LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**164**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

EFECTELE ALAPTATULUI.Tanara sotie ii trimite de la spital o telegrama sotului:"Scumpul meu Petre, alaltaieri s-a nascut ingerasul nostru de baiat. E dulce, dar din pacate eu nu am lapte, asa ca am fost obligata sa angajez o doica de lapte din Grenada . Eu n-am nici o vina, dar se pare ca din cauza ca ea este negresa, pielea copilului s-a inchis la culoare si este aproape neagra. Te iubesc si abia astept sa viu acasa cu odorul nostru.Telegrama lui Petre catre mama lui, proaspata bunica:"Draga mama, Anca a nascut alaltaieri un baiat. Totul a decurs bine, dar ea neavand lapte, a fost obligata sa angajeze o doica de lapte din Grenada care este negresa. Cum a inceput sa alapteze copilul, pielea lui delicata a devenit neagra. Anca n-are nici o vina ca n-a gasit o doica alba. Te sarut cu drag, fiul tau Petre.Telegrama Mamei catre Petre:Draga Petrisor, ma bucur ca sunt bunica si va felicit. Pot s-o inteleg pe Anca, pentru ca eu am fost exact in aceiasi situatie cand te-am nascut. N-am avut lapte si a trebuit sa te hranesc cu lapte de vaca. Eu n-am nici o vina ca ai iesit un bou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

So, viata fiecareia e plina de... frustrari intr-o anumita masura. Si eu ma revolt, ma intreb, ma necajesc de nedreptati uneori daaar, cu toate astea, nu pot sa nu ma opresc sa ma gandesc cat sunt de fericita si cat de multe am primit de la viata! Si pentru asta ii multumesc zilnic lui Dumnezeu.



Georgiana , ai de la mine un buchet mare de virtuale deocamdata !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

am si eu nevoie de o parere:
stiu ca la voi nu-i cazul dar poate ati auzit pe la alte mamici...
noi suntem cu laptele fara lactoza; pana acum a "baut" aptamil pepti, acum am trecut pe nutrien junior cu la fel de multe succesuri
poate ati auzit de un lapte din asta special care sa fie mai bine acceptat de bebelusi? (ca noi cu 0-30 ml nu se prea poate spune ca bem lapte)


Cu ceva timp in urma, cand a avut un episod diareic, i-am dat Adelei lapte fara lactoza, nu-i prea placea, iar pedi m-a sfatuit sa i-l prepar cu mucilagiu de orez, ca il accepta mai bine. (Bine in cazul nostru, mucilagiul de orez ajuta si el, dar nu asta era scopul) Intr-adevar l-a acceptat mai bine si acum cand e mai mofturoasa ii mai fac laptele cu mucilgiu de orez si ii place mai mult. Incearca si asa, poate merge.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Legat de petrecerea de 1 an

Va dau si eu 1 idee pt petrecerea bebeilor: sa aranjati la vreo gradinita [eventual particulara] un program in zi de sambata, intre orele 5-8, acolo de obicei sunt jucarii si masute speciale pt copii, si chiar si educatoare pe post de animation team. Noi am fost la asa ceva acum vreo sapta, va dau poze, si desi erau copii 3-5 ani, bb3 a fost in mare forma, si toate jucariile si toata gradinita erau ale lui!!! Asta ca o solutie si pentru nestres acasa, si nici standardul mcdonalds...
Revin cu poze.

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello fetele !!

A venit primavaraaaaa asa ca va rog lasati melancoliile deoparte !!

Ilinca, multa sanatate lui Manole, nu am un caine dar imi imaginez ca e ca un membru al familiei si cred ca e tare greu sa-l vezi suferind

Ayla, am citit toate mesajele tale dar sincer ma depaseste esenta lor asa iti trimit un buchet mare de sa te inveseleasca

Aris imi place stilul stau si imi esti tare draga Esti printre putinii oameni pe care ii cunosc care nu joaca teatru si nu vor sa para altceva dect sunt ''ca da bine'' si au curajul sa isi spuna parerea lor sincera si ceea ce simt


Nikoleta, si tie un ca sa treaca supararile tale si sincer dupa ce am citit mesajele tale am inteles de ce i-ai dat niste branza topita si cremwursti lui Mario cred ca ai fost sfatuita bine de tot de ai tai,nu?!
O sa vina vremea sa va mutati la casa voastra si sa fiti o familie fericita caci daca va iubiti totul e posibil

Georgiana, pt tine inca o data multi pt taria de care dai dovada ; nici nu vreu sa ma gandesc prin ce treci si sper sa nu experimentez niciodata, stiu doar ce ganduri am avut in cap cand mi-a venit rezultatul naspa la Pap care pana la urma a fost un fleac si s-a rezolvat darrrr cate scenarii imi veneau in cap doar eu stiu si nimeni altcineva pt ca nu imi place sa ma exteriorizez in asemenea momente, asta e, simt ca oricum nu ma ajuta cu nimic




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

So, viata fiecareia e plina de... frustrari intr-o anumita masura. Si eu ma revolt, ma intreb, ma necajesc de nedreptati uneori daaar, cu toate astea, nu pot sa nu ma opresc sa ma gandesc cat sunt de fericita si cat de multe am primit de la viata! Si pentru asta ii multumesc zilnic lui Dumnezeu.



Georgiana , ai de la mine un buchet mare de virtuale deocamdata !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Hai tu cu florile si eu dau o bere! La fel si la toate tufetele care m-au sprijinit azi!

Pupici

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

O si mi-am adus aminte ce m-a incurajat Dyanna(care mi-a dat informatii din miezul problemei fiind domeniul ei) atunci si am cam stresat-o cu intrebari idioate, asa-i ?!

Asa ca multi si pt tine sa faci fata la audit

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

So, viata fiecareia e plina de... frustrari intr-o anumita masura. Si eu ma revolt, ma intreb, ma necajesc de nedreptati uneori daaar, cu toate astea, nu pot sa nu ma opresc sa ma gandesc cat sunt de fericita si cat de multe am primit de la viata! Si pentru asta ii multumesc zilnic lui Dumnezeu.



Georgiana , ai de la mine un buchet mare de virtuale deocamdata !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Hai tu cu florile si eu dau o bere! La fel si la toate tufetele care m-au sprijinit azi!

Pupici

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009



Nu zii de doua ori ca te trezesti cu noi in vizita

Dar poti sa dai berea in iunie cand vin cu Zambarici la control pt pata ei de pe cap , eei alta poveste, alt stres, cand am descoperit-o nu vreti sa simtiti ce am simtit eu ,toate informatiile pe care le gaseam indicau posibilitate mare de malignizare , am mers a doua zi la un dermatolog aici care mi-a cam dat de inteles acelasi lucru si pana am ajuns la proful asta universitar care mi-a zis clar ce e, cum se numeste si ca nu are tendinte de malignizare e iar din alt film, dar sper ca va fi bine totul

Concluzia e ca in iunie ne vedem la o bere !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Asa, deci cateva poze, nu foarte profi, despre o petrecere pt copilasi mici.

http://picasaweb.google.com/AncaNicolae2002/PozeCuNoi#5441453418269003634


Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Aaa, si acum am vazut, iar o sa se amuze novus cum e bb3 cu dresu-n gat! :))

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 9 luni

Mergi la inceput