Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 88

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Citat:
citat din mesajul lui suede

Noi mergem intr-o jumatate de ora in parc.
Veniti?

Citat:
citat din mesajul lui mkunigunda

Monica ti-am dat PM.
Suede poate vorbim si ne intalnim la o plimbare cu fetele din zona IOR.

Doris bine ai venit!

Luto felicitari ptr slabit!

Fugim si noi 1/2 ora pana afara.

Pupici.




Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI


Am fost deja, ti-am dat PM cu nr meu de tel, vorbim sa ne sincronizam mai bine, ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna fetelor!!
Aseara m-a zapacit Loris, mi-a luat 2 ore sa-l fac sa doarma in patutz la el, cum il puneam, incepea sa planga...Si de fapt sotz a reusit, ca eu deja imi smulgeam parul din cap de nervi...

Am cateva intrebari pentru fetele din Constanta si nu numai: noi ne vom petrece concediul in tara, la mare. Am dori sa inchiriem un apart cu 3 camere, in CT, si sa mergem pe plaja din Mamaia.
Aveti vreo idee, cunoasteti apart de inchiriat, care sa fie cat mai aproape de Mamaia (chiar, spre ce cartiere ar trebui sa ma orientez?)?
Care e cea mai curata plaja?

Am uitat ce mai vroiam sa zic...
O zi buna tuturor

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

A venit,a venit jumperul.Fug sa termin restul ca sa iau baiatul sa vad cum reactioneaza,abia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

A venit,a venit jumperul.Fug sa termin restul ca sa iau baiatul sa vad cum reactioneaza,abia astept

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


Vrem filmuletz!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Doris, bine ai venit .
Activeaza-ti si PM-ul ca sa iti dau nr meu de telefon. Eu stau langa circa 13, si mimika la Trapezului, deci stam aproape de tine. Azi noi am iesit la 11 si ceva, daca vrei, te sunam maine si pe tine si facem gasca mai mare
Bine, eu aveam in gand maine daca-i frumos sa ii fac o vizita Kingai in Titanii dar vedem

POze de la intalneala baietilor va pun mai tariu ca acum vreau sa fac si eu ceva de papa.

Pupizez

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

RALU morcov,nici la al meu nu i-a placut pastarnacul,patrunjel inca nu i-am dat.Incearca combinatia morcov-dovlevel,e tare bun.Eu am pus putin unt la inceput si apoi am invatat de la fete sa pun o picatura de ulei de maslina

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI


o perioada din viata mea Rasplata a sosit


pastarnacu si patrunjelul sunt aromate tare. DA CU CINE SA SEMENE MOGALDEATA, eu nici nu stiam cum arata pastarnacu pana sa ii cumpar pt supa lui Alex.

Offffffffffff, se duce toata treaba cu legumele mele...tre sa bag untu si uleiu mai repede decat planificasem...
Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

RALU rainforest jumperoo,l-am luat la 500 ron fara transport care mai e 29 ron.Mi-am permis ca pune si sora-mea jumatate si oricum o sa-l foloseasca si ea la copii ei

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


ABIA ASTEPT POZE...eu i-am luat BUMBO de stat in funduletz, asa ca sarim peste jumper

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

I'm back!

A fost fff frumos, ne-am plimbat, am povestit, am vazut copilasi frumosi si cumintei.
Ce sa zic, mai vreaaau girls sa iesim ca eu ma cam salbaticisem aici!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Crisbebe ai fost tare cu mesajul despre o anume duoamna (techila ar trebui sa ceri drepturi de autor). Cat despre Alex, eu zic ca rau ai facut ca nu l-ai invatat cu semafoarele.

Luto, ai fost unomrau si ai indraznit sa-l superi pe marele cuceritor? Inca nu am ajuns la poze dar urmeaza.

Delia te pup cu mare drag si felicitari pt jonglerita ta. E tare frumusica.

Gata capitolul. Acum incerc sa vad poze cand il linistesc pe cel mic.


Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Buna fetele,

Stiti ca eu nu prea scriu, sint insa in urma cu 2 capitole si vad cit se chinuie Monikus cu baietelul.
Pot sa iti spun si eu ca primul copil baiat fiind a fost tot asa urlacios...ei nu chiar asa dar...pe aproape... il plimbam in brate cind eu cind mama, cind ieseam afara nu statea in carucior... nu domea... plecam cu el de acasa in carut in 5 min il luam in brate...si impingeam pe strada si carut si caram in brate si copil... ma rog...a trecut
Acum am fata LA FEL DE URLACIOASA... ca sa adoarma o duc la HOTA MULTUMESC Nela de idee - de cind am citit aici pe forum de hota doar la hota o adorm... 5-10 min max e deja in lumea viselor... BINE... o mai trezeste si cel mare dupa ce doar o pun in patut dar o aduc din nou la bucatarie si o "bag" la hota... Poti incerca si hota.. si INTR-ADEVAR daca il auzi ca plinge nu poti dormi...dar mama mea iesea cu baiatul afara la plimbare si eu dormeam - incearca si variantele astea...
Iti tin pumnii Monikus si o sa treaca si o sa iti fie dor de zilele astea de puiul mic... nu imi vine sa cred ca vineri face baiatul meu cel mare 2 ani... pling intr-una ca eu IL VREAU mic inapoi .

Va pup si sper sa ajung la zi...



Mergi la inceput