LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**164**

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

salutare
eu am iesit sa ne aerisim creierul si m-a sunat sotul ca ne invita la masa...asa ca ne-am intalnit in orash ca doi porumbei...doar ca eu aveam si puiul legat de gat.
pe Alecu a incerc sa il agatze o gagica de 9 luni dar el nu si nu...si a incercat fata toate gangurelile pe care le avea in repertoriu. am mancat zdravan si noi si piti care a ras un cartof copt si un fresh de porto(avantaj bautul cu paiul).

baaai copilul meu face ca brontazaurul cand vede copii. nu pot sa redau sunetul dar o sa-l inregistrez...oricum ideea e ca ii sperie chiar si pe cei mult mai mari

voi cum stati la capitolul maini uscate? ca la mine a dat sangele...ma spal ca isterica non-stop si in plus cred ca e de vina frigul depana acum. nu face fatza nici o crema pt ca in 5min ma spal iar

anca - transmite-i Florinelei multa sanatate pt platinat
ma uit si eu acush pe poze...daca ma mai lasa piticul

novus -

niko- nu v-ati aerisit destul?

ilinca - felicitari pt iesire..nu te stresa de ce zicem noi, fiecare stie mai bine cum ii e puiului mai bine. si felicitari pt dimensiuni. este f inalta. eu l-am masurat in picioare pe asta si nu imi da decat 73 deshi nu mai incape in nici o haina si am inceput sa cumpar de 18luni ca alea de 12 sunt mici mici.
despre manole...nici nu pot sa spun ceva...e groaznicmacar a fost si este un caine f f norocos...sa fie atat de iubit

gianina - vorbeste cu Shasa..si Petru are intoleranta la lactoza..poate stie ceva


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

cum mai Chatonel??? ai lasat baiatul cu ochii in soare???
trebuia sa il pun sa stea in genunchi macar


25 martie 2009



LOOL, ce sa stea el in genunchi? poate pe genunchi (ai mei)

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bogdana si , offf, ce bine era daca erau doar bucurile la dublu/triplu...

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

aris -


sashaaaaa?

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

vin si eu la spartu' targului cu niste pupici sarbatoritilor de astazi:

Iulia Alexandra,bebe de Doranna
Ian Alexandru,bebe de Inapreda
Alexandru Raul,bebe de carla28
Izia,bebe de Chatonel
Ana Miruna,bebe de claudela
keutu mic,bebe de Kea
Mara,bebe de dannnah
Eva Maria,bebe de anamariame
Teodora,bebe de Crisis81
Monica,bebe de Sirimie
Tudor,bebe de Rnico

si spunem LA MULTI ANI! mamicii ada1974



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20

Chatonel,am io neshte tufe de ghiocei in curte...iti trimit prin fan curier...sper sa nu se ofileasca numa' pana-n France

MARIO-ANDREI-SUFLETELUL MEU





daaaaa, pune-le repede, cu tot cu pamint, sa le sadesc aci :)

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

tu la spartul targului????

si de la mine

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

vin si eu la spartu' targului cu niste pupici sarbatoritilor de astazi:

Iulia Alexandra,bebe de Doranna
Ian Alexandru,bebe de Inapreda
Alexandru Raul,bebe de carla28
Izia,bebe de Chatonel
Ana Miruna,bebe de claudela
keutu mic,bebe de Kea
Mara,bebe de dannnah
Eva Maria,bebe de anamariame
Teodora,bebe de Crisis81
Monica,bebe de Sirimie
Tudor,bebe de Rnico

si spunem LA MULTI ANI! mamicii ada1974



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni




25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21


Am fost o rasfatata, acasa la mama si tata, apoi de sotul meu. eram fetita lui. M-a tinut de mana acolo, pe holurile spitalului, cu stativul de perfuzie dupa mine, m-a tinut de mana cand am nascut-o pe Luana. Dupa ce am vazut-o pe Alma, singura mea preocupare era, de ce e asa, de ce nu respira? Am uitat ca mai trebuia sa nasc odata. Mi-a spus cu calmul lui specific, ok, linisteste-te si acum hai sa o luam de la capat. A facut tot ce trebuia ca fetita noastra Alma, sa nu ajunga intr-un cimitir plin de noroi al copiilor fara nume, nu stiu nici acum cum a avut taria toate zilele alea. Ma uitam la el, si ma simteam rafatata, ca un copil care stie ca tati le rezolva pe toate. Apoi, in urma cu exact un an, m-am trezit singura. Singura in durerea mea, in neputinta mea, in frustrarile mele. Nu mai era nimeni sa ma rasfete si sa ma ajute. M-am schimbat. Aveam un copil in cimitir, unul in incubator, iar omul pe care ma bazam eu 100% avea nevoie de mine. Cata putere am avut, si de unde, nu stiu. Din inconstienta, cred. Dupa ce sotul meu a facut primul avc am trait fiecare zi cu teama ca-l voi pierde, iar al doilea avc a fost dovada ca viata e imprevizibila si nedreapta. Si ca nu mai e cazul sa ma rasfat.
As vrea sa scriu, sa spun, sa disec toate astea, pana dispar. Stiu, un psiholog m-ar ajuta, am mers, si tac, si nu pot, o sa mai merg, pana o sa pot. Bogdana e singura care cat de cat stie. Ii voi fi vesnic recunoscatoare ca mi-a acceptat sms-urile si mi-a raspuns. Pt ca de vorbit nu pot, nu ma pot auzi.
De ce scriu asta acum pe forum? Pt ca atunci cand am crezut ca regasesc acea siguranta si acel rasfat, omul pe care m-am bazat mi-a interzis sa plang, sa ma plang. Acum am inteles ca nici aici nu e acel loc. Ca nu e nicaieri.
De aceea am nevoie de o pauza, pt ca nu ma incadrez eu in "tipar", in tiparul discutiilor. Nu ma incadrez nici in viata reala, nemaiputand-i oferi sotului meu acea exuberanta de care s-a indragostit. Nu ma mai incadrez nici in propriul meu tipar.
Si pur si simplu am o criza de personalitate, justificata sau nu, in care ma simt singura si probabil va trebui sa ies singura.
Nu pot pretinde nimanui sa ma inteleaga si sa ma accepte.
Asa ca imi cer scuze si inchei, imi cer scuze ca nu am reusit sa ma exprim cat sa ma fac inteleasa, imi cer scuze pt ce am scris, si pt ca am jignit fara sa vreau pe cineva.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


desi vad ca ocolesti cu inversunare mesajele mele, io nu te las
Banuiesc ca si sotul tau, ca si noi, vrea ca tu sa privesti inainte, nu inapoi, de aceea nu vrea sa te mai auda plingind ... sperind ca pofta de viata sa iti revina, stii cum e "pofta vine mincind".
Asa ca inchei si eu aici; daca vrei sa continuam discutia, ne mutam pe mail, daca nu il mai ai asta e: chatonel@free.fr


Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

multumesc pentru urari, fetelor: aris gianina

ah, ca uitai sa va-ntreb: copiii vostri fac ca delfinii? adica sunetul ala din git, ascutit?

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Monica, io m-am pierdut in cuvinte si postari si nu mai inteleg cine ce a vrut sa zica, dar sunt sigura ca nimeni n-a gandit/simtit nimic rau. Si bineinteles ca ai si tu drepturile la frustarile tale, asa cum altele poate te invidiaza pentru relatia ta cu Alex (sunt multe de invidiat la tine, dar am dat un exemplu), ti le poti exprima linistita asa cum uneori ne-am exprimat frustrarile legate de sotzi si asta nu a insemnat sa se simta aiurea fetele cu relatii mai bune. (comparatie proasta, ca nu-s de aceeasi intensitate problemele) Asa ca eu iti dau un buchet de si .

Sunteti cateva fete care aveti lupte grele de dus - tu, Gia, Dodo, celelalte mamici de ingeri de pe-aici - si sa stiti ca pt mine chiar a contat in evaluarea dificutatilor proprii.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput