LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**164**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Niko, pe mine iaurturile din Plus nu ma prea pasioneaza. stau langa un Plus, care pt mine e un fel de "cooperativa", la care merg din lipsa de altceva.
eu te sfatuiesc, pe cat e posibil sa nu-i dai iaurturi colorate.
daca vrei iaurturi cat mai naturale, cauta cele care au zer in ele.
un iaurt f. bun, este cel de la sanlacta. despre el am si referinte bune, chiar de la sursa. asta se gaseste in Kaufland.
cand stateam la obor, la trei zile sotul meu era la Kaufland si cumpara cate o plasa de iaurt. manca andrei ca un spart.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

gigelica - am venit sa te trag de codite (asta dupa ce-mi prestezi morcovul), ce-i cu deprimarea asta cu hipotiroidia?
si care-i problema?
asta este... provii dintr-o zona "gusogena" , plus ca cernobalul ti-a facut si tie un cadou; faptul ca ai tiroida bolnavu eu nu-l vad ca un capat de tara. Se poate tine f bine sub control cu tratamentul adecvat, iar in ceea ce priveste bb2 iar nu-i nici o problema
eu am hipertiroida baredow; dupa ani si ani de inghitit tot felul de medicamente, eu am avut rezultate fff bune cu "tratamentul" homeopat
nu stiu cat de coerenta a fost "mustruluiala" mea insa concluzia este ca ce ai tu nu-i de speriat, nu-i un capat de tara si cu tratamant se poate tine usor sub control si poti sa faci tot ce-ti trece prin cap


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

bianca,mersi ideea cu magiunul chiar m-a ocolit

monique,am inteles,deci nu sunt ok. din pacate,kaufland e destul de departe de noi...mult prea departe..insa am sa caut ceva cu zer...desi parca si Ayla spunea k ii da iaurt OKe,nu?cred k totusi e bun si acesta,nu?

Aris pt tine,asa...caci imi esti draga
Simplyana,tu pe unde esti?
Floric am vazut ca a scris,caci si ea disparuse...
Am vazut pozicile cu ghioceii...
Chatonel,am io neshte tufe de ghiocei in curte...iti trimit prin fan curier...sper sa nu se ofileasca numa' pana-n France

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

am uitat sa va spun ca am incercat sa fac iaurt in casa si a iesit super bun (adica nu asa acru ca cel cumparat) - este f usor de facut: am fiert cateva minute 1 cutie cu lapte de 1.5% grasime, dupa ce am luat oala de pe foc am asteptat sa se raceasca (cca 40 grade) am amestecat cam 300 gr iaurt de 2% si am pus in borcanele de la hipp; le-am tinut infasurate in prosop in perne cam 6-8 ore si apoi... la frigider
iaurtul facut in casa nu i-a mai venit pe gat inapoi asa cum pateam cu cel cumparat

eu una nu ii voi da prea curand iaurt colorat

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

fetelor,noi papam si apoi iesim la soare

revein mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Cum scria georgiana, in viata tuturor sunt si probleme... Uite, Ayla a stat cu sufletul la gura saptamani de-a randul pana micuta Luana a recuperat si a putut aduce bucurie si implinire in inimile parintilor, dar acum am vb cu Florinela, imi scria ca iar a mai avut probleme cu micutul, iar au fost in spital antibiotic + perfuzii... Unii parinti stau cu sufletul la gura luni intregi de-a randul... Draga de Florinela, e daramata, cine nu ar fi? I-am reamintit sa apeleze la mine/noi cu orice are nevoie. Totusi, eu simt ca incet incet merg spre bine.

Offf, offf, greu :(.

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

aaa ....si am descoperit si noi un fruct care sa ne placa: perele olandeze/belgiene

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Cum scria georgiana, in viata tuturor sunt si probleme... Uite, Ayla a stat cu sufletul la gura saptamani de-a randul pana micuta Luana a recuperat si a putut aduce bucurie si implinire in inimile parintilor, dar acum am vb cu Florinela, imi scria ca iar a mai avut probleme cu micutul, iar au fost in spital antibiotic + perfuzii... Unii parinti stau cu sufletul la gura luni intregi de-a randul... Draga de Florinela, e daramata, cine nu ar fi? I-am reamintit sa apeleze la mine/noi cu orice are nevoie. Totusi, eu simt ca incet incet merg spre bine.

Offf, offf, greu :(.

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 9 luni


chiar ma gandeam saptamana trecuta la florinela si la platinat si am simtit ca nu-i ceva in ordine
mai are nevoie de ceva?
acum sunt acasa sau tot in spital?

taare-i greu...


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

am si eu nevoie de o parere:
stiu ca la voi nu-i cazul dar poate ati auzit pe la alte mamici...
noi suntem cu laptele fara lactoza; pana acum a "baut" aptamil pepti, acum am trecut pe nutrien junior cu la fel de multe succesuri
poate ati auzit de un lapte din asta special care sa fie mai bine acceptat de bebelusi? (ca noi cu 0-30 ml nu se prea poate spune ca bem lapte)

multumesc

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Geanina

daca zici ca micuta bea doar 0-30 ml, eu in locul tau as incerca sa dau laptele sub alta forma, oricum daca papa iaurt e fb. Aris si ea a avut probleme cu vitamina, nu mai dorea lapte, si parca medicul zisese ca daca papa iaurt si alte branzeturi, isi face cura de calciu pe zi, deci nu trebuie silit copilul cu lapte, mai ales ca deja au 9-10 luni copiii nostrii, si in plus se stie ca unii copii si adulti chiar nu mai pun gura pe lapte ani de-a randul. Poate niste budinca facuta cu laptele acela al vostru ar manca-o mai cu placere?

Mai intreb si eu prin jur, dar zau dc pt 30 ml merita sa te chinui asa...

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 9 luni

Mergi la inceput