LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**164**

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

bu hu hu
nu scriu mult, nu am citit nimic din urma... mai am 2 zile si scap; dar am un stres imens; azi l-am lasat pe mutzu cu surioara, era nedormit si s-a lasat cu urlete in chinuri!!!!! m-a sunat surioara sa vin acasa si urla mutzu...... am zis ca mor; pana am luat eu taxi din berceni in dr taberei... a plans pana a adormit ; mi-e groaza ca joi il las vreo 6-7 ore cu menajera.... ma rog, o s avina si surioara dar vreo 2 ore sta cu menajera si tare-mi e ca iese cu nebunie curata
pu[i multi.. cred ca joi revin la voi

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume


Of Dyana, te inteleg perfect caci si eu am trecut des prin asta. Se lasa cu jale daca plec de-acasa pe mai mult timp. Poti sa incerci cateva trucuri. Vorbeste cu menajera (sau cu cine ramane Mutzu) sa pastreze activitatile preferate pt situatiile de criza. Asa am mai procedat noi si a fost ok. La David acestea sunt: cataratul pe pervaz si uitatul pe geam, sa-l ridic sus la lustra avion si sa se joace cu ea, sa se joace cu magnetii de pe frigider, sa roada cabluri, sa ne uitam in carticele, sa se uite la desene, sa asculte muzica. Sigur aveti si voi activitati asemanatoare. Tu stii cel mai bine care sunt. Cand incepe sa se maraie (dar atunci, nu cand este in crizele de urlat) sa mai scoata cate un atu din maneca. La noi a functionat.

Sper sa fie mutzu cat mai linistit maine si tu sa-ti faci treaba bine

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

Citat:
citat din mesajul lui olishka
A mai ramas cineva pe-aici?

Olga, mamica lui David iepurasul


Mai sunt eu dar ma retrag acum la somnic. Ma bucur caDavid este bine

BOGDANA ma bucur ca in sfarsit s-a gasit ceva sa vina de hac febrei si tusei

IRITEOPETRU
New Life Is Born



Noapte buna!!!

Mai povesteste-ne ce mai fac indienii tai. Cum se descurca Iri la scoala?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Singura? Leeloo? Cam repede v-ati bagat astazi in pat...o fi de vina primavara si hormonii?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna, fetele!

Abia acum am reusit sa termin de citit din urma.

Ne simtim si noi mai bine, dupa ce a bolit 2 zile cu febra si dureri in sfarsit avem dintele cu nr.7. Si sunt tare bucuroasa ca a inceput sa mearga singurel mai mult, sa nu-i mai fie frica in cele din urma.

Nicoleta: te inteleg perfect si eu am stat o gramada de ani cu socrii si abia de anul trecut avem casuta noastra, iti doresc multa rabdare si speranta, ca totul o sa fie bine

Petrean: ma bucur tare mult ca sunt mai bine copilasii, in continuare.

Ayla: te inteleg si sunt alaturi de tine, iti doresc multa putere sa treci peste toate si sa te intorci repede la noi

Aris: si eu am probleme cu pielea uscata a mainilor si cateodata nu trece cu nici o crema, acum ca s-a mai incalzit afara parca mi-a mai trecut putin. Eu am inceput sa am probleme dupa ce m-am mutat la casa, ca sunt toata ziua cu mainile in apa.

Cam atat, ca am recuperat ceva si ca de obicei am uitat ce am mai citit.Noapte buna!

http://picasaweb.google.ro/symona0323/11Luni#

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

neata dragelor!

pt miini, cea mai buna crema pe care am gasit-o e crema de mi-a dat-o pediatrul pt uns pe BB: DEXERIL ocheama. Aici e vreo 5-6 euro tubul de 250g.

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

kea, ati scapat de bubitze (cosuri sub piele)?

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna
. tuturor..

Bogdana bine ca a trecut ce a fost mai urat
Simonapro..15km de CT e Navodari?
Lucia
Niko toate trec
Monica(Ayla)
Dyana stiu cum este..a mea plange daca plec si cand ramane cu taica-su
Sasha pt mama de indieni
Novus
Anamariame sa dea DD sa va intoarceti cu vesti bune de la control
M_moniqueai mare dreptate cu fructul oprit...Bodo adora ploaia...si-l echipam (cisme,pelerina)si se juca (acum tb sa fie taica-su acasa sa-i las fata...cum se uitau babele la mine...ce importanta are

Se vede ca-s un picut mai odihnita azi noapte am dormit amandoua cu doar 2 treziri


Bazar general pe DC


Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Chato.. Izia
Cum esti/sunteti?


Bazar general pe DC


Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Chato.. Izia
Cum esti/sunteti?


Bazar general pe DC


Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!







sintem bine, clocim dinti :) merci de intrebare

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

fetelor, doar la mine se afiseaza chestia asta in josul paginii, sau la toata lumea? daca e la voi toate, inteleg de ce a luat-o iar de mineca nostalgia pe monica, saracuta de ea o sa ma iau de git cu adminii iara, cum pot ei sa faca reclama la ce s-a scris ... asa subiecte sensibile suna indecent de pus la reclama... ca sa nu mai vb de sufletul unei mame care a trecut prin incercarea dureroasa de a pierde un pui si acum sa mai citeasca asta : Nici un parinte nu ar trebui sa supravietuiasca mortii copilului. [quote]Pentru Ani - Lacramioara
Nici un parinte nu ar trebui sa supravietuiasca mortii copilului. Este cea mai grea lovitura pe care o poate primi un om, in acceptiunea mea. Ca esti barbat, ca esti femeie, inainte de toate esti parinte. Si am vazut ca sunt ... mai departe >> [quote]



Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput