Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 87

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

IULIKA multumim mult de aprecieri si de comenturi,oricum nici acum nu am putut manca de el ca tot intindea sa bage mana in farfurie
IOANNA imi pare rau ca e marait Carol,cred ca e ceva in aer ca asa e si al meu de cateva zile
Eu vreau sa cumpar bio cleaner,aparat cu abur si l-am gasit la 100 ron pe okazii de la 200,ca fii-mio dupa ce ca mi-a scris canapeaua azi dimineata s-a gandit el ca ii trebuie si niste cafea si a dat cu piciorul in cana de cafea care s-a varsat toata

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Inteleg ca nu mai e party

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

vazut si puiul lui mami Diamar!!!
dar poze cu Irinelul unde pot sa admir si eu?! la semnatura lui mada banuiesc..astept sa apara Mada ca imi este frica sa dau back...cine stie cat dureaza

Ana doarme..in sfarsit! [emoticon ce-si trage sufletul]..a fost miorlaici si a facut o faza care la prima vedere poate parea comica..ii era foame, dar probabil nu foarte foame pentru ca nu tragea cum trebuie..si da-i si plangi cu sanul in gura..m-am sprijinit in cot si am inceput eu sa ma mulg, sa vad iese sau nu lapte?! eee, si mandra mea cand a vazut ca vine laptic a inceput sa dea din limbuta (aproape) ca un catelus..cand m-am oprit a inceput sa planga..asa ca nu m-am oprit..asta a fost masa Anei in aceasta seara! sper sa nu se mai repete si de maine sa redevina harnicutza...m-am apucat sa iau galactogil si am langa mine un ceiuc de lactatie..sper sa nu am vreo surpriza

Ioanna imi pare rau pentru ziua de astazi..dai mami un pic de supliment daca simti ca-i nevoie! macar asa, de experiment..sa vezi daca-i merge mai bine sau ba.
EDIT: galafor iau! imi aduc aminte cu cata grija l-am cumparat inca de pe la 36 s..abia acum l-am deschis
Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

intru sa o pe Monica si ma duc sa fac un dus ca am creierii prastie. baiatul meu a fost in apogeul istericaleleor azi. am zis ca o iau razna nu alta. am ajuns si la doctor cu el. n-are nimic. nu se stie de ce plange. poate nu-i mai ajunge laptele si ii e foame, poate e obosit, poate are ceva la putza... o sa incerc sa recoltez urina pentru sumar si o sa vedem. seoate sa nu-i mai ajunga lapticul nici nu stiu. in seara asta i-am dat 30 ml de cereale. le-a halit intr-o clipita. nu facea fata taicasu sa ii dea atat de repede pe cat inghitea el.

ma gandeam la monikus cand zbiera carol si ma intrebam cum rezista ea ca eu nu stiu ce m-as face.

revin dupa dus.



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre




Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Natalix e o frumoaså..ce idee minunatå!! Ce dulce e!!.Paca nu se mai vad petele as atare..sper så ii treaca de tot.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Mada eu nu pot sa vad pozele, daca intru pe link dau de pozele mele, de ce oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Am intrat repede-repede, ca am de adormit puiutii.
Bia, am vazut pozele cu cei doi baietei minunati! Busici iti seamana tare bine, zic eu, mi se pare ca are buzele tale frumoase. (sa stii ca esti tare frumoasa). Mi-a placut mult si poza cu cei doi fratiori unul langa celalalt.
Diamar, ce razacios ai tu acolo! Radea in hohote, nu-i asa?
Fragutza, Natalia este o minune! Sper sa o cunosc maine in parc! (mi-a placut la nebunie lenjeria aia de pat cu flori portocalii)
Selene, am vazut si pozele cu minunea cu ochii nergi! Cum ziceam si alta data, se face din ce in ce mai frumoasa!
Mada, Irinel este un super frumusel cu o mamica pe masura! Mi se pare ca ti-a mai crescut parul, oricum, iti sta foarte bine.
Astazi a fost seara pozicilor!
Croco, bine ai revenit! Ma alatur si eu celor incantate de ciocolata ta, de la care m-am ingrasat un kilogram! (am facut-o de doua ori)
Crisbebe, felicitari pentru cele 6 lunite si la cati mai multi ani fericiti de-acum inainte!
Monikus, sper ca Rares a trecut cu bine de vaccin si nu are febra. Ma bucur ca totul e bine cu el si e in grafice!
Ioana, sper ca nu e nimic grav cu puiutul tau! SI eu zic ca s-ar putea sa fie de la dinti. Nu ai un gel din ala pentru dentitie sa-l dai un pic, sa vezi daca se linisteste?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

MONIQUE habar nu am,am vazut ca restul fetelor le-au vazut
DANA,la semnatura sunt incepand cu poza 32.Imi pare rau ca si Ana a fost maraita
Fetelor multumesc,stiti ce simt ca toate simtit la fel cand ni se lauda puiu

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monique, ce vacanta frumoasa va asteapta!
Multumesc mult pentru ideea de a fierbe marul in apa. Uite ca nu ma gandisem la asta, mi se pare excelenta ideea! Eu i-as da si mar crud, dar parca nu imi vine sa il dau asa, simplu, si inca e prea devreme sa il amestec cu cereale sau iaurt. Noi am inceput diversificarea doar de cateva zile.
Hepilica, ce gradina de vis descrii tu acolo! Eu sa stii ca sunt chiar curioasa tare sa vad livada aceea minunata de care zici. Te cred ca nu iti mai trebuie nici un parc, nimic.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Mada, nici eu nu reusesc sa le vad!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput