LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**164**

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Ne gandeam ca poate va e dor de noi

Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



ce frumoasa e! are ochii superbi!
si e solida ca si ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Nu v-am zis ca de ieri am reluat plimbarile...dupa aproape 2 luni de hibernare...da, stiu, as merita sa primesc pietre, nu banalele rosii, dar pe de alta parte Sophiphica n-a fost racita nici juma de zi....
Oricum azi si ieri ne-am plimbat cate 2 ore. Am intrat si la medicul de familion la masuratori, ca bine-nteles ca nu mai fusesem de 2 luni. Are 7.950 g (nu putea sa aiba 8!:)) si 76 cm. De luat in greutate n-a luat decatvreo 600 de grame in 2 luni, dar la cat a devenit de plimbareatza, nu ma mir...e manechina. Dar e destul de lungutza...sau nu?!!


Nici noi n-am prea iesit de cand a venit frigul... Acum am reluat plimbarile. Maine mergem la shopping.
Lungutza, tanara domnishoara! Curat manekin!

Vazut poze cu BB3. Frumos baiat!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Aseara mi-a picat netul si nu am mai putut scrie nimic
Denisamada, eu am pus ou intreg, pentru ca nu a fost prima data cand i-am dat Evei albus in alimente (a mai mancat paine de casa facuta de mama, cu ou si cu sare...)
Chiar vroiam sa intreb, Monnvas, cum ies biscuitii? Ca textura, ma refer. Ca eu m-am temut sa dau ft bine in blender (n-am robot) fulgii si migdalele si prin urmare au iesit mai grunzosi...


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Eu le-am rasnit bine, nu pateste blenderul nimic, doar se lauda ca poate marunti si gheata. Si eu am patit la fel prima oara. Acuma ies undeva inte pandispan si biscuite - cam cum sunt aia de la organix. Bine, cu cateva bucatele de prune uscate

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Ne gandeam ca poate va e dor de noi

Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



V-ati gandit bine

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Vapup si ma apuc de programul de seara. Mai am si de facut niste acte la un contract de cercetare...o placere, monsher...



Ah, bine ca mi-ai adus aminte... Si voi tre' sa predati maretele rapoarte de activitate sau e inovatia generatiei mele?

Io pun pariu ca pe mine ma confundai... cu... nush cu cine, ca 'stem multe brunete p-acilea.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Gina, bine ai revenit.

Gianina, io stiu ca sunt doua feluri de lapte: patial delactozate (din lapte de vaca) si cele complet delactozate (pe baza de soia). Nush de care ai tu, dar ai putea incerca din celalalt

Ca veni vorba de lapte. Noi am aruncat NANul de 2 zile. Ii dau gandacului LaDorna bio. De nush cand nu a mai baut laptele cu asa o pofta. Asa ca Niko si cine mai avea probleme cu laptele... decat deloc mai bine de vaca. Incercati si asa. Al meu da pe gat cate 250 de ml, ca mai mult nu-mi incape in biberon.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

revenii,
acum am ajuns acasa,bine netel mai devreme,caci am trecut pe la o matusa de-a mea cu care ma inteleg ft bine,si mario,dupa ce a papat ditamai bolul cu supica de galushte...(ca deh..e mai bun in deplasare) a adormit...si a dormit cam o ora jumate...am mai avut timp de discutii si noi...si sa stiti ca mi-am limpeszit creierii definitiv.
Va multumesc inca odata tuturor pentru incurajare si sustinere...
am vazut pozici cu gandaceii...sunt superbi...
ce vroiam sa intreb,BIANCA tuu l-ai tuns pe Vladimirescu?caci tare des are parul si tare bine se aranjeaza...
Mario are numai carlionti n tot caputul...si sa va mai zic ceva...in Supermarket...se baga o cucoana in seama cu noi..."VAI CE FETITA FRUMOASA!!!CATI ANI AI?"...logic...raspund eu in numele lui precizand ca este baietel,la care doamna imi zice:PAI CU CODITELE ALEA,ESTI FRUMOS K O FETITA...AICI mi s-a taiat filmul si vroiam sa ii dau replica Dyanei care mi-a ramas intiparita in cap dar i-am multumit politicos si am plecat mai departe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

legat de masuratori,mario are 10.3kg si 79 cm...cantarit/masurat de o prietena ,asistenta medicala

pe 2 martie avem programat vaccinul de 1 an... stiti cumva i-l face tot in picioruse?(este vb de cel din schema obligatorie)...mi-e asa mila de el...mi-e mila sa il tin sa il intepe,dar trebuie sa stie ca sunt langa el ,cred k ii va fi mult mai bine sa il tin eu decat asistenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

moonvas,tu ii dai lapte de vaca?de care ii dai 1.5 sau 3.5?sa iti spun si de ce: i-am luat si eu humana junior drink,caci Aris a zis k ALE bea cu placere...si am zis k poate poate...3 cutii am luat...si pe toate 3 le-a papat...in somn...asa k am revenit la formula(mai rentabila...mai ales k era acelasi lucru...k e h.jun.drink sau formula),numai k i-am luat milumil 1+...nu am mai luat milumil 3,iar MAMA a propus s ii incercam si lapticul de vaca,k poate poate...dar ...esuat si acum...numai in somn...eu i-am dat brenac,caci asta i-am mai dat intr-o seara cand am desfacut ultimul plic de formula pe gresie in bucatarie s ramasesem fara lapte pt copil...atunci nu a avut nimik,dar acum...in 2 nopti i-am dat consecutiv,cate 500 ml lapte brenac,in 2 ture,deci in 2 zile a baut 1 l....ma gandesc oare de asta sa se fi constipat??? caci am vazut k laptele de vaca constipa...
tu i-am mai dat?ii dai frecvent?sau acum testezi zona?
sa imi spui si mie daca apar prb si la voi,desi sper sa nu fie cazul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

si inca o intrebare,de fapt doua
1.voi mai faceti baie in ficare seara la bebei?

2.bianca,denisamada voi aveti masinuta chicco quatro,vreau sa stiu daca de poate folosi si pe post de tricicleta...pe un drum...sa zicem..neasfaltat...cam ca cel de padure?adica are rotite serioase,sau de forma?

Mergi la inceput