Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 88

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Raluca, va pup. Am intrat pe mail sa vad pozele cu paunita. Este o frumoasa. Ultimele poze sunt foarte reusite, cele in care o trageati de mustati, ca pe un pisicut, sa isi arate gingiile.
E foarte bine proportionata Natalix, imi place tare mult de ea, cum sa dezvoltat. Desi "cu greutate", este o delicata!

Ai fost o figura cu coastele si cu slingul...

As mai avea o gramada de scris, si nici nu v-am zis despre noi, dar las' ca si maine e o zi.


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Hai ca fac si eu ca Simona cu personajul pe care il impusti si nu vrea sa moara... inca una si ma duc.

Eu cand am citit topicul lui unombun, primul lucru care mi-a venit in cap a fost, culmea, un citat drag mie: " Veselia omului e ca mirosul florilor-, ea nu se inalta din suflete vestede." N. Iorga. Nu stiu de ce...

Despre noi: am fost ocupati ca i-am achizitionat la bebe cu picioare bicicleta! Si va dati seama ca tot weekndul am alergat dupa ea prin complex sa o prindem!
Si am mai luat si o lada cu nisip, ca tot suntem struti regali, sa avem unde sa ne bagam capul, din cand in cand (mai mult eu, trebuie sa recunosc)

Si m-am mai gandit la o chestie, sa nu va supere mesajul meu, sau sa il considerati vulgar... daca Techila (care mie mi-e tare draga, prima mireasa cu tepi pe care am vazut-o eu, si foarte frumoasa pe deasupra) le zice la bebe cu ochi si bebe cu falci putze... os parea deplasata daca ii zic si eu la bebe cu picioare pasarica?

Hai va pup, ca ma culc.
Asa imi trebe daca stau noaptea tarziu (e zece jumate la mine...)


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Nelaaaa....vai ce mi-au lipsit mesajele tale..noroc ca te citesc zilnic pe blog. Care btw e super...asa stare de bine imi da!

Esti mortala cu ultimul mesaj....



de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

pupici nela si de la noi

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003
http://picasaweb.google.ro/103420065009604887088/PozeTheo#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

ola gagicelor,

am ajuns acasa si noi acum vreo ora...as mai fi stat la prac ca era tare frumos, dar putza stefan a avut chef de matzaiala si schimonoseala...asa ca a trebuit sa venim acasa. in parc nu au vrut sa mananace, am sperat sa manance macar acasa. ei bine nu....nici macar. i-am pus in pat, poate s-or culca...or fi mataiti asa de la somn...nici nu stiu cum sa procedez pe viitor ca sa ies la parc...

oricum am vazut pui frumosi si mamici frumoase rau de tot

aparat foto am avut, dar nu l-am folosit. erau destui paparazzi si fara mine.

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Ca tot am deschis sb cu legumele...cum cantariti papa cat mananca? 45 gr, 155 gr? Eu fac din ochi o portie si habar n-am cat papa

Oare cat ar trebui sa pape la 5 luni juma?

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Cecilia, am vazutara ca incepusi lucrul! Mama ei de treaba, si pe mine m-a intebat sefu' daca mi-am gasit nany! Niet, zaiet! Nu mi-am gasit si mai sunt 3 luni... of of, mai mai. Cum e la job? Nu ti-a fost greu? Mamrutza ce mai face? Ce mai are in meniu? Te pup.

Doris, am vazut si pozicile tale... doamne, ca m-am emotionat la aia cu bebele cu vernix pe ea... ce frumos!

Acu' chiar ca ma duc.
Va pup.


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui monique02

Cristina mi-ar fi placut mult sa vin si eu dar imi facusem planuri sa imi spal masina azi ca nu se mai putea asa ca am urmatorul program: la doua vine bona sta cu Andreea, eu ma duc spal masina, vin acasa o scoatem pe Andreea in parc in Kiselef, eu intre timp ma duc sa o iau pe Teodora de la gradi o aduc in parc, ramane cu bona, eu o preiau pe Andreea si o aduc acasa


ai programul scris pe o foaie sau il stii pe de rost ?

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna fetelor

La multi ani Lisei si lui Calin!!!

Asteptam si noi poze de la intalnire. Eu din pacate nu am permis auto implicit masina si mi-ar fi fost greu sa ajung la intalnire cu fata si caruciorul (sotul e la munca, ca altfel ne ducea el cu masina. Poate data viitoare.

Monikus, imi pare bine sa te vad activa. Pari mult mai in forma azi. Bravo tie.

Intrebare. Bebelusii si-au schimbat deja culoarea ochilor? Ca a mea de ceva timp a trecut la un gri-verde si vad ca se mentine. Mai exista posibilitatea sa treaca in caprui sau raman asa verzui?
La voi cum e?

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


cristinico, techiluto v-am cam luat prin surprindere .. nu stiati de unde sa ma luati, nu? a durat cateva secunde bune pana si-au dat seama fetele cine sunt .. si au inceput .. e elenuta, e elenuta ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput