LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**164**

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Asa, deci cateva poze, nu foarte profi, despre o petrecere pt copilasi mici.

http://picasaweb.google.com/AncaNicolae2002/PozeCuNoi#5441453418269003634


Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 9 luni


Te-am ochit imediat si pe tine, dupa lungimea fustei !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Aaa, si acum am vazut, iar o sa se amuze novus cum e bb3 cu dresu-n gat! :))

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 9 luni


Inconfundabil !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mai, da' nu vad io bine sau bb3 e in bratze la un sexos?
Georgiana, mi-ai facut pofta de bere!! Deci Georgi, novus: in iunie la Cluj? Ca pana acolo m-as aventura si io, ca mi-e tare dor de Cluj si inca n-am vizitat niciun mall
Niko, iaurturi de fructe fara coloranti sunt la Humana, numa ca-s mai scumputze (la Real sunt totusi mai ieftine ca-n farmacii); noi avem noroc ca-i ia soacra mereu. Cu afine-i plac cel mai mult...bine, si mie-mi plac, daca lasa ceva ling cutia:)))
Nu v-am zis ca de ieri am reluat plimbarile...dupa aproape 2 luni de hibernare...da, stiu, as merita sa primesc pietre, nu banalele rosii, dar pe de alta parte Sophiphica n-a fost racita nici juma de zi....
Oricum azi si ieri ne-am plimbat cate 2 ore. Am intrat si la medicul de familion la masuratori, ca bine-nteles ca nu mai fusesem de 2 luni. Are 7.950 g (nu putea sa aiba 8!:)) si 76 cm. De luat in greutate n-a luat decatvreo 600 de grame in 2 luni, dar la cat a devenit de plimbareatza, nu ma mir...e manechina. Dar e destul de lungutza...sau nu?!!
Of, imi pare rau de Platinatu', biata Florinela...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Georgiana, mi-ai facut pofta de bere!! Deci Georgi, novus: in iunie la Cluj? Ca pana acolo m-as aventura si io, ca mi-e tare dor de Cluj si inca n-am vizitat niciun mall


Da da da da da !!!

Si ne vedem la mall ca noi sigur avem programarea mai pe seara asa ca avem vreme de un shopping si 2 beri !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Geanina

daca zici ca micuta bea doar 0-30 ml, eu in locul tau as incerca sa dau laptele sub alta forma, oricum daca papa iaurt e fb. Aris si ea a avut probleme cu vitamina, nu mai dorea lapte, si parca medicul zisese ca daca papa iaurt si alte branzeturi, isi face cura de calciu pe zi, deci nu trebuie silit copilul cu lapte, mai ales ca deja au 9-10 luni copiii nostrii, si in plus se stie ca unii copii si adulti chiar nu mai pun gura pe lapte ani de-a randul. Poate niste budinca facuta cu laptele acela al vostru ar manca-o mai cu placere?

Mai intreb si eu prin jur, dar zau dc pt 30 ml merita sa te chinui asa...

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 9 luni


anca ca-mi esti fff draga

sa stii ca nu ma chinui; eu am rabdare si in fiecare dimineata/noapte sper ca poate-poate bea mai mult
ar fi ok daca ar manca branza la doua mese insa mai nou nu o vrea decat la masa de la 5 asa ca insistam, insistam
am inceput sa-i dau parmezan - 1 lingurita amestecat in pireul de legume de la pranz, dar nu cred ca-i suficient per total lactate
iaurtul, desi il fac in casa ca sa fie mai putin acru, nu pot sa-i dau mai mult de 2 ori /sapt si atunci dimineata, cand nu manaca mai nimic

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Niko ma bucur ca ai scris. Las' ca ajungeti voi la casa voastra si va fi bine. Sa stii ca si la noi, desi stam la casa noastra, se resimt influentele familiei extinse in cresterea copilului, nu ai cum sa-l tii departe de restul familiei. Nu te ingrijora, Mario simte cat il iubesti si influenta principala tu o ai. Ce se impregneaza in el acum sunt mai degraba sentimente care raman in subconstient, dar vazusem un filmuletz cu un nene care arata ca mai tarziu constientul poate rescrie experientele alea. Cu alte cuvinte, ai tot timpul sa schimbi in educatia lui tot ce nu-ti place.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

denisamada - multumesc pentru idee
voi incerca si asa desi cam am inima stransa ca noi si-asa ne luptam cu constipatia



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

anca - si eu asociez ciorapeii pana in gat cu bb3

cu ff putine exceptii, tot asa l-am vazut in poze

si fusta ta scurta

deabia astept vara, sa te vedem si decoltata mamico

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

georgiana - multi-multi pupici
sunt alaturi de tine cu tot sufletul meu

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20

gata...mi-am usurat sufletul
acum am citit mai multe despre cateva dintre voi...si imi dau seama ca tuturor ne-a fost extrem de greu laa un mom dat.
nu stiu daca mai tineti minte,dar eu la inceput eram f dezamagita caci nimeni,dar absolut nimeni nu era de acord cu faptul ca eram insarcinata...nici mama...nici mihai..nici una din surorile mele...toti erau pt avort...iar eu mergem la servici si ma uitam p youtube la filmultete antiavort...citeam p site-uri...si ma chinuiam singura...intr-o seara,cand am venit la parintii mei...si am vb cu mama sa ii spun ca sunt gravi...vai ce vorbe urate mi-a spus...mihai nici nu era de fata,nu stia k vb cu mama...era sus la sora mea,bea o bere cu cumnatul meu (nasul lui mario)...iar mama mi-a vb intr-un stil mi-a spus chiar,citez,k nu pot uita "treaba ta,nu ai decat sa il tii,dar sa nu vi la mine,k o firimitura de paine nu iti dau"...credeti-ma k plang cand imi amintesc,de fapt,sincer nu stiu de ce ma chinui amintindu-mi si culmea ironiei,tot la ea in casa am ajuns...desi nu la cheremul lor...iar acum e topita dupaa Mario...ar fi meritat sa nu il vada nici o secunda...sa nu il tina in brate un moment...dar oricare ar fi fost situatia...e MAMA si nu i-as fi putut face una ca asta...

MARIO-ANDREI-SUFLETELUL MEU





Niko,

Si eu am auzit cuvinte grele la un moment dat. Era cu totul alta situatie (cred ca ai citit la povestea nasterii, daca nu ai linkul la data nasterii piticului). Bunica mea, la care e gandacul acum, ca eu a trebuit sa merg la facultate m-a facut curva si m-a injurat. Si pe mine inca ma mai doare sufletul cand ma gandesc la perioada aia. E doar un exemplu. Mai am. DAR vreau sa le acord circumstante atenuante, socul vestii "Monica se marita cu un barbat cu 20 de ani mai mare" a fost amplificat de diversi care i-au inrait impotriva noastra. Sunt sigura ca si mama ta regreta ce ti-a spus atunci, asa cum sunt sigura ca acum tata regreta ca n-a venit la nunta mea. Ce vreau sa subliniez e ca socul unei vesti ca asta, socul de a afla ca propriul lor copil nu mai e copil, ci adult, i-a facut sa reactioneze disporportionat. Gandeste-te la cate au facut pt tine, asa cum si eu ma gandesc cat m-au ajutat de cand am ramas insarcinata, si incearca sa pui in balanta si sa ierti.
Si nu mai da apa la soareci, ca se surpa fundatia la care ai muncit asta-vara!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput