LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**164**

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Olishka, pe unde umbli ? hai la raportul de seara ca acusica se schimba tura

Galushko, nu ai developat inca filmul ?? mai astept mult ?

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

NIKOai facut bine ca ti-ai descarcat sufletul
Va doresc din suflet sa va mutati cat mai repede la casuta voastra si sa scapati de stresul asta. Sunt sigura ca acolo, in cuibusorul vostru va asteapta armonia si regasirea. Incet, incet lucrurile vor intra iarasi pe fagasul lor normal.
Uite o pt. curajul de a vorbi despre problemele cu care te confrunti de aproape un an de zile, si ince unapt. ca ti-ai dat seama ca voi va iubiti la fel de mult dar nu aveti "loc" de o familie prea saritoare, bineivoitoare sau care stie totul mai bine ca voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Si pt ca-mi place subiectul:
Eu cred ca de la virste f fragede se "educa" si iubirea de animale, si dragostea si respectul pentru natura (si altele). Si sincer, eu prefer ca fiica-mea sa faca voluntariat in vacante la strinsul gunoaielor de pe munte, decit sa o stiu in mall, club si spa-uri. N-am nimic cu fanii de mall, dar imi doresc sa o cresc altfel. Adica sa iasa cu prietenele la shopping si sucuri, dar sa nu se transforme asta intr-un mod de viata.
Citesc si ma sperii ce fitze au fetite care nici nu merg la scoala inca. Edrept, sint mici, influentabile, se iau dupa copiii de la gradi. Dar cred ca totusi inca de la virste fragede ii pot insufla idei ca: telefonul este un obiect util pe care il folosesc oamenii ca sa se contacteze unii pe altii, nu este un accesoriu; X are jucarii pe care tu nu le ai, dar si tu ai jucarii pe care X nu le are; ce frumos ar fi ca de doua ori pe an sa facem ordine in jucarii si sa alegi ce jucarii putem darui copiilor necajiti, care nu au nici un fel de jucarii, etc. Mi-e teama sa cresc un copil rasfatat, egocentric, egoist, lipsit de empatie si de respect. Asta vreau sa evit cu orice pret. Sa dea Domnul sa facem treaba buna, si sa ne lumineze pe drumul asta...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)



+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ 1

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

So, viata fiecareia e plina de... frustrari intr-o anumita masura. Si eu ma revolt, ma intreb, ma necajesc de nedreptati uneori daaar, cu toate astea, nu pot sa nu ma opresc sa ma gandesc cat sunt de fericita si cat de multe am primit de la viata! Si pentru asta ii multumesc zilnic lui Dumnezeu.



Georgiana , ai de la mine un buchet mare de virtuale deocamdata !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Hai tu cu florile si eu dau o bere! La fel si la toate tufetele care m-au sprijinit azi!

Pupici

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009



Nu zii de doua ori ca te trezesti cu noi in vizita

Dar poti sa dai berea in iunie cand vin cu Zambarici la control pt pata ei de pe cap , eei alta poveste, alt stres, cand am descoperit-o nu vreti sa simtiti ce am simtit eu ,toate informatiile pe care le gaseam indicau posibilitate mare de malignizare , am mers a doua zi la un dermatolog aici care mi-a cam dat de inteles acelasi lucru si pana am ajuns la proful asta universitar care mi-a zis clar ce e, cum se numeste si ca nu are tendinte de malignizare e iar din alt film, dar sper ca va fi bine totul

Concluzia e ca in iunie ne vedem la o bere !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Vezi ca ai zid public, deci... dau bere in iunie la Cluj! Alte doritoare?

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

novus
fetelor, multumesc pentru urari
ma car la nani :) somn usor, vise placute, purecii sa va sarute :)

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Mai, da' nu vad io bine sau bb3 e in bratze la un sexos?
Georgiana, mi-ai facut pofta de bere!! Deci Georgi, novus: in iunie la Cluj? Ca pana acolo m-as aventura si io, ca mi-e tare dor de Cluj si inca n-am vizitat niciun mall


Deci... suntem 3! Cum ziceam - doritoare?! Altele?1

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Si eu fug la somn, maine mergem la control sa vedem ce zice ortopedul de piciorusul Evei si de cele 10 zile de masaj si gimnastica!Va urez spor la scris, sa am ce citi maine seara, da?NBAna-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

niko eu o inteleg pe vecina ta, ca doar am trecut prin asta.
nu poti sa-i spui copilului "nu" in continuu. stii si tu ca fructul oprit are un gust mai bun.
eu pe andrei l-am lasat sa sara in balti. chiar il incurajam. daca a vazut ca-l las sa stropeasca, s-a calmat repede. a vazut cum e, si a cautat altceva de explorat. dupa ce se uda la picioare il duceam acasa si-l schimbam. bineinteles, ca am crizat babele de pe strada "cum imi las copilul sa se ude?".
vara fiecare iesit afara insemna un rand de haine curate. il aduceam in casa murdar din cap pana in picioare, dar fericit si obosit. il bagam in cada si-i faceam un dus. iar pt haine s-a inventat masina de spalat.
cand l-a tentat mancatul singur l-am lasat, chiar daca asta insemna sa se murdareasca din cap pana in picioare. de asta s-a inventat apa curenta. cu timpul a ajuns sa nu se mai murdareasca.
l-a tentat topoganul. l-am luat de mana si ne-am dat amandoi, pana a invatat cum trebuie sa se dea, si sa nu cada. chiar mi-a facut mare placere sa ma dau cu el in topogan.
unele activitati care il tentau, au fost "Nu", pentru ca le-am considerat periculoase (unele chiar si pt adulti). si acolo am fost categorica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Seara buna..vin si eu cu vesti..in sfarsit BUNE
Picii mei au facut azi ultima injectie..si Claritormicina isi face f bine teraba la gemeni..nu se mai simte haraitul ala aiurit in piept..au adormit chiar foarte linistiti amandoi. mai avem de mers inca la dezobstructii nazale..insa..deja e un obicei.(pana scoatem polipii..o vom mai face daca racim).Oricum..tb sa o mai pup odata pe Ayla..si sa-i multumesc de milioane de ori pt Colargol..care ne-a ajutat..de minune. de maine incepem si tratamentul cu Noni,care a ajuns azi..vom vedea ce iese. Avem o usoara anemie, speram sa o rezolvam ca si la Andrei cu suc de sfecla, si urzici
Niko, eu niciodata nu le-am facut baie..zilnic..poate se si intelege de ce. Mai mult..acum nu au facut baie de o sapt..nu am putu nici de febra, si sincer nu am vrut sa risc. De aia s-au inventat servetelele umede..sa fie stersi..in caz de urgente



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul


pupam mamica si iezisorii

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

BOGDANA ganduri de incurajare iti trimit. Sper sa scapati cat mai repede ca tare greu trebuie sa iti fie. Uite pt. tine

ca lupti pt. puisorii tai

ca sa sti ca ma gandesc la voi

fiindca esti asa de curajoasa

sa nu lasi optimismul sa isi ia zborul

Mergi la inceput