebui sa pape la 5 luni juma?

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi



eu am un cantar electronic cumparat de la niste neni care vindeau la bariera (la noi la bariera se vand tot felul de chestii...d-astea furate de prin tiruri, cred). e d-ala mare ca in piata. il tineam in beci de pomana de acum vreun an. nu ne trebuia cand l-am cumparat, dar a fost super ieftin si am zis ca ne-o folosi la ceva vreodata....
acum l-am adus in casa si cantaresc tot timpul papica maiei.
cred ca exista si cantare d-astea finute, micute, dichisite pe undeva de cumparat.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui monique02

Cristina mi-ar fi placut mult sa vin si eu dar imi facusem planuri sa imi spal masina azi ca nu se mai putea asa ca am urmatorul program: la doua vine bona sta cu Andreea, eu ma duc spal masina, vin acasa o scoatem pe Andreea in parc in Kiselef, eu intre timp ma duc sa o iau pe Teodora de la gradi o aduc in parc, ramane cu bona, eu o preiau pe Andreea si o aduc acasa


ai programul scris pe o foaie sau il stii pe de rost ?

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009




h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Ce tare cred ca a fost faza cu intalnirea surprinzatoare cu ELLE,ce norooase sunteti
DORIS ti-am vazut si eu copii,niste frumoasi
SELENE si eu vad "telenovele" turcesti,imi plac de mor si au cativa actori
TECHILA bafta la hrabit copii
Exista si cantare mici si delicate cum zicea Hepilica,sunt undeva intre 50-70 ron si-a luat mama dar eu nu folosesc sa-i cantaresc papica lui Iri,ii dau din ochi
Abia acum am terminat curatenia,ma duc sa fac un dus si apoi sa desfac jumperul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Fragutza - daaa, sunt mama diversificarii si regina fructelor. hehehe... pe naiba. o sa vezi cum o sa fii si tu dupa 2 saptamani de legume - fructe. n-o sa stii ce combinatii sa mai faci...
ti-am trimis mail.

chiar asa, mai stiti magazinele / aprozarele alea care se numeau "legume - fructe" si in care gaseai fulgi de cartofi?



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

noah ca am ajuns si eu comp ca acasa suntem de la 16:00.

mai fetelor voi stiti ce frumuseti avem noi in dovlecime?
eu nu am poze, dar va spun cu mana pe inima ca sunt super dovleceii nostrii.

Natalixu e asa de delicata si scumpa, in poze pare grasutza dar nu e deloc, si e asa finutza. Si o iubeste asa de tare pe mami. Care mami arata super.

Emma a stat tare cumintica in carut si a studiat bebelacii a si papat putin. Pup fata dulce.

Alessia, sta ca o regina in landou cu perne sub ea, sa-i vada nasucul mic ce se intampla prin jur. E o gogosica numa' buna de papat.

Am vazut-o si pe Eva, e la fel de scumpa si in realitate

Doamne cat imi doresc si eu o fetita.

Bebe cu putza a fost foarte vorbaret si interesat de lume iar bebe cu falci stat asa linistit si privea pe sub gene lumea. Dana e pilot de carucior cu volan si se descurca super cu bebecii. Bine, io sunt convinsa ca acasa o mai pune si pe techila la treaba si pe mihaita, da in parc s-a descurcat singura.


Lullaby are Alexutz dragalas si emotionat de intalnire. Dupa un timp a obosit de la atata comotion in jurul lui cred, si a vrut acasa cu mami.

fetele, e asa frumos sa te vezi in gasca, o mai facem.
Cristina si Emma, au stat cu noi in parc pana pe la 15:30 cand ele mergeau sa-l ia pe Andrei de la gradi si Dinu a facut treaba aia rusinoasa de a trebuit musai sa plecam acasa

acum am dat raportu', urmeaza pozele de la paparazzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM
Uka, mi-am adus aminte ca vreau neaparat sa iti zic ca esti foarte draguta. Pe mine personal ma impresionezi cu pozele Carinei si cu comentariile (bine, ai si model de prima mana). Si apoi pentru ca ai fost tare dulce cu mesajul tau catre Monikus. Mie imi esti tare draga si sa stii ca nu e nevoie sa ma nominalizezi.
Doamne, prin cate ati trecut si voi (cu accidentul sotului...)



TU esti cea draguta, sa-mi spui cuvintele astea.. Le apreciez din tot sufletul, mai ales ca aveam impresia ca nu fac nici doi bani pe forumul asta, doar va stresez cu poze..
Multumesc multumesc!!



Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput