LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**164**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Vin si eu sa urez LA MULTI ANI SARBATORITILOR.
Imi este tare dor de voi, nu mai am timp aprope deloc de forumeala, azi am reusit si eu sa citesc putin si vroiam sa le pup mult pe Aris si Ayla .
Ilinca si noi suntem la aceleasi kg ca si voi tot 7950 si 72 cm deci ceva mai micute .
Geanina , pana saptamana trecuta si noi eram tot pe fara lactoza, mai precis pe Nan fara lactoza dar am primit ok sa trecem usor la Nan3. Vroiam sa-ti spun ca noi in perioada asta toate budincile pe care i le-am facut au fost cu lapte formula, poate incerci sa faci ceva budinci cu lapte.
Chato pupam tare, tare Dragoana si ii uram la multi ani!!!

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

dovada ca sunt f modesta, ia uitati ce tricou i-am cumparat azi lu' fi-miu
sper sa se inteleaga ca nu am reushit sa il prind static deloc


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Aseara mi-a picat netul si nu am mai putut scrie nimic Denisamada, eu am pus ou intreg, pentru ca nu a fost prima data cand i-am dat Evei albus in alimente (a mai mancat paine de casa facuta de mama, cu ou si cu sare...)Chiar vroiam sa intreb, Monnvas, cum ies biscuitii? Ca textura, ma refer. Ca eu m-am temut sa dau ft bine in blender (n-am robot) fulgii si migdalele si prin urmare au iesit mai grunzosi...Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ne gandeam ca poate va e dor de noiAna-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Ne gandeam ca poate va e dor de noi

Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Ce frumusete de fata !!! cu intarziere
Nici ea nu mai are fata de bebelus, e domnisoara deja si vad ca are grija si de flori !

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

wwwwwoooooooooowwwwwwww.....mamaaa...cat a crescut si s-a schimbat mult de tot. e tot dulce dar parca e altfel. ah si e mortala, cum pozeaza ea. al meu e ca un mascarici in toate pozele

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Ne gandeam ca poate va e dor de noi

Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)




25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

vin si eu la spartu' targului cu niste pupici sarbatoritilor de astazi:

Iulia Alexandra,bebe de Doranna
Ian Alexandru,bebe de Inapreda
Alexandru Raul,bebe de carla28
Izia,bebe de Chatonel
Ana Miruna,bebe de claudela
keutu mic,bebe de Kea
Mara,bebe de dannnah
Eva Maria,bebe de anamariame
Teodora,bebe de Crisis81
Monica,bebe de Sirimie
Tudor,bebe de Rnico

si spunem LA MULTI ANI! mamicii ada1974



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni



La multi ani si de la noi !!!!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Buna seara
Nu stiu daca va mai amintiti de noi si imi pare rau ca nu am mai reusit sa intru. Dar chiar nu prea am timp. Abia apuc sa tin pasul cu cititul. Nu de alta, dar nu vreau sa pierd chiar toate lucrurile care se intampla cu voi. Am vazut copii frumosi (toti, fara exceptie!)si mamici frumoase. Bebici bolnaviori... of, rugam pe Doamne-Doamne sa ii faca bine mai repede si sa ii fereasca de boli. Bogdana, Oli
Imi cer scuze ca nu am intrat nici macar sa zic la multi ani fostilor bebiti, actuali super copilasi care au implinit UN ANISOR! Va rog, iertati-ma! Dar m-am gandit la voi cu mare emotie. Vad ca s-a declansat deja butoiul cu amintiri. Mie, desi anul care a trecut nu a fost integral "roze", mi-au ramas lucrurile bune. Si incerc sa trec peste lucrurile mai putin placute.
Sunt fana BIANCA, trebuia sa come out, ca de mult simt asa! AYLA stii ca sunt si fana ta. Si asta nu de acum, ci de prima oara si intaia data! Ne-am schimbat toate. Si, de fapt, nu ne-am schimbat. Am inceput sa fim mai familiare si e normal sa mai apara una-alta. Eu sunt una dintre disparutele pe motiv de "cerneala invizibila", dar marturisesc cu mana pe inima ca n-am putut sta deoparte. Si, la fel, marturisesc ca sunt si mai "ciufutzica" din fire. Asta e, nu putem fi toate la fel.

Ma gandesc cu drag la voi, mai ales ca in iulie facem 2 ANI de cand "ne cunoastem".

Despre Calin - ca deja m-am intins - merge in picioare bine, tinut de o manuta deocamdata dar ma simt cea mai mandra mamica. Si asta doar de vreo 2 saptamani. Progresul a fost spectaculos. Asta ca tot ma intrebam simteam o neliniste ca nu merge... A inceput sa zica "na-na" (mama) si "da-da" (tata). Face cam tot ce ar trebui sa faca un copilas de varsta lui si sincer, nici nu ma mai stresez prea tare. E un copil vesel, fericit, mancacios, cu 8 dinti si un colt de maseluta. Rade, ne distram, ne pupam. Ne chitaim toata ziua. Doarme noaptea (cam de pe la Craciun, deci 9 luni si ceva) cu o trezire de papa doar. Deci nu mai sufar de somn.
Per ansamblu - ca tot se destainuie sentimente - MA SIMT EXTREM DE FERICITA! Asa cum nu am fost niciodata. Chiar daca locuim in conditii extreme (apropos de Niko) dar, sper ca in 2 luni sa terminam casa aia odata. Chiar daca la job lucrurile sunt nashpa. Chiar daca am avut niste probleme de cuplu pe care nu credeam ca le vom depasi. Chiar daca am trecut printr-o depresie ingrozitoare. Si lista ar putea continua.

Deci, a venit primavara, GHIOCEII nu numai ca au rasarit, dar fac-au facut-vor face UN ANISOR! Primul anisor din viata celei mai importante fiinte din viata noastra! Ce motive am avea sa fim triste?

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gina, welcome back !!Ma bucur ca vezi viata in roz, asa s trebuie !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Wow, ce atmosfera e pe aici...Noroc ca a aparut lume "noua"- bun revenit, Geanina! - sa ne mai luam gindul de la "ale noastre"

Vroiam sa scriu tare multe, toata ziua m-a mincat limba, desi imi tot ziceamca nu e treaba mea. Noroc ca nu m-a lasat Pisilinca sa dau din degete.

Aris, vazut tricoul, e bes-ti-al. Nu e cazul sa fii modesta

Ilinca, imi pare taaare rau de Manole. El stie ca e iubit... mai mult nu pot sa zic acum, ca mi se pune un nod in git...

Si-asa ziceti fetele, ca erau prea multe mitze pe aici ca sa ne stiti pe fiecare? Aveti noroc ca merge forumul ca naiba, ca scoteam o nuielusa. Glumesc. Si eu am confundat mult timp niscai persoane importante de pe-aici, da nu va zic pe cine. Ca sa nu aveti cu ce-mi scoate ochii...

Joanna, ce faaaaaci? Ai si MP.

Anca, multumim pentru vestile (oricit de lapidare) despre Florinela si platinat. Nu vreau sa fiu nu-stiu-cum, dar avind in vedere ca se chinuie amindoi de 1 an si tot nu e mai bine, nu ar fi mai bine sa ceara si niste opinii medicale din afara tarii? Zic si eu. Cind ma gindesc la ei ma sperie de cit timp trag cu ce-mama-ei-de-boala o fi avind micutul...

Codrina...de tine nu mai zic. Mai intra si mai da-ne vesti te rog; eu pe messenger nu reusesc sa vorbesc mai deloc, nici nu am acces la computer decit cit doarme Ilinca...si cum somnurile ei sint de juma de ora, si mai am si altele de facut in timpul asta... Dar pe forum mai rasfoiesc cite un pic. Multa sanatate va doresc !

Miine seara amprogram de buhuhaiala. Si joi, ca e meci iar. Mama lor demeciuri, poate macar e ultimul Abia astept sa vad cine mai buhuhaie cu mine.

Vapup si ma apuc de programul de seara. Mai am si de facut niste acte la un contract de cercetare...o placere, monsher...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput