LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**164**

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Seara buna..vin si eu cu vesti..in sfarsit BUNE
Picii mei au facut azi ultima injectie..si Claritormicina isi face f bine teraba la gemeni..nu se mai simte haraitul ala aiurit in piept..au adormit chiar foarte linistiti amandoi. mai avem de mers inca la dezobstructii nazale..insa..deja e un obicei.(pana scoatem polipii..o vom mai face daca racim).Oricum..tb sa o mai pup odata pe Ayla..si sa-i multumesc de milioane de ori pt Colargol..care ne-a ajutat..de minune. de maine incepem si tratamentul cu Noni,care a ajuns azi..vom vedea ce iese. Avem o usoara anemie, speram sa o rezolvam ca si la Andrei cu suc de sfecla, si urzici
Niko, eu niciodata nu le-am facut baie..zilnic..poate se si intelege de ce. Mai mult..acum nu au facut baie de o sapt..nu am putu nici de febra, si sincer nu am vrut sa risc. De aia s-au inventat servetelele umede..sa fie stersi..in caz de urgente



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

si acum ultima si ma duc sa imbaiez puradelu':
vecina mea,pe care de altfel o detest intru totul(caci este amanta tatalui celei mai bune prietene a mea,are un copil de 1an si 8luni(taman cu tatal Ancai) si il scoate zilnic afara,indiferent de vreme...buba pe care o am eu este legata de faptul k il lasa sa faca orice doreste,chiar daca asta inseamna sa se tavaleasca,la propriu,in cele mai mari balti,caci nu ducem lipsa de asa ceva...chiar daca asta inseamna sa manance zapada de pe jos,unde fac pipi cateii si asa mai departe (lasand la o parte faputl k copilul a avut de 2 ori pneumonie)
vi se pare ok?adica ,pe viitor vom fi si noi puse in situatia in care bb va dori sa se tavalesca in noroi...atunci ce vom face?este tavaleala in noroi interzisa ori nu?k la faza cu zapada...eu clar voi zbiera la el de va fi nevoie,si nu va pune sigur pe limba

astept pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

petrean,am inteles,eu inca ii fac o data la 2-3 zile...credeam k gresesc...daca eram in pielea ta...cred k nu ii spalam decat o data pe luna,cred k trebuie sa fie tare greu...apropo,cum faci?
ma bucur ca sunt mai binew copii tai.multa sanatate in continuare.

florinela...mai tineti minte cat era de speriata de meseria asta?de MAMA?ii era frica ca nu se va descurca deloc...si uite cate suparari are...iar Platinatul... doamne ,de ce oare trebuie sa sufere atat de mult?ma rog la Dumnezeu pentru ei sa treaca odata toate necazurile si sa fie toate bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Nikoleta20 eu le fac baie in fiecare seara. mai nou ii bag pe amandoi impreuna in cada si-i las sa se joace cu apa si jucariile. la noi baia face parte din ritualul de culcare. amandoi stiu ca dupa baie, urmeaza laptele si somnul. sunt ca si cainele lui pavlov.
pe cap ii spal odata sau de doua ori pe saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Bu-hu-hu, inca devreme...dar nu pot decat 2 minute

Mesaj pentru Ayla: scuze pentru ne-raspunsul la telefon, am avut o zi plina de kkt si a fost pe silence...ca eram certata cu Gabi si...long story...Nu am nici o urma mica de suparare si te iubesc mai mult ca-n prima zi. Te rog din suflet doar atat: ai rabdare cu mine...

Victor e inca in greva pentru ca l-am rapid din sanul bunicilor care-l considerau zeitate si azi m-a adus in pragul disperarii...de am plans de nu stiam de mine... Dar ce ma plang eu?! Am vrut acasa, la Bucuresti, asta am capatat. Si macar daca as fi incantata ca dorm cu sotul...ei bine nu am nici un chef sa dorm cu el, nu pot decat sa stau cu puisorul meu iubit, care ma tine de maini toata noaptea si se lipeste de mine si...fereasca sfantul sa ma misc, incepe sa urle, crede ca plec de langa el...Nici la pipi nu pot sa ma duc

Si mai e si animalul, ma scuzati sotul, care cum ii zic ceva pune zeci de intrebari ajutatoare si ma scoate din minti. Nu e deloc proactiv si anticipativ, ba mai mult vrea si el sa ii dau sa manance, sa ii calc, sa ii spal, sa fie curatenie in casa...sa ma pupe...

Mesaj pentru petrean: ma bucur pentru iezi si va pup pe toti 4, iar pe tati il salut cu respect.

Mesaj pentru toate fetele:

Noapte buna...


Gigelica,mami pentru ca de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

vai, gigele, ce bine-mi pare sa te vad... si esti in forma
sa stii ca si al meu motan mai are citeodata momente de-astea, in care ma vede ca pe sclava isaura, da-i trece rpd
pupa pitonul din partea noastra si zi-i sa-l calareasca pe tati, sa poti si tu sa respiri

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

gigelica20 la capitolul cu intrebari ajutatoare, sa stii ca sotul vrea sa te antreneze pt ce urmeaza. vrea sa aiba pitonul o mama antrenata pentru "de ce?"
eu deja sunt capiata cu "de ce?". am ajuns sa disecam firul in patru si tot mai e loc de "de ce?". cand deja ma oboseste andrei cu "de ce?", incep eu sa-l intreb "de ce ce?".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Off, Bogdana, ma tot gandesc ce-o fi in sufletul tau. Nu pot decat sa doresc multa sanatate puiutilor tai, sa le treaca repede de tot si sa nu lase urmari! Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Novus, Aris, monique, Monnvas, multumim de aprecieri! Mai am un pic si revars de modestie ca am o fata asa apreciata. Ca veni vorba, aris, e bestial tricoul! Ce inseamna sa ai de unde alege! Eu m-am saturat de cumparat de pe net si pe-aici nu gasesti nimic. Am mai vazut unul fain acolo: mom+dad=me. Dulce de tot.Eva incearca sa mangaie florile, la sfaturile mele insistente, ca altfel le-ar gatui un pic. Ziceti ca s-a schimbat? Ce-i drept si eu vad pozele cu ea cand era mica, mica total diferite, dar eu tot bebelus o vad. Si are 11 kg , inaltimea nu mai stiu...dar clar categoria grea. Degeaba si-a dorit maica-sa fotomodel Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Acum citesc, Codrina, ca esti un pic mai optimista si ca sunt mai bine puii tai! PS La urmatorul mesaj iti spun Dana! Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput