LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**164**

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

No, ca m-am incilcit cu nickurile astea, si am facut-o pe Gina Geanina. Scuze...

Noi baie zilnic. La fel, e ritual de seara. Pe cap cam o data la 2 zile, ca transpira mult de la cit se agita.

Bogdana, ma bucur pentru voi ! Sa o tineti asa pina se fac bine-de-tot.

Gigelica, lasa nervii. Pitonul o sa se linisteasca in citeva zile. Si tati la fel

Niko, eu o sa o las in noroi, ca se spala. Si poate o sa o las sa guste si zapada, de la bunici din curte de exemplu. Sa vada cum e, nu sa manince. Dar asta e valabil pina or iesi isnguri la joaca. Eheheeee...cita zapada am mincat eu prin fata blocului....
Astea sint chestii care nu mi se par asa importante. Sa spun drept, eu si acum am unele stari de exuberanta in care topai in balti exact cum fac copiii cind sar cu amindoua picioarele unde e balta mai adinca. Da'ma rog, eu am niste idei fixe pe tema crescutului copilului cit mai aproape de natura, iesit la cort in fiecare weekend vara, tavalit in iarba, scaldat in pielea goala in piriu...dormit noaptea linga foc... Ma simt datoare sa ii ofer o copilarie cit mai frumoasa, si sa ii umplu desaga cu cit mai multe amintiri pentru copiii ei...si pentru clipa in care tatal ei nu va mai fi. Si se va simti nedreptatita si parasita si inselata, pentru ca va fi (conform statisticilor) la virsta la care alte fete isi organizeaza nunti, botezuri...of. Sa ne tina Dumnezeu sanatosi pina atunci, ca nu aduce anul ce aduce ceasul.

Monnvas, nu pe tine te-am confundat. Ma refer oricum numai la nickuri, nu la fizic...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ha, ha, ce m-ati distrat, Lucia si Chatonel cu remarcile vst despre parteneri!Sunteti haioase rau!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Bogdana ma bucur ca a iesit soarele si pe strada voastra !! Multi feciorilor tai si sa se faca bine cat mai rapid !

Aris, fain tricoul de unde l-ai targuit ?

Chatonel, Dragoanei sarbatorite si tie


InaPreda, esti ocupata cu sarbatorirea Impecabilului ? inca o data


Kea, multi pt Keutu si te asteptam la raport !!


Gigelico, lasa ca se fac ei baieti mari si merg la bere si tu te relaxezi

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Aaa, da, Niko, eu nu ii fac in fiecare seara. Imi este greu, sincer, iar sotul nu e dispus sa ma ajute de fiecare data. Asa ca noi cam de 2 ori pe saptamana facem asta. Sigur, fundu-n chiuveta i-l scald de cel putin 3 ori pe zi sau chiar mult mai des. Pe cap doar de 1-2 ori pe saptamana.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR .
AYLA DACA ESTI HOTARATA SA I-EI O PAUZA nu lipsi prea mult (i-a o pauza mica) clubul nu ar mai fi la fel fara tine si Luana,va iubim
te asteptam din nou alaturi de noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Si pt ca-mi place subiectul:
Eu cred ca de la virste f fragede se "educa" si iubirea de animale, si dragostea si respectul pentru natura (si altele). Si sincer, eu prefer ca fiica-mea sa faca voluntariat in vacante la strinsul gunoaielor de pe munte, decit sa o stiu in mall, club si spa-uri. N-am nimic cu fanii de mall, dar imi doresc sa o cresc altfel. Adica sa iasa cu prietenele la shopping si sucuri, dar sa nu se transforme asta intr-un mod de viata.
Citesc si ma sperii ce fitze au fetite care nici nu merg la scoala inca. Edrept, sint mici, influentabile, se iau dupa copiii de la gradi. Dar cred ca totusi inca de la virste fragede ii pot insufla idei ca: telefonul este un obiect util pe care il folosesc oamenii ca sa se contacteze unii pe altii, nu este un accesoriu; X are jucarii pe care tu nu le ai, dar si tu ai jucarii pe care X nu le are; ce frumos ar fi ca de doua ori pe an sa facem ordine in jucarii si sa alegi ce jucarii putem darui copiilor necajiti, care nu au nici un fel de jucarii, etc. Mi-e teama sa cresc un copil rasfatat, egocentric, egoist, lipsit de empatie si de respect. Asta vreau sa evit cu orice pret. Sa dea Domnul sa facem treaba buna, si sa ne lumineze pe drumul asta...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Nikoleta, noi baie facem la 2 zile, pe cap de 2 ori pe saptamana si la fundulet fara numar

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20

si inca o intrebare,de fapt doua
1.voi mai faceti baie in ficare seara la bebei?

2.bianca,denisamada voi aveti masinuta chicco quatro,vreau sa stiu daca de poate folosi si pe post de tricicleta...pe un drum...sa zicem..neasfaltat...cam ca cel de padure?adica are rotite serioase,sau de forma?


1. da

2. Nuuuuu, nici vorba. Noi ne plimbam cu ea doar prin casa, rotitele sunt de plastic.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Si pt ca-mi place subiectul:
Eu cred ca de la virste f fragede se "educa" si iubirea de animale, si dragostea si respectul pentru natura (si altele). Si sincer, eu prefer ca fiica-mea sa faca voluntariat in vacante la strinsul gunoaielor de pe munte, decit sa o stiu in mall, club si spa-uri. N-am nimic cu fanii de mall, dar imi doresc sa o cresc altfel. Adica sa iasa cu prietenele la shopping si sucuri, dar sa nu se transforme asta intr-un mod de viata.
Citesc si ma sperii ce fitze au fetite care nici nu merg la scoala inca. Edrept, sint mici, influentabile, se iau dupa copiii de la gradi. Dar cred ca totusi inca de la virste fragede ii pot insufla idei ca: telefonul este un obiect util pe care il folosesc oamenii ca sa se contacteze unii pe altii, nu este un accesoriu; X are jucarii pe care tu nu le ai, dar si tu ai jucarii pe care X nu le are; ce frumos ar fi ca de doua ori pe an sa facem ordine in jucarii si sa alegi ce jucarii putem darui copiilor necajiti, care nu au nici un fel de jucarii, etc. Mi-e teama sa cresc un copil rasfatat, egocentric, egoist, lipsit de empatie si de respect. Asta vreau sa evit cu orice pret. Sa dea Domnul sa facem treaba buna, si sa ne lumineze pe drumul asta...



Foarte frumos ai zis !!
Si eu sper sa pot sa o educ pe Alexandra in asa fel incat sa aprecieze adevaratele valori si sa se bucure de viata in general

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Stii, pisgri, ca ai mare dreptate. Ma gandesc des la faptul ca e greu sa transformi un copil in om mare. Stii la ce ma refer prin "mare". E o responsabilitate uriasa, trebuie sa il inveti atat de multe lucruri, si cele mai importante sunt cele care tin de suflet. E greu si frumos, totodata, si nu putem decat sa ne dam tot interesul si sa ne rugam lui Dumnezeu sa ne lumineze mintea in rolul nostru de parinte.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput