LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**164**

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

pupici, fug la somn! noapte buna si voua!

sa imi tineti pumnii maine zic maine de ce!!! dar zic de pe-acum ca nu e vorba de bb2!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Azi nu buhuhai. Ma bag si eu la ca dupa 2 saptamani cu cate 4-5 ore de somn/noapte nu mai tine vrajeala.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Salutare fetele! Inteleg ca numai Shasa a mai ramas pe aici? Dar ea citeste din urma si eu o sterg curand sa dau laptic sarbatoritului.

Chato, Ana Maria, Ina (ce mai face Thomas Kristianul?), Sirimie (unde esti?), Doranna, Carla, claudela, dannnah, crisis, rnico pupam ghioceii sarbatoriti! Si ma pup si pe mine ca fain copil am facut! In fiecare zi il pun pe barbatu-meu sa recunoasca ca asa mandrete de flacau nici n-a visat el sa aiba! Noroc cu mine!

Ayla, eu zic ca aici avem loc toate, cu toate problemele noastre.

Gina, ma bucur ca ai revenit si ca reusesti in sfarsit sa te odihnesti noptile.

A, ca mi-am amintit, eu confundam si pe Monnvas cu denisamada. Si pe Floric cu Florinela.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

voi cum stati la capitolul maini uscate? ca la mine a dat sangele...ma spal ca isterica non-stop si in plus cred ca e de vina frigul depana acum. nu face fatza nici o crema pt ca in 5min ma spal iar



gianina - vorbeste cu Shasa..si Petru are intoleranta la lactoza..poate stie ceva


25 martie 2009



OF am si eu aceeasi problema cu mainile, uscate si crapate pana la sange Am incercat o suma de creme si nimic....si eu ma spal pe maini in max 5-10 min. Poate stie vreo fata o solutie ca mie imi este deja rusine sa imi mai scot mainile afara.....Daca gasesti vreo crema miraculoasa sa ma anunti si pe mine ca sunt capie. Daca simt apa putin mai calda pe maini, ma ustura

Cat despre raspunsul pt. Gianina nu prea stiu cu ce pot ajuta. Intradevar Petru are intoleranta la lactoza dar el nu imi refuza lapticul, este mare fan. Eu ii dau Nan fara lactoza si il papa f. bine. Desi nu cred ca la voi sa fie vorba de intoleranta la lactoza din moment ce mananca si iaurt si branzica. Eu cand i-am dat lui Petru un varf de cutit de unt si a doua zi 1 lingurita de iaurt....mi-a facut kk cu mucus si s-a iritat la fund...deci el nu suporta lactoza delocTot sper ca va fi bine la un mom. dat si va incepe sa tolereze lactatele. Daca nu....gasim alternative. Sanatos sa il vad ca prind puteri 1000 si ma lupt cu toti balaurii cu lactoza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ah, ca mi-a amintit Shasa: si mie imi crapa pielea de pe maini de uscata ce e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

CUSCRA PISIGRI frumos ai grait. Asta incerc sa fac eu cu baietii mei in fiecare zi sau in orice moment am ocazia. Pana acum eu zic ca am reusit atat cat mi-am propus.
Multumesc Lui Dumnezeu ca am reusit ce mi-am propus legat de educatia lor pana acumsi sper sa reusesc si pe mai departe
Na ca am lasat modestia la o parte si ma laud si eu cu indienii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

bu hu hu
nu scriu mult, nu am citit nimic din urma... mai am 2 zile si scap; dar am un stres imens; azi l-am lasat pe mutzu cu surioara, era nedormit si s-a lasat cu urlete in chinuri!!!!! m-a sunat surioara sa vin acasa si urla mutzu...... am zis ca mor; pana am luat eu taxi din berceni in dr taberei... a plans pana a adormit ; mi-e groaza ca joi il las vreo 6-7 ore cu menajera.... ma rog, o s avina si surioara dar vreo 2 ore sta cu menajera si tare-mi e ca iese cu nebunie curata
pu[i multi.. cred ca joi revin la voi

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

gasca de bebei nascuti pe 23!!! Si pentru mamici.


Niko o sa fie bine!!! Sunteti tineri si aveti toata viata inainte sa va claditi palate. Important este sa va iubiti si sa fiti intelegatori si atunci merge totul struna
Pentru constipatie foloseste magiunul de prune (vb fetele ca cel de Topoloveni este f bun). Aaaa si mi-am amintit de iaurt: zicea Ayla ca iartul Oke este fara lapte praf si am cumparat si eu, insa am citit pe el ca are asa ceva...Ayla sigur Oke ii dai Luanei?

Bogdana ma bucur ca sunt mai bine bebeii Ne in continuare sa fie bine!

Georgiana tin pumnii pentru maine

Ela David este mai bine, dar in continuare tuseste in somn, desi nu mai are muci. maine dimineata merg cu el la dr.
patzanu

Ma si pentru Victoras si Florinela sa se faca bine. Anca intreb-o te rog daca are nevoie de ajutor.

Anamariame am ramas masca cand am vazut-o pe Eva cat de mult s-a schimbat si cat de frumoasa este Asta da surpriza, imi era dor de fetisoara ei. Te rog mai des cu poze

Gina bine ai revenit

Bianca am ras de m-am prapadit cand l-am vazut pe Vladimir mic. Este asa haios. Eram sigura ca-l tunzi. Si eu as vrea sa-l tund, dar nu stiu unde. da-mi un pont

Aris problema cu mainile o am si eu, de-mi crapa pana la sange. Ce fac eu: mi-am cumparat un sapun hidratant, am creme peste tot, pe birou, in geanta, in masina (ma cremuisc la semafoare - tot pe la semafoare imi dau cuticulel cu ulei sau fac alte chestii de genu pe care acasa uit sa le fac, dar cand te plictisesti in trafic sunt numa bune astfel de activitati) si din cand in cand (f rar in ultima vreme si doar cand doarme David si nu sunt pe forum) imi pun manusi cu uleiuri prin casa si tin cam o ora.

A mai ramas cineva pe-aici?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

pupici, fug la somn! noapte buna si voua!

sa imi tineti pumnii maine zic maine de ce!!! dar zic de pe-acum ca nu e vorba de bb2!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009



iti tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
A mai ramas cineva pe-aici?

Olga, mamica lui David iepurasul


Mai sunt eu dar ma retrag acum la somnic. Ma bucur caDavid este bine

BOGDANA ma bucur ca in sfarsit s-a gasit ceva sa vina de hac febrei si tusei

Mergi la inceput